Skocz do zawartości

Koordynacja kolorystyczna


meqoq

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za wszystkie odpowiedzi, nawet te mówiące o wyrzuceniu koszuli i nie zawracaniu sobie nią głowy. Te ostatnie uświadomiły mi, że to nie z moją umiejętnością łączenia kolorów coś nie tak ale, że zadanie rzeczywiście jest dość wymagające.

 

Spróbuję pójść za radą Breslauera, tj. jakaś kraciasta brązowa marynarka. Konkursowe połączenie szarej koszuli i brązowo-pomarańczowego knita rzeczywiście robi dobrą robotę.

 

Jeszcze raz dzięki i jak możecie to kombinujcie dalej.

 

Pozdrawiam,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, hamujmy się z ironią, nie wszyscy pamiętają tę historię i mogą źle interpretować intencje. :)

 

 

 

Historia jest taka, że był taki operator komórkowy Idea i pracownicy salonów mieli gustowne stroje służbowe w słusznej kolorystyce... ;)

 

fotka z czasów chyba już Orange, ale wcześniej bywałem często w salonie na Pl. Konstytucji i pamiętam dobrze :)

 

 

ojjbwg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historia historią, ale nawet teraz jak ją poznałem uważam, że zestawienie szarej koszuli i knita pomarańczowo-brązowego jest jak najbardziej ok. Ponadto nie porównujmy rzeczy nieporównywalnych, szara koszula Hacketta (nie żebym myślał, że nie wiadomo co to jest) szarej koszuli dla Orange czy Idea (pewnie jakiejś plastikowej z wyhaftowanym logo firmy na kieszonce) nie równa, to samo - jedwabny pomarańczowy knit jakiemuś poliestrowemu śledziowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi podpowiada, że trzeba odwołać się do klimatów Wielkiego Gatsbiego. Widziałem sporo zestawów z jasnymi marynarkami lub garniturami.

 

Ja lubię zestaw granatowa marynarka z beżowymi/kremowymi spodniami, więc na odwrót też da radę. Koszula błękitna (może być dość intensywny niebieski). Jednak takie marynaki rzadko noszę, mam chyba jedną z bawełny - ładna, ale dość sztywna, do tego boję się, że się ubrudzi, więc w sumie rzadko noszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Wybacz, ale ten kapelusz kojarzy mi się tylko z do złudzenia podobnym kalepusikiem mojego ojca. Nosił go jakieś 10 lat temu, a później młodsze dzieciaki używały go do komponowania przebrań w szkole, a to za detektywa, a to za dziadka... Osobiście, wspomnienia nie pozwalają mi kupić czegoś takiego. Chociaz to wspomnienia całkiem miłe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Witam,

Co prawda sprawa tyczy się strojów casual, ale wszak chodzi o kolory. Otóż znalazłem całkiem fajną parkę w kolorze camel, byłbym ją kupił, gdyby nie tylko moje obawy, że w połączeniu z brązowymi i jasnobeżowymi chinosami będzie się zlewała, dodatkowo mając brązowe trzewiki... Czy takie zestawienie kolorystyczne, gdzie praktycznie każda część stroju jest w odcieniach brązu i beżu (ale żaden z nich nie jest identyczny) sprawdzi się? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem będzie okej, przynajmniej z brązowymi. Generalnie fajnie by było gdyby te beżowe były jednak ciemniejsze niż kurtka. 

 

https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT2uy6SbWTP0jHITr9j6jIUkfoTFNSYhuGSIRHQGCtVXiPc46Oq

 

https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRUpmoswodskPmgoMc4x-Kfu_nxwyL0F14IejqAyTBJFQTWeyE1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Co prawda sprawa tyczy się strojów casual, ale wszak chodzi o kolory. Otóż znalazłem całkiem fajną parkę w kolorze camel, byłbym ją kupił, gdyby nie tylko moje obawy, że w połączeniu z brązowymi i jasnobeżowymi chinosami będzie się zlewała, dodatkowo mając brązowe trzewiki... Czy takie zestawienie kolorystyczne, gdzie praktycznie każda część stroju jest w odcieniach brązu i beżu (ale żaden z nich nie jest identyczny) sprawdzi się? 

 

Z błękitną koszulą jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dopasowanie kolorów jest stosunkowo łatwe do opanowania jednak to ono sprawia najwięcej kłopotów aspirującym elegantom. Otóż jeśli kolory nie są dopasowane do aparycji, noszący nie może dobrze wyglądać. Klucz do sukcesu w tej materii doskonale opisuje Allan Flusser w swojej książce „Dressing the Man” gdzie tłumaczy, że kolorów w zestawionych ubraniach nie powinien cechować większy kontrast niż kontrast pomiędzy kolorami włosów i skóry noszącego. Co za tym idzie, osoby o bardzo intensywnych kontrastach twarzy mogą pozwolić sobie na wiele ekstremalnych zestawień, jednak osoby o karnacji umiarkowanej (jak ja) muszą podchodzić do tematu nieco ostrożniej. W tym przypadku doskonale spisuje się kolor niebieski, który tworzy z większością kolorów zdecydowanie mniejszy kontrast niż kolor biały. Zapraszam Was do mojego parku. Tam opowiem więcej."

 

http://milerszyje.pl/garnitury-cygara-i-kobiety.html#comment-2623

 

"Na pierwszym zdjęciu zrobionym z daleka widzicie mnie w niebieskiej koszuli, czerwonym swetrze (akurat to bezrękawnik) i beżowym garniturze. Na kolejnym zdjęciu widać już, że błękitna koszula ma na sobie kratkę gingham i doskonale podkreśla moją twarz oddzielając ją od reszty ubrania, która bez błęktiu jest zbyt brązowa, a bez kratki zbyt nudna. Kratka wnosi ciekawe urozmaicenie, ale nie wprowadza chaosu. Z kolei na zbliżeniu rękawa widać, że mój pozornie beżowy garnitur z Harris Tweedu jest bardzo daleki od bycia po prostu beżowym. "

 

post-1456-0-03105900-1394632879_thumb.jp

post-1456-0-81859500-1394632881_thumb.jp

post-1456-0-69685500-1394632884_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

No no, bardzo mi się tutaj podoba, ale z drugiej strony mam wrażenie, że to co od zawsze mówi się o mężczyznach i o tym jak znają (a raczej nie znają się) na kolorach było wyssanym z palca wierutnym kłamstwem, ba- ja nawet teraz wpadłam w kompleksy, bo wydaje mi się, że panowie znacie się na dobieraniu kolorów o wiele lepiej niż ja;p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zasadniczo to chyba tak:

 

granatowe buty - spodnie czarne, granatowe, brązowe, beżowe, szare(?), zielone, ciemnozielone, czerwone, różowe, białe, fioletowe, pomarańczowe. 

 

szare buty - spodnie szare, czarne(?), brązowe, granatowe, czerwone(?), niebieskie, zielone, fioletowe, białe, różowe.

 

Generalnie jednak wszystko zależy od tego co to za buty (model, fason, zamsz czy skóra) i co to za spodnie (z jeansu, materiału jak chino, w kant, z wełny, długość spodni też ma moim zdaniem znaczenie - połączenie granatowe mokasyny założone na gołe stopy + pomarańczowe spodnie sięgające gdzieś w okolice kostki to ciekawe połączenie, natomiast szare zamszowe chukka boots + wełniane wizytowe spodnie w kant szyte grubą nicią już mniej. Pokaż buty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu na zbliżające się ciepłe dni sportowych butów, które planuję nosić w roli mokasynów, jeśli można to tak określić, czyli Twoja propozycja z mokasynami i spodniami do kostek jest jak najbardziej trafiona, jednak nie planuję wykraczać poza stonowane kolory spodni (chino), jak np. szary, beż, granat, brąz.

 

Buty: http://newbalance.pl/image/8936/default/UC410GR.jpg?rand=121658466 tudzież http://www.newbalancesklep.pl/image/7749/default/M373SNN.jpg?rand=366287418 .

 

Nie mogę się przekonać do mokasynów, może przyjdzie to z czasem. Myślę, że takie buty są poprawną alternatywą na lato :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie chcesz wykraczać poza te kolory, to chyba ciekawszym połączeniem będą spodnie chino z tymi granatowymi butami. Pomijając fakt, że model jest ładniejszy (oczywiście to już kwestia upodobań) te granatowe dają chyba większe możliwości co do koloru spodni i jednocześnie mniejsze ryzyko spasowania spodni i butów tak, że wyjdzie jedna wielka plama i nuda kolorystyczna. A jak przekonasz się do innych kolorów spodni (niebieskie, pomarańczowe [http://www.michelruc.com/3218-7427-product-big/pantalon-chino-orange-pt01.jpg] czy różowe chino [http://2.bp.blogspot.com/-gTMMBVWUHaA/UWg8K827hfI/AAAAAAAAAp4/vYVis8sJlhk/s640/pink+trousers.jpg] to te granatowe buty będą świetnie pasować. Dla porównania zobacz jak okropnie wyglądają szare w połączeniu z ostrym kolorem (http://www.uebervart-shop.de/out/pictures/generated/product/1/640_345_100/no_nationality_07_nn07_simon_classic_chino_orange_01.jpg), chyba jednak w kolorze granatowym takie buty sportowe to bezpiecznie rozwiązanie. Mam nadzieję, że trochę pomogłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.