Skocz do zawartości

Koordynacja kolorystyczna


meqoq

Rekomendowane odpowiedzi

50 minut temu, Stormont napisał:

Koniak i granat będą się rzucać w oczy. Wybór między czarnym a ciemnym brązem zależy od tego, w jakich butach chodzisz do pracy. Postawiłbym na ciemny brąz, bo w tym kolorze znajdziesz zarówno buty do garnituru, jak i mokasyny, boat shoes etc.

Do garnituru  na spotkania z klientami w większości przypadków czarne buty, natomiast do biura oraz luźniejsze spotkania  brązowe, dlatego mam dylemat. Chciałbym uniknąć codziennego przepakowywania się z jednej torby do drugiej,  tylko właśnie mieć tą najbardziej uniwersalną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Bartek 00 napisał:

Do garnituru  na spotkania z klientami w większości przypadków czarne buty, natomiast do biura oraz luźniejsze spotkania  brązowe, dlatego mam dylemat. Chciałbym uniknąć codziennego przepakowywania się z jednej torby do drugiej,  tylko właśnie mieć tą najbardziej uniwersalną.

No to ja akurat mam tak, że w ciągu dnia, na spotkania z klientami zakładam raczej brązowe derby lub brogsy. W czarnych pojawiam się stosunkowo rzadko. Dlatego w moim przypadku ciemny brąz jako kolor torby to najbardziej optymalne rozwiązanie. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam,

Jaka koszula poza widoczną na zdjęciu białą i pomarańczową (chodzi mi o kolor z marynarki), pasowałaby do tej marynarki?

Może jakiś drobny deseń na koszuli? Myślałem o granatowej casualowej koszuli.

Jeżeli chodzi o spodnie to myślałem nad jasnymi niebieskimi/ szarymi.

0AF03F56-615B-4C27-AEEA-964E0C30A023.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention]Remy [/mention] mimo, że marynarka ma pomarańczowe akcenty, to pomarańczowa koszula do niej wydaje mi się kiepskim pomysłem. W ogóle pomarańczowa koszula to według mnie generalnie kiepski pomysł. Szara, błękitna, biała i po sprawie. Z mikrowzorem bym uważał żeby nie wyglądać, jak pewien ulubiony na Forum polityk specjalista od łączenia krat. Spodnie widziałbym również granatowe (w ciemniejszym odcieniu niż niebieski z marynarki), albo popielate. Też raczej jednolite. Białe ze zdjęcia też są ok.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 year later...
  • 11 months later...

Czy ta szara marynarka do zestawu koordynowanego nie będzie wyglądała jak sierota po garniturze? NIby ma wzór w pepitkęm, ale bardzo drobny:

https://www2.hm.com/pl_pl/productpage.0713986035.html

Czy może lepiej do niebieskich chinosó, dzińsów dobrać taką:

https://www2.hm.com/pl_pl/productpage.0713986054.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lubo69 napisał:

To akurat najmniejszy problem…

Tak tak, wiem jaka jest jakość tego produktu i z czego jest zrobiony. Problem polega na tym, że jestem bardzo drobnej budowy i bardzo szczczupły (177cm/60kg) i 99% marynarek wisi na mnie jak na strachu na wróble. A rozmiar 42-44 z sieciówek typu HM zdarza się, że leży nienajgorzej. Przeróbki ograniczam zwykle do skrócenia rękawów, chyba, że egzmeplarz jest za szeroki w barkach albo za krótki to wtedy sobie odpuszczam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając skład to moim zdaniem będzie ona wyglądał jak żywcem wyciągnięta z garnituru. Zresztą patrząc na zdjęcie modela ma on na sobie właśnie garnitur. Przy tym kroju marynarki i fakturze (a raczej jej braku) będzie praktycznie niemożliwe aby nie wyglądała jak marynarka garniturowa. Ale głowa do góry, widzę że oferują też spodnie od kompletu🤗

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dragonekAbsolutnie nie rób sobie tego i nie kupuj żadnej z tych szmat (naprawdę trudno znaleźć przyjemniejsze określenie dla tak fatalnych produktów).
Jeśli masz już jakąś marynarkę, która dobrze leży to ją dokładnie pomierz, wtedy łatwiej będzie szukać w internecie. Oprócz szukania stacjonarnie w jakichś np. TkMaxxach polecam przejrzeć portale typu Vinted/Olx/Allegro, poza używkami można znaleźć też nowe rzeczy czasem w przyzwoitych cenach - na szybko np. coś takiego:
https://allegro.pl/oferta/suitsupply-marynarka-meska-sienna-welna-42-12127672564
https://allegro.pl/oferta/suitsupply-marynarka-meska-havana-44-12732028836
Generalnie dobrze gdy niegarniturowa/"sportowa" marynarka ma nakładane kieszenie (zwłaszcza jeśli ma być noszona z innymi spodniami niż wełniane w kant) i klapy sensownej szerokości (nie mniej niż połowa odległości od krawędzi do kołnierza - te z haemu to co najwyżej 1/3).
Co do samego koloru, imo do niebieskich spodni najlepsza będzie szara góra, ale inne też mogą się sprawdzić, unikałbym tylko czerni i niebieskiego (chyba, że na zasadzie sporego kontrastu - np. granatowe spodnie i błękitna marynarka, ewentualnie na odwrót). Proponowałbym też najpierw znaleźć marynarkę i do niej dobierać spodnie, a nie na odwrót.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.