Skocz do zawartości

Koordynacja kolorystyczna


meqoq

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiego koloru szalik i rękawiczki polecili byście do ciemnogranatowego płaszcza (Próchnik Westland 2)? Spodnie na co dzień ciemno szare, buty czarne lub ciemne bordo, rzadziej brąz. Zastanawiam się między szalikiem granatowym (w stylu tego Próchnika) a bordowym (np Vistula). Czy czarne rękawiczki pasowały by do takiego zestawu (tylko takie mam), czy raczej powinienem szukać granatowych lub bordowych do kompletu z szalikiem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to mój pierwszy post więc witam  :)

 

Mam czarny garnitur, czarną muchę oraz czarne buty i zastanawiam się nad doborem koszuli. Jako że mam ciemną karnację (jestem Mulatem) to zastanawiałem się nad białą koszulą z czarnymi wstawkami/guzikami (jak tu) lub jasnoniebieską (jak tu). Wydają się to być moim zdaniem takie klasyczne pozycje które z prawie wszystkim dobrze współgrają ale nie ukrywam, że czułbym się pewniej w ciemniejszych kolorach. I tu jest moje pytanie, warto "ryzykować" i wybrać coś mniej sprawdzonego? I czy taka koszula która podałem w pierwszym odnośniku nie byłaby żadnym faux pas? 

 

Pytam tutaj bo nie mam możliwości zabrania ze sobą garnituru i zobaczenia jak to wszystko się prezentuję. Dodam tylko, że garnitur nie byłby noszony na co dzień tylko na bardziej elegancie i wieczorowe okazje.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazja to studniówka ale garnitur będzie służył mi jeszcze na ślub, matury i wszystkie bardziej formalne wydarzenia a tych ostatnimi czasy pojawia się coraz więcej. Naturalnie na okazję tego wymagające założę krawat coby nie było niedomówień :)

 

EDIT:

Z tego co wyczytałem to koszula z plisą wydaję się być jako takim must-have'm więc zdecyduję się na taką. Mimo wszystko dalej nie jestem przekonany do koloru jasnego, wydaję mi się, że to ryzykowne bo łatwo o plamę czy inne ustrojstwo które mocno zniszczy wrażenie wizualne. Choć może trochę przesadzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kremowy dwurzędowy lniano-wełniany garnitur (z outletu SS) z żółtym kolorem np kraty na koszuli czy żółtych spodni po zdekompletowaniu będzie pasował? Czy jednak za mały kontrast i/lub żółty będzie wyciągał z tego kremowego wrażenie "brudności"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy,

 

Ostatnio dużo pytań mam (ale kto pyta, nie błądzi);

 

Powiedzcie mi, z jakimi kolorami koszul i marynarek najlepiej będzie zestawić spodnie: http://www.bytom.com.pl/spodnie,spodnie-bd2-03-13a-176-k-2512-12394-p? Nie ukrywam, że bardzo mi się podobają (pomimo składu…). Czy niebieski to kolor w który uderzać, czy lepiej postawić na białą koszulę/ciemno granatową marynarkę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Powiem, że nawet łatwiej będzie napisać z czym ich nie można zestawić. Pasować będzie większość kolorów ziemi, błękity, granaty, biel, różne pastele itp. To generalnie dość uniwersalny kolor do wiosenno - letnich zestawień. Trzeba tylko uważać, żeby nie zrobiło się smętnie w połączeniu z jakimś brązem lub zgniłą zielenią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi doradzić  w dość trudnej sprawie? Bardzo mi się podobają błękitne chinosy i znalazłem na fejsie przez przypadek takie http://benevento.pl/spodnie-meskie-x-press-chinos/113-x-press-chinos-blue-sky.htmlNo idealnie,  ale jest to nietypowy kolor i nie wiem jak do tego dobrać buty. Koszula pół biedy, bo dobiorę granatowe, białe oczywiście. Ale buty? Dodam, że ubieram się raczej na sportowo-pół elegancko, więc raczej butów skórzanych eleganckich nie ubiorę, ale takie codzienne. 

w wogóle znacie te spodnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marki nie znam, ale taka nachalna reklama skutecznie mnie zniechęca do wypróbowania. Nie wspominając już o samym opisie spodni, w którym bardzo swobodnie potraktowano zasady ortografii i interpunkcji. 

 

Jeżeli jakimś cudem naprawdę pytasz o poradę - pasować będą na przykład buty zamszowe. Przykładów ładnych butów zamszowych masz setki w dziale "Buty".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie o to chodzi, że oglądałem różne zdjęcia i albo są białe adidasy, albo brązowe eleganckie buty, no a ja szukam czegoś pomiędzy. Myślałem nad tenisówkami z szarej skóry, bo takie buty do wszystkiego, ale nie wiem czy nie mdłe połączenie, a wydatek duży, bo butów nie mam odpowiednich . Co do koloru, to lubię kolory i idzie wiosna, po za tym to nie jest moja jedyna para spodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.