Skocz do zawartości

Krawat - kluczowy i niedoceniony, jak dobrać odpowiedni?


Ę-żine

Rekomendowane odpowiedzi

Biorac pod uwage kursy wymiany (1.5$ na funt), grenadyna solid u Hobera to wydatek okolo 50GBP, przy czym trzeba doliczyc clo, VAT oraz oplaty administracyjne, ktore zaleznie od kuriera tutaj moga wyniesc okolo 10GBP, stad tez biore pod uwage lokalnego Drake's'a. Zgodze sie oczywiscie, ze ilosc opcji u Hobera jest znacznie wieksza, ale zastanawia mnie jakosc materialu.

Rozpatruje glownie grenadyne, poniewaz podobna jest do knitow, ktore tak bardzo lubie:) Wang'a bralem pod uwage na poczatku, ale odpadl ze wzgledu na oferowane szerokosci (min. 3").

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hober sam kilkukrotnie pisał, iż jedwabie na grenadyny zamawia z tej samej tkalni, co właśnie Drakes, zatem różnic w jakości materiału nie ma. Zakupiłem też u niego próbki we wszystkich możliwych kolorach i porównałem je z Drakesami, które posiadam - mogę potwierdzić, że na moje oko to ten sam jedwab, w tych samych barwach. Osobiście mocno obawiam się dodatkowych opłat celnych i z tego powodu nie zamówiłem jeszcze ani jednego Hobera, więc opowiem się po stronie Drakesa.

Jeśli jednak zrezygnowałeś z grenadyn od Wanga z powodu szerokości, pamiętaj, iż lwia część oferty Drakesa to krawaty o szerokości w przedziale 8.2 - 7 cm. Szersze są jedynie te o długości przekraczającej 165 cm, dla większych panów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest ryzyko wymuszenia rozbójniczego, o pardon, naliczenia VATu przez Urząd Celny

:lol: Genialne, i jakże celne. :twisted:

Ad Drakes: posiadam jeden ich krawat, jedwab paisley, i jest absolutnie genialny. Jeśli reszta ich asortymentu jest podobnej jakości, to polecam jak tylko się da, chociażby dlatego, żeby zobaczyć czym właściwie zachwycają się wszyscy ci fan-boy'e Drakesa. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za porownania, opinie oraz sugestie. Od Drake'sa wchodze w gre tylko krawaty waskie (Narrow), te bodajze maja 7cm i taka szerokosc mi pasuje. Hober oczywiscie zrobi dowolna szerokosc i to znaczny plus, tyle, ze trzeba czekac i to dosc dlugo:( Drake's jest prosto z polki i mimo, ze nie ma mozliwosci 'kustomajzyt', to pytanie czy trzeba cos zmieniac? Panta bardzo fajna, tyle, ze dojdzie oplacic za cala administracje, podobnie jak u Hobera, tyle, ze tu koszty beda chyba odrobine wieksze (chyba, ze zamowie przed znajomych w USA i wysle jako gift, u Hobera tak nie zrobie, bo bede musial placic clo przy przesylce do USA).

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli wczoraj u Olejnik? http://www.tvn24.pl/15305,1,kropka_nad_i.html

Ja bym trochę bardziej ścisnął węzeł, ale jest bardzo w porządku.

Ten wczorajszy też, ale ostatnio wpadła mi w ręce Viva :oops: i tam miał jeszcze lepszy w jakimś wywiadzie. Nie pamiętam, ale w jeszcze jakiejś gazecie widziałem ostatnio inny zestaw K. z pięknym 4in.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.