Skocz do zawartości

Koordynacja kolorystyczna


meqoq

Rekomendowane odpowiedzi

Kaszmirowy bezrękawnik jest rozwiązaniem, w wersji ekonomicznej wełna z kaszmirem podlejszej jakości. Cienki, ciepły, a i tani w miarę. Nie ma wpływu na dopasowanie marynarki, a i grzeje tylko sam tułów.

Tweed dobrze się sprawdza jako kurtka na deszcz, ale aktualne wersje oferowane przez popularnych producentów garniturów to bardziej dostosowana do teraźniejszości cieńsza i mniej grzejaca wersja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

 

A w opisie produktu jest napisane:

 

Elegancka pomarańczowa muszka wiązana w białe kropki. Będzie się świetnie sprawdzać jako mucha do  garnituru w kolorze granatowym, niebieskim, czarnym lub bardziej casualowych stylizacji z koszulą i swetrem lub kardiganem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w opisie produktu jest napisane:

 

Elegancka pomarańczowa muszka wiązana w białe kropki. Będzie się świetnie sprawdzać jako mucha do  garnituru w kolorze granatowym, niebieskim, czarnym lub bardziej casualowych stylizacji z koszulą i swetrem lub kardiganem.

 

To że ekspedientka z sklepu powie że czarny garnitur jest najbardziej uniwersalny, to nie jest to jeszcze racja.

 

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam pytanie dotyczące doboru koloru szalika do pozostałej części garderoby. Do czego tak naprawdę dobiera się kolor szalika jeżeli mamy na sobie płaszcz? Wiem, że szalik powinien kontrastować w stosunku do płaszcza, ale kolor szalika lepiej dobrać do butów czy spodni? Czy jest jakaś zasada?

Świetne połączenia, jeżeli chodzi o kamel widziałem tutaj :)http://mrvintage.pl/2012/11/plaszcz-camelowy-nudny-kolor-ktory-sie-wyroznia.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również sugerowałbym kontrastowy w fajny wzór, ale jeśli razi to twój zmysł estetyczny, to jakiś pasujący kolorem do spodni i płaszcza. Na przykład do beżowych spodni i granatowego płaszcza brązowy szalik będzie bezpiecznym wyborem albo szary w kratę księcia Walii. Zależy jeszcze co masz na głowie. Czapkę "kondomkę" dobieram do szalika, ale już kaszkiet czy kapelusz nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili preferuję tkaniny bez wzorów (gładkie) ze względu na pracę. Do granatowego płaszcza + szare spodnie dobieram bordowy szalik, który pasuje do bordowych butów. Natomiast do kamelowego płaszcza +granatowe spodnie dobieram granatowy szalik. Dlatego się zastanawiam czy mam dobierać do butów czy do spodni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Proszę o ocenę zestawu. Okazja? Licealne połowinki/półmetek, jak zwał tak zwał ;) Myślałem o wymianie koszuli na białą. Wszelkie sugestie mile widziane ;)

236k12ua17ka.jpg23010028_ZU.jpgf-bordowa-mucha-wiazana-hemley-w-kwadracf-dwustronna-poszetka-welniana-bordowa-w

Dzięki za pomoc i pozdrawiam ;)

Ps. Dodam, ze do muchy jestem przekonany praktycznie w 100%. Jeśli zmienilibyście np. Poszetke (może jakiś inny kolor? ;) ), proszę o wybranie czegoś z asortymentu sklepu "Elegancki Pan", nie chce zamawiać z kilku sklepów oddzielnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.