Skocz do zawartości

Krawat - kluczowy i niedoceniony, jak dobrać odpowiedni?


Ę-żine

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się, że ten jest podobny:

http://www.thetiebar.com/order_page.asp ... nValueIds=

W każdym razie zamówiłem go na początku tygodnia, więc jak dojdzie to będę mógł powiedzieć coś więcej.

Jak dojdzie do Ciebie to proszę pochwal się jak wygląda. Krawat z drugiego zdjęcia jest od dzisiaj na mojej liście must have nr. 1.

EDIT: Ze tez wczesniej nie pomyslalem o rozwiazaniu mojej/naszej zagwostki. Zdjecie pochodzi za styleforum. Jak bede tylko mial chwile zaloze profil i zapytam sie autora zdjecia. Moze powie co i jak. (przepraszam za brak polskich znakow).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Panowie, może wiecie, gdzie mógłbym kupić takie krawaty (chodzi mi o faktury, materiały)?

I krawat znalazłem na tie-rack.co.uk - jest tylko tkany ukośnie, a nie jak ten ze zdjęcia - w poprzek, czyli klasyczny oxford.

Dołączona grafika

Jeżeli zaś chodzi o drugą opcję (krawat z drugie zdjęcia) to najbardziej podobny materiał, który udało mi się znaleźć to umatowiona satyna, również dostępna na tie-rack.co.uk:

Dołączona grafika

Poniżej wklejam zdjęcie krawata z thetiebar.com, o którym wspominałem - okazało się, że splot jest w rzeczywistości zupełnie inny niż na zdjęciach. Zdjęcie zostało rozjaśnione fleszem, materiał jest w rzeczywistości o dwa tony ciemniejszy.

Dołączona grafika

Na koniec jeszcze jeden ciekawy przykład krawata z tie-rack.co.uk - bardzo ładny jedwabny twill:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o krawaty to właściwie wszystko w tym temacie zawiera dla mnie jedno słowo - Marinella. Jeżeli chodzi o krawaty zawsze byłem w ich kwestii dość wybredny i z większości salonów wracałem z niczym to w przypadku marinell'i przy okazji każdej wizyty mam problem którego nie kupić i w rezultacie wychodzę zawsze z kilkunastoma krawatami a następna partia dochodzi pocztą i każdy z nich jest dla mnie wyjątkowym dziełem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o krawaty to właściwie wszystko w tym temacie zawiera dla mnie jedno słowo - Marinella. Jeżeli chodzi o krawaty zawsze byłem w ich kwestii dość wybredny i z większości salonów wracałem z niczym to w przypadku marinell'i przy okazji każdej wizyty mam problem którego nie kupić i w rezultacie wychodzę zawsze z kilkunastoma krawatami a następna partia dochodzi pocztą i każdy z nich jest dla mnie wyjątkowym dziełem.

Marinella jest świetny, ale moim zdaniem nieco przereklamowany. W klasie lux w zupełności wystarczające są krawaty od Drake's - w dodatku znacznie tańsze. W przypadku ultra wysokich cen znajduję uzasadnienie tylko i wyłącznie dla krawatów Hermes - dla mnie to jest po prostu mistrzostwo świata. Ale co ja tam wiem, w końcu zdarza mi się kupować krawaty i po 40 złotych. ;)
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krawaty Hermes akurat jeżeli chodzi o wzór całkowicie nie trafiają w moje gusta. A co jest takiego wg mnie w Marinell'i że warto zapłacić więcej i poczekać w kolejce ? Niepowtarzalny i całościowy styl oraz indywidualność, świetny krój ( 7-fold bespoke to najlepsze konstrukcyjnie krawaty jakie mam). Nie mam zbyt wiele czasu na zakupy a wchodząc do salonu Marinella w Neapolu zawsze bez większego problemu wybieram 30-40 jedwabiów do szycia bespoke a zawsze znajdzie się też coś ciekawego z wieszaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zbyt wiele czasu na zakupy a wchodząc do salonu Marinella w Neapolu zawsze bez większego problemu wybieram 30-40 jedwabiów do szycia bespoke a zawsze znajdzie się też coś ciekawego z wieszaka.

Mam rozumieć, że będąc każdorazowo na Via Riviera di Chiaia kupujesz kilkadziesiąt krawatów? :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale co w tym dziwnego, zrobiłem jakiś błąd w pisowni ( jeślo tak to przepraszam ale wyszedłem z obycia językowego stąd też staram się zaglądać na forum żeby nie wypaść całkowicie)?

Nie kazdy jednorazowo kupuje tyle, a tym bardziej takich krawatów ;) Chetnie bym zobaczył czesc Twojej kolekcji, Marinella robi piekne krawaty, zazdroszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek chyba odpowiedni do tego, więc zapytam. Czy któryś z Kolegów wie, gdzie można kupić krawaty lniano-wełniane, lniane, lub wełniane, lub podobnie nieformalne (czyli matowe), w miarę przystępnej cenie? Za przystępną cenę uważam 30 euro i mniej. Widziałem takie w Royal Collection w Galerii Mokotów, ale cena odstraszała (350 zł za krawat). Znając politykę RC, na pewno na się to kupić gdzieś co najmniej dwa razy taniej :)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja tam zaglądam nie częściej niż raz na rok a 80% moich krawatów pochodzi z tej pracowni, przy codziennym noszeniu garnituru przez jakieś 330 dni w roku to naprawdę nie są wielkie ilości przy polityce ubraniowej dążącej do uniknięcia powtórzeń (zazwyczaj: krawat, poszetka (poza białą) nie częściej niż raz na 2 miesiące, garnitur miesiąc). Dodatkowo moja szafa porozkładana jest na 3 domy co wymusza posiadanie większych "rezerw".

Co do oglądania, mieszkam w Londynie lub NY jeżeli w przyszłości będzie inicjatywa spotkania w tym miejscu i kalendarz pozwoli w miejscu zapraszam do mnie chętnie podyskutuję "na żywo" a przy okazji udostępnię część kolekcji do oględzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek chyba odpowiedni do tego, więc zapytam. Czy któryś z Kolegów wie, gdzie można kupić krawaty lniano-wełniane, lniane, lub wełniane, lub podobnie nieformalne (czyli matowe), w miarę przystępnej cenie? Za przystępną cenę uważam 30 euro i mniej. Widziałem takie w Royal Collection w Galerii Mokotów, ale cena odstraszała (350 zł za krawat). Znając politykę RC, na pewno na się to kupić gdzieś co najmniej dwa razy taniej :)...

Mim zdaniem za 30 e. nie da się kupic dobrego krawata. Zwłaszcza z rzadkich materiałów. Takie krawaty zazwyczaj robi się w małych seriach.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mim zdaniem za 30 e. nie da się kupic dobrego krawata. Zwłaszcza z rzadkich materiałów. Takie krawaty zazwyczaj robi się w małych seriach.

A za większe pieniądze? Powiedzmy dwukrotność tej kwoty? Czy mógłbyś polecić jakieś dobre sklepy z krawatami (mówię też o internetowych), z ciekawszych niż jedwab materiałów :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem da się kupić bez problemu i to za około połowę tej ceny. Jak już kilka razy pisałem, The Tie Bar ma niezły wybór krawatów z wełną lub kaszmirem jako materiałem dominującym, mają też bawełniane. Cena jednostkowa: 15 USD + 6.5 USD wysyłka (zakładam, że zamawiasz 4 sztuki, wtedy jeszcze nie wpadasz w cło i VAT), razem 21,5 USD, czyli ok 15 EUR.

Co do walorów ozdobnych, to sam MT z uznaniem wyraził się o jednym z moich wełnianych nabytków z The Tie Bar na drugim spotkaniu forumowym :-) Nie wiem Wojtek, czy pamiętasz swoje zdumienie, gdy dowiedziałeś się, ze dałem za niego raptem $15 + koszt wysyłki...

Konkretnie jest to: http://www.thetiebar.com/order_page.asp ... nValueIds=

Nie dajmy sobie wmówić, że dobry krawat musi kosztować majątek. Owszem, czasami musi (nie słyszałem o taniej grenadynie - 85 USD u Sama Hobera to świetna value for money; kilka jedwabnych krawatów Borrelli, które ostatnio kupiłem po i tak względnie niskich cenach (50-100 USD za sztukę) jest bajecznych), ale bądźmy smart shoppers, gdy tylko się da. Polecam przeszukiwanie eBay (niestety czasochłonne). Ostatni link podrzucony przez +Immune+ (sklep tie-rack.cu.uk) to tez miejsce godne uwagi - kilka świetnych granatowych krawatów w cenie poniżej GBP 10 za sztukę.

Wątek chyba odpowiedni do tego, więc zapytam. Czy któryś z Kolegów wie, gdzie można kupić krawaty lniano-wełniane, lniane, lub wełniane, lub podobnie nieformalne (czyli matowe), w miarę przystępnej cenie? Za przystępną cenę uważam 30 euro i mniej. Widziałem takie w Royal Collection w Galerii Mokotów, ale cena odstraszała (350 zł za krawat). Znając politykę RC, na pewno na się to kupić gdzieś co najmniej dwa razy taniej :)...

Mim zdaniem za 30 e. nie da się kupic dobrego krawata. Zwłaszcza z rzadkich materiałów. Takie krawaty zazwyczaj robi się w małych seriach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.