Skocz do zawartości

Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki


Gość mrt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

1. Ja mam, na dodatek z letniego, cienkiego materiału. Nie polecam, nawet pomimo tego, że jest button-down, jest ciągle nieestetycznie przyklapnięty i budzi litość

2. Co rozumiesz przez zawijanie? U mnie tak wyglądają kołnierzyki na pólsztywnym (obie koszule są z MT): viewtopic.php?f=1&t=4&p=98314#p98314 (classic medium), viewtopic.php?f=1&t=4&p=99324#p99324 (Hidden Button Standard). Podejrzewam, że idealnie prosty kołnierzyk uzyskasz tylko przy pomocy fiszbinów (jest tam opcja, że chcesz, aby była możliwość ich włożenia, lub sztywnego kołnierzyka + button down)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Capo no właśnie mam opcje wymienialny fiszbin i zainstalowałem takie metalowe. To jednak nic nie pomaga, jak widać na załączonym zdjęciu. Sztywny kołnierzyk to chyba nie byłby dobry pomysł zważając na średni komfort tego półsztywnego. To chyba problem z długością kołnierzyka, coś z tym pokombinuje.

post-337-13658924666268_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące dopasowania koszuli. Od pewnego czasu szyję sobie koszule na miare i przy wyprostowaniu rąk czuję, że materiał trochę krepuje mi ruchy, nie jest to coś dotkliwego ale zastanawia mnie czy powinienem poprosić o więcej centymetrów w klatce, czy może koszula ma w pewien sposób stanowić taki właśnie opór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące dopasowania koszuli. Od pewnego czasu szyję sobie koszule na miare i przy wyprostowaniu rąk czuję, że materiał trochę krepuje mi ruchy, nie jest to coś dotkliwego, ale zastanawia mnie czy powinienem poprosić o więcej centymetrów w klatce, czy może koszula ma w pewien sposób stanowić taki właśnie opór.

Panie, ale kiedyś ręce ten opór mogą przezwyciężyć... ;) Zamiast kilku centymetrów w klatce może takie rozwiązanie: viewtopic.php?f=1&t=698&start=2191

A na poważnie to uważam, że koszula w ramach dopasowania ma być wygodna stąd jeśli czujesz się niekomfortowo to trzeba powiększyć.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie, ale kiedyś ręce ten opór mogą przezwyciężyć... ;) Zamiast kilku centymetrów w klatce może takie rozwiązanie: viewtopic.php?f=1&t=698&start=2191

A na poważnie to uważam, że koszula w ramach dopasowania ma być wygodna stąd jeśli czujesz się niekomfortowo to trzeba powiększyć.

Tak właśnie myślałem, ale wolałem się upewnić na forum, gdzie znajdują się osoby o zapewne(a nawet na pewno) dużo większej wiedzy niż moja skromna osoba. Wielkie dzięki za pomoc, na pewno się o to upomnę przy następnym zamówieniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące dopasowania koszuli. Od pewnego czasu szyję sobie koszule na miare i przy wyprostowaniu rąk czuję, że materiał trochę krepuje mi ruchy, nie jest to coś dotkliwego, ale zastanawia mnie czy powinienem poprosić o więcej centymetrów w klatce, czy może koszula ma w pewien sposób stanowić taki właśnie opór.

Panie, ale kiedyś ręce ten opór mogą przezwyciężyć... ;) Zamiast kilku centymetrów w klatce może takie rozwiązanie: viewtopic.php?f=1&t=698&start=2191

A na poważnie to uważam, że koszula w ramach dopasowania ma być wygodna stąd jeśli czujesz się niekomfortowo to trzeba powiększyć.

Czy masz na myśli powiększenie koszuli (ew. następnego egzemplarza) konkretnie w sytuacji, gdy już przedobrzyło się ze zmniejszaniem kolejnych wymiarów (a luźniejsza była ok), czy jako ogólny sposób na zwiększenie komfortu? Pytam, bo w moich (niewielu) koszulach MTM, które generalnie nie są ciasne, czynnikiem ograniczającym komfort jest właśnie ich obszerność w kluczowych miejscach (klatka piersiowa/wszycie rękawa), jednak nie jestem pewien, czy dobrze Cię zrozumiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem bardzo podobnie. Ponieważ w pracy czasem muszę się powyginać, zacząłem szyć koszule z +4 cm w klatce piersiowej. Serio, taki niewielki naddatek, 3-4 cm, prawie zawsze wystarcza. Musisz się , że koszula będzie wyglądała nieco gorzej, za to zapewni dużo większy komfort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy masz na myśli powiększenie koszuli (ew. następnego egzemplarza) konkretnie w sytuacji, gdy już przedobrzyło się ze zmniejszaniem kolejnych wymiarów (a luźniejsza była ok), czy jako ogólny sposób na zwiększenie komfortu? Pytam, bo w moich (niewielu) koszulach MTM, które generalnie nie są ciasne, czynnikiem ograniczającym komfort jest właśnie ich obszerność w kluczowych miejscach (klatka piersiowa/wszycie rękawa), jednak nie jestem pewien, czy dobrze Cię zrozumiałem.

Jako ogólny sposób na zwiększenie komfortu. Po prostu, podczas wyprostowywania rąk, czuję że jest za mało materiału na plecach i napiera mi na nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze swojej strony zaleciłbym upewnienie się, że wszycie rękawa jest optymalnie skrojone, zarówno pod względem kształtu, jak i wymiarów. Z mojego skromnego doświadczenia wynika, że dopiero wtedy opłaca się powiększać koszule, inaczej istnieje ryzyko nietrafienia w źródło problemu. Na przykład, moje obszerniejsze koszule są mniej wygodne, niż te na granicy bycia obcisłymi. Z wielkim spadochronem z pewnej szacownej, zdawałoby się, firmy MTM na czele (ale on przebija wszystko, więc jest niejako poza obszarem dyskusji :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Peek & Cloppenburg oraz w Van Graafie trafiłem na wydzielone koszule z wydłużonymi rękawami (oznaczone: Extra Langer Arm) - koszule dedykowane dla wysokich mężczyzn (przy półce było oznaczenie wzrostu 188 - 195 cm). Sam jestem wysoki i jedna z nich szczególnie zwróciła moją uwagę: Jake's Luxury Slim Fit. Niestety w internecie nie mogę znaleźć jej zdjęcia, ale chciałbym zapytać o kołnierzyk. Jest taki jakby wywinięty ku górze (coś na kształt tego, ale jeszcze bardziej ku górze: http://capturethestreets.files.wordpres ... _01771.jpg). Czy koszule z takim kołnierzykiem można włączyć do stroju "smart casual"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry ;)

Jestem studentem i dopiero zaczynam swoją przygodę z eleganckimi ubraniami wykraczającymi poza garniturem na maturę ;) Potrzebuję dwóch przyzwoitej jakości koszul, które trochę posłużą, przy czym mogę wydać 150zł za jedną. Zdecydowałbym się na promocję w CT i znalazł kogoś jeszcze, żeby kupić 4 sztuki za 100 funtów, natomiast mam problem z rozmiarami.

Mam 173cm wzrostu, kołnierzyk rozmiar 38, klatka 96cm, talia 82cm. U CT w talii koszula extra slim ma tyle samo co w klatce i wiem, że to będzie kiszka, ponieważ mam już zwykłą białą koszulę Wilsoora w podobnych wymiarach. W związku z tym moje pytanie - czy standardowa krawcowa jest w stanie tak zwężyć prążkowaną koszulę w talii tak, żeby przy okazji nie zmasakrować jej prezencji?

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.