Skocz do zawartości

Krawat - kluczowy i niedoceniony, jak dobrać odpowiedni?


Ę-żine

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem od właściciela sklepu jaki kolor najlepiej się sprzedaje. Zgadnijcie :)

Macaroni, co powiesz o jakości krawatów z grenadyny od Zaremby? Warte są swojej ceny? Bo za podobną sumę można mieć krawat od Hobera (pomijając, że dużo prościej jest pójść do Zaremby i kupić od ręki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja przygode z shantung'iem traktuje jako zakonczona:) krawat do zwrotu, dziwaczny material, faktycznie wytrzymale cholerstwo, ale sztywnosc mi nie odpowiada. Czas poprobowac grenadyny:)

Przy okazji spytam, czy ktos jeszcze ma problemy z dlugoscia glownej czesci krawata przy wiazaniu? Myslalem, ze mam normalnej dlugosci tulow, ale za kazdym razem, przy wiazaniu 4inhand, musze tak wysoko lapac wezel, ze wychodzi on dosc drobny i waski. Jedyne krawaty z ktorymi nie mam takiego problemu to knit'y z TMLewin'a, ktore zwezaja sie drastycznie w jednym punkcie, zamiast zwezenia na dlugim odcinku. U mnie odlegosc krtan - linia paska = 54cm, ktos moze wrzucic swoj wymiar dla porownania?

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to około 40 cm, w zależności od stanu spodni. Najczęściej ten mniej ważny koniec krawata wychodzi mi dłuższy, ale specjalnie mnie to nie przeszkadza. Choć nie ukrywam, że gdy przerzucę się na krawaty z wyższej półki, będę dbał o to, aby końcówki były w miarę równe (długość krawata na zamówienie lub poprawki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji spytam, czy ktos jeszcze ma problemy z dlugoscia glownej czesci krawata przy wiazaniu?

Ja mam ale w moim przypadku spowodowane jest to tym, że noszę spodnie pod brzuchem :oops:

Też mi się to zdarza z takiego samego powodu...

A przy okazji, w przypadku wysokiego stanu w spodniach krawat ma mieć długość do ... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej ten mniej ważny koniec krawata wychodzi mi dłuższy, ale specjalnie mnie to nie przeszkadza.

Czy dobrze zrozumiałem, że węższa część krawata jest wyraźnie dłuższa? :shock:

Dobrze, że Tobie to nie przeszkadza, ale generalnie w towarzystwie robi to kiepskie wrażenie. Niewiele wysiłku kosztuje prawidłowe wiązanie, a efekt jest dużo lepszy. :)

Ja mam ale w moim przypadku spowodowane jest to tym, że noszę spodnie pod brzuchem

Czy ten problem pojawia się mimo tego, że za każdym razem wiążesz sam krawat? Miałem podobnie do czasu kiedy inni mi wiązali węzeł lub nie rozwiązywałem go na koniec dnia. Po prostu, żeby krawat mógł się przecisnąć przez głowę potrzebował na tyle dużo materiału na otwór, że nie starczało na długość do pasa. A jeśli powód jest inny niż w/w, to wystarczy kupować dłuższe krawaty :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej ten mniej ważny koniec krawata wychodzi mi dłuższy, ale specjalnie mnie to nie przeszkadza.

Czy dobrze zrozumiałem, że węższa część krawata jest wyraźnie dłuższa? :shock:

Dobrze, że Tobie to nie przeszkadza, ale generalnie w towarzystwie robi to kiepskie wrażenie. Niewiele wysiłku kosztuje prawidłowe wiązanie, a efekt jest dużo lepszy. :)

To nie jest kwestia poprawnego wiązania. I nie wiem, co to znaczy "generalnie" i "w towarzystwie".

http://1.bp.blogspot.com/-lRXDHIzSa6M/T ... 3+copy.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest kwestia poprawnego wiązania. I nie wiem, co to znaczy "generalnie" i "w towarzystwie".

http://1.bp.blogspot.com/-lRXDHIzSa6M/T ... 3+copy.JPG

Komentarz autora blogu MT pod zdjęciem, które wskazałeś "Jest zadługi, jednak tylko o parę cm. Po zawiązaniu stwierdziłem, że mi to nie przeszkadza, a nawet mi się podoba i nie zamiarzem z tym walczyć."

Jeśli podchodzisz do tematu w ten sam sposób, to świetnie. W stylizacjach na blogu MT był to jednak wyjątek od reguły, a Ty przedstawiasz to, jako regułę w swoim przypadku:

Najczęściej ten mniej ważny koniec krawata wychodzi mi dłuższy, ale specjalnie mnie to nie przeszkadza.

Najważniejsze, że jest Ci z tym dobrze. Nie chciałem swoją nieprecyzyjną wypowiedzią Cię urazić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misza,

fajnie, że się uaktywniłeś. Sporo można się dowiedzieć, to dobrze dla forum.

Koźle, uważam, że nie powinieneś temperować ostrza. Subtelność ironii może prowadzić do jej niezrozumienia i wytworzenia u odbiorcy błędnego przekonania. Solidny kop w dupę ma zdecydowanie lepsze skutki wychowawcze (w sieci).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.