Skocz do zawartości

Koordynacja kolorystyczna


meqoq

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 17.01.2023 o 17:03, gisch napisał:

@dragonekAbsolutnie nie rób sobie tego i nie kupuj żadnej z tych szmat (naprawdę trudno znaleźć przyjemniejsze określenie dla tak fatalnych produktów).
Jeśli masz już jakąś marynarkę, która dobrze leży to ją dokładnie pomierz, wtedy łatwiej będzie szukać w internecie. Oprócz szukania stacjonarnie w jakichś np. TkMaxxach polecam przejrzeć portale typu Vinted/Olx/Allegro, poza używkami można znaleźć też nowe rzeczy czasem w przyzwoitych cenach - na szybko np. coś takiego:
https://allegro.pl/oferta/suitsupply-marynarka-meska-sienna-welna-42-12127672564
https://allegro.pl/oferta/suitsupply-marynarka-meska-havana-44-12732028836
Generalnie dobrze gdy niegarniturowa/"sportowa" marynarka ma nakładane kieszenie (zwłaszcza jeśli ma być noszona z innymi spodniami niż wełniane w kant) i klapy sensownej szerokości (nie mniej niż połowa odległości od krawędzi do kołnierza - te z haemu to co najwyżej 1/3).
Co do samego koloru, imo do niebieskich spodni najlepsza będzie szara góra, ale inne też mogą się sprawdzić, unikałbym tylko czerni i niebieskiego (chyba, że na zasadzie sporego kontrastu - np. granatowe spodnie i błękitna marynarka, ewentualnie na odwrót). Proponowałbym też najpierw znaleźć marynarkę i do niej dobierać spodnie, a nie na odwrót.
 

Nie, spokojnie nie kupię jej. Mam kilka marynarek, które dobrze na mnie leżą np. 42 Albione i 2 sztuki Lancerto (ale po sporych przeróbkach u krawca). Jest i jedna stara z 44 z HM, ale o ile wierzyć metce ma "aż" 70 wełny (to z jakiejś  kolekcji sygnowanej chyba twarzą beckhama czy coś w tym stylu).

Bardziej mi chodziło, żeby do niebieskich spodni dobrać szarą albo brązową marynarkę i żeby nie wyglądała jak "sierota" po garniturze do ciemnoniebieskich chinosów albo dżinsów (czyli żeby miała jakiś delikatny wzór/fakturę/kratkę czy coś w tym stylu).

O olx itp nie pomyślałem - dzięki za linki. Faktycznie są rzeczy nowe i to z suitsupply! Ciekawe skąd one są?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Forto napisał:

Ta ma rozmiar 94 co nie jest typowe w tej firmie.

Może będzie dobra

https://www.lancerto.com/pl/marynarka-reunion-ma092121000003-granat.html

 

Dzięki. Patrząc na tabele rozmiarów rozmiar 94 jest dla osób powyżej 188cm i w klatce 96. A rozmiar 46 ma w klatce 92 i jest na mnie za duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze ja bym zaryzykował. Nie ufam tej rozmiarówce. Teoretycznie noszę 52 czasem 50. Tu mierzyłem te marynarki i nie pasowały w dodatku były mocno za krótkie. Zamówiłem kilka rozmiarów od 102 do 98 i okazało się że ten najbardziej nieprawdopodobny dla mnie leży najlepiej czyli 98. A mam 187 wiec nie mieszczę się w grupie powyżej 188 :)

Przy obecnej polityce zwrotów warto sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Cześć Panowie,

mam pytanko odnośnie bordowych (burgundowych ?) butów - czy ten kolor butów pasuje zarówno do jasnych chinosów (np. beżowe) jak i dżinsów ciemnogranatowych ? I druga sprawa może bardziej ogólnie zapytam z czym łączyć bordowe buty a z czym unikać jeśli chodzi o kolory ?
Np. bordowe buty z koniakową skórzaną kurtką wydaje mi się, że będą się gryźć.

Pasek koloru bordo to dla mnie must have w takim układzie, ale zastanawiam się nad pozostałymi elementami, np. kolor okrycia wierzchniego, koszule, spodnie ? Czy to powinny być bardziej ciemne kolory jak czarny, granatowy, czy można zastosować również jasne kolory typu np. wcześniej wspomniany beż.

Mam dużo brązowych butów i chciałem jakąś odskocznie zrobić, ale mam wrażenie, że buty koloru bordo są trudniejsze w dopasowaniu kolorystycznym.
Może podzielicie się swoimi doświadczeniami z tym kolorem butów ?

 

PS: przykład butów które mnie interesują:

https://klasycznebuty.pl/pl/p/Berwick-2509-Saddle-Brown-RS-Oxford/6703

Będę wdzięczny za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.