Skocz do zawartości

Renowacja i naprawa obuwia


jfk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Jako początkujący patyniarz mam za sobą repatynowanie longwing blucherów, którymi niedługo się pochwalę ( w sobotę mam sesję zdjęciową dwóch par ).

Lecz zastanawia mnie jeden, charakterystyczny element wyżej wymienionego typu obuwia. Jest to rancik między cholewą a weltem, ten na zdjęciu. Wie ktoś może, jak to jest robione? Na przyszłość chcę wiedzieć, bo temat skór i skórzanych produktów jest mi bliski przez rodzinne firmy - planuję także coś własnego w temacie butów podziałać.

IMG_20200311_205747520.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest oddzielny element, tylko pas jest tak uformowany, że tworzy taki dodatkowy otok zabezpieczający przed dostaniem się wody między pas (welt) a cholewkę. Taki typ pasa nosi nazwę storm welt. Są zapewne secjalne maszyny, które formują pas w ten sposób. W niektórych butach ten otok jest po prostu przycięty, a w innych ( jak na zamieszczonym zdjęciu) ładnie wykończony.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Dobry wieczór.

Dziś rano mocno skrzywdziłam swoje buty skórzane (carinii), stopionym masłem. Nie byłam świadoma ani tego, że tłuszcz działa tak drastycznie na skórzane buty, ani też tego, że w ogóle je ubrudziłam, jeszcze przez kilka godzin. Po południu wrzuciłam je w sodę oczyszczoną, ale efekt jest raczej żaden. Czym można to ratować, żeby bardziej nie skrzywdzić buta i nie przeinwestować i czy w ogóle się da? Bo przyznam, że już nawet chodzi mi po głowie równomierne użycie jakiegokolwiek tłuszczu na obu butach, jeśli nie da się tego wyeliminować, tylko podejrzewam, że to może nie być najrozsądniejszy pomysł..

IMG_20201005_225429.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Degu napisał:

Dobry wieczór.

Dziś rano mocno skrzywdziłam swoje buty skórzane (carinii), stopionym masłem. Nie byłam świadoma ani tego, że tłuszcz działa tak drastycznie na skórzane buty, ani też tego, że w ogóle je ubrudziłam, jeszcze przez kilka godzin. Po południu wrzuciłam je w sodę oczyszczoną, ale efekt jest raczej żaden. Czym można to ratować, żeby bardziej nie skrzywdzić buta i nie przeinwestować i czy w ogóle się da? Bo przyznam, że już nawet chodzi mi po głowie równomierne użycie jakiegokolwiek tłuszczu na obu butach, jeśli nie da się tego wyeliminować, tylko podejrzewam, że to może nie być najrozsądniejszy pomysł..

IMG_20201005_225429.jpg

Spróbuj Reno'matem od |Saphira. Jak nie pójdzie to cóż, trzeba kupić tłuszcz do skór i przyciemnić cały but.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Dobry wieczór. 

Dzisiaj zobaczyłam, że moje buty mają takie dziurki. Prawdopodobnie stały na drodze moich kotów, gdy te niemiłosiernie tłukły się w przedpokoju... Czy jest szansa na to, żeby te ubytki jakoś wypełnić? Dodatkowo w takim kolorze jak reszta buta (marzenie ściętej głowy)? Buty są zrobione z tworzywa skóropodobnego. Nie są świetne, ale mają dla mnie ogromną wartość sentymentalną. 

DSC_0358.JPG

DSC_0356.JPG

Screenshot_20210107-193443.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam cichych fleków do butów.

Stawiam kroki małą krawędzią obcasa, mam szybki i dość "mocny" krok. Powoduje to, że głośno stukam obcasami co mi przeszkadza.

Przeszukałem zasoby internetu i na ten moment zamierzam kupić na próbę fleki wykonane z gumy Vibram, mam Berwicki i buty górskie na podeszwie z tej gumy i pozytywne doświadczenia. Kupię też fleki Topy, jeden szewc założył mi kiedyś fleki tej marki i były wyraźnie cichsze od innych. Rozważam też danie ostatniej szansy gumie Dainite. Ma ktoś jakieś inne pomysły albo doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
20 minut temu, kormox napisał:

Panowie,

buty Alfred Sargent, taka sytuacja:

20210424_103756.thumb.jpg.2839b205ce16fbdea07dcee915dae057.jpg20210424_103748.thumb.jpg.5450c6c97f7142cb73909ebcedd285fd.jpg

Naprawiać u budżetowego szewca, czy za worek monet w jakimś renomowanym zakładzie w Warszawie?

Skleić u rozsądnego kosztowo szewca, po którym nie trzeba poprawiać. 😉 Artysty i renomowanego zakładu tu nie trzeba, wystarczy solidny rzemieślnik.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie dla fanów cordovanu postanowiłem napisać tutorial usuwania rys i zadrapań z powierzchni skóry!

Tutaj na przykład zawadziłem butem o krawężnik.

vCci2wg.jpg

Potrzebne artykuły:

1. Szczotka

Instrukcja:

1. Szczotkować intensywnie przez minutę.

Po minucie intensywnego szczotkowania:

2Oyy7uB.jpg

Koniec.

  • Like 6
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.04.2021 o 11:01, kormox napisał:

Panowie,

buty Alfred Sargent, taka sytuacja:

20210424_103756.thumb.jpg.2839b205ce16fbdea07dcee915dae057.jpg20210424_103748.thumb.jpg.5450c6c97f7142cb73909ebcedd285fd.jpg

Naprawiać u budżetowego szewca, czy za worek monet w jakimś renomowanym zakładzie w Warszawie?

Warto tam również dodać kawałek kruponu, ale niezbyt gruby, aby nie zaburzył równowagi. Zdecydowanie lepiej powinno się na przyszłość trzymać. Swoją drogą niezła fuszerka od AS. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Trafiłem na YouTube na filmik z demontażu butów rtw i bespoke John lobb. Można obejrzeć dla samego zetknięcia jak buty są skonstruowane. Mnie zastanowiła duża ilość sztucznych materiałów w butach rtw. Czy faktycznie argument o oddychaniu podeszwy skórzanej i jej wyższości nad gumowa nadal ma sens?



Wysłane z mojego SM-T970 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Nawrot napisał:

Oczywiście, że nie ma.
Dla mnie osobiście to nie ma sensu kupowanie butów od JL Paris widząc to, co oferują konstrukcyjnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Mam to samo wrażenie. Jakość używanych materiałów (w środku jest m.in. tworzyło termoplastyczne, guma, płótno) jest typowe dla butów z półki 250 USD czyli sześć razy tańszych niż Lobb RTW.

Swoją drogą, nie mogłem patrzeć, jak Raphael, prowadzący, "robi za szewca" z tym wielkim pierścieniem na palcu, całe szczęście sobie go nie urwał... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.