Skocz do zawartości

Krawat - kluczowy i niedoceniony, jak dobrać odpowiedni?


Ę-żine

Rekomendowane odpowiedzi

Czy krawaty z grenadyny nadają się na wieczorno-nocne imprezy na których trzeba wyglądać elegancko, z klasą ale nie do końca formalnie? Czy może są to krawaty typowo casualowe, dzienne? A jak sprawa się ma z knitami?

Czy taki krawat pasuje do garnituru w kolorze midnight blue ?

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od biedy pasują na gale (jak wiadomo w świadomości ludzi gala to takie wyjście do teatru, czyli żaden dress code nie obowiązuje), ale po to właśnie są jedwabne krawaty, by je nosić wieczorem jak się chce uchodzić za eleganckiego (a nie modnego) człowieka.

Knity kompletnie nie pasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od biedy pasują na gale (jak wiadomo w świadomości ludzi gala to takie wyjście do teatru, czyli żaden dress code nie obowiązuje),

tu przykład http://macaronitomato.blogspot.com/2011 ... graem.html

ale po to właśnie są jedwabne krawaty, by je nosić wieczorem jak się chce uchodzić za eleganckiego (a nie modnego) człowieka.

Knity kompletnie nie pasują.

I w kwestii formalnej - grenadyna jest podzbiorem zbioru jedwabii, a zbiór knitów ma pewną część wspólną z jedwabiami :mrgreen:

Ale wiem o co Ci chodzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 5 minut mozna nauczyc sie 4-in-hand i miec problem wiazania z glowy na reszte zycia, bez koniecznosci kupowania jakichkolwiek ksiazek.

:lol:

Zaczynam rozumieć skąd ta popularność 4-in-hand. Część kolegów zapewne nie potrafi zawiązać innego węzła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo i po co?

Pozdrawiam, Dr

By mieć więcej możliwości i się czyś wyróżniać od innych panów. To węzeł dla początkujących. Dlatego bardzo popularny.

Przez swoją asymetryczność stwarza pozory "luzu" ale i niechlujnego bałaganu pod szyją.

Łatwo się deformuje obierając nie zawsze zamierzoną przez noszącego krawat formę.

Powinien być też stosowany przez wysokich panów. Inaczej trzeba przycinać krawat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Four in hand to najbardziej tradycyjny i, o ile wiem, najstarszy z węzłów krawatowych. Wygląda dobrze przy większości rodzajów kołnierzyka. Jeśli chcesz się odróżniać, to proponuję założyć muszkę - będzie to wówczas bardziej widoczne. ;)

Pozdrawiam, Dr

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz się odróżniać, to proponuję założyć muszkę - będzie to wówczas bardziej widoczne. ;)

Na gumkę? ;)

Polecanie muchy (zakładam, że wiązanej) osobom, które ledwo opanowały jeden, do tego najprostszy węzeł krawata, to chyba kiepski pomysł?

Mucha nie zawsze pasuje do okoliczności. Osobiście nie przepadam za "śmigłem" pod szyją. Jest dla mnie zbyt oficjalna. Zakładam tylko do smokingu.

Dlatego stosuję różne węzły w krawatach. Wystarczająco mnie to odróżnia od reszty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 5 minut mozna nauczyc sie 4-in-hand i miec problem wiazania z glowy na reszte zycia, bez koniecznosci kupowania jakichkolwiek ksiazek.

:lol:

Zaczynam rozumieć skąd ta popularność 4-in-hand. Część kolegów zapewne nie potrafi zawiązać innego węzła.

Od kiedy wiazanie wezlow to jakas wybitnie skomplikowana sztuka? jeszcze chwila, a bedziemy ta czynnosc porownywac do rozwiazywania calek powierzchniowych.

Wystarczająco mnie to odróżnia od reszty...

[oklaski]

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.