Skocz do zawartości

Koordynacja kolorystyczna


meqoq

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki zamysł, aby stworzyć wersję internetową - będzie to rozwiązanie zdecydowanie najbardziej uniwersalne, bo aplikacja będzie działać na każdym urządzeniu. Wymaga to jednak rozwiązania sporej ilości problemów i pokonania ograniczeń jakie za tym idą… na pewno jest to praca na więcej niż jeden wieczór ;) Photoshop jest idealnym środowiskiem do takiej zabawy, więc wszystko sprowadziło się do odpowiedniego wycięcia elementów i wybrania trybów mieszania kolorów

 

30 dniową wersję próbną można pobrać tutaj https://creative.adobe.com/products/photoshop?promoid=GXVWH

 

I w międzyczasie jeszcze Pollock i Les Amants — Rene Magritte

 

Dxc7a6o.jpg

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Gimp powinien dać radę - choć z tego co pamiętam, to za dawnych lat miał problemy z grupami.

 

Tymczasem mała aktualizacja - dodałem możliwość dodawania wzorów na marynarkę, koszulę, krawat oraz spodnie - wszystko robi się kilkoma kliknięciami. W celu dodania wzoru klikamy dwukrotnie w miniaturkę warstwy „Wzór” a następnie wklejamy nasz wzór (polecam generator http://patternizer.com ) następnie zapisujemy poprzez Ctrl+S i wracamy do głównego pliku - wzór jest automatycznie dodany. Wzór można oczywiście wyłączyć klikając na ikonę oka.

 

Zapraszam do ponownego pobierania

 

JRJUFxN.jpg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Gładkie błękitne, białe, jasnoróżowe (tu minimalnie trudniej) - to na 100% i to pewnie sam już wiesz. Dodatkowo wszelkie paski i kratki w tych kolorach. Fajnie może też wyglądać np. miętowa.

Jeśli ma być mniej formalnie i niekoniecznie pełny garnitur, to proponuję koszule jeansowe, wyraźne kraty, tylko wtedy raczej z innymi spodniami. 

To mój ulubiony kolor marynarki i mam w głowie dziesiątki pomysłów na zestawy z nią - ale jeszcze jej nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szary to kolor sprawiający stosunkowo mało problemów. Można pobawić się na przykład tak:

Breslauder dzięki - zastanawiałem się nad tym czy błękit koszuli nie za bardzo gryzie się z kolorem garnituru. A co do tej jednej grafiki... W poprzednim tygodniu zakupiłem dokładnie taki sam krawat w paski:) Zastanawiałem się właśnie czy fajnie będzie wyglądać to połączenie - jak widać całkiem udane. Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytnie dotyczące zetawień kolorystycznych. Z zaskoczeniem znalazłem w swej szafie nieużwaną nigdy (jeszcze zapakowaną :) ) czarną koszulę (długie rękawy, spinki). Czy możecie, Panowie, zaproponować rozsądne zestawienia z wykorzystaniem czarnej koszuli, by nie upodabiać się do ojca chrzestnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie im ciemniejsza koszula, tym trudniej sensownie ją zestawić (z marynarką). Swojej czarnej koszuli nie wkładałem od ostatniej discoimprezy :) Granatowe też leżą i się kurzą (te akurat da się użyć, ale na pewno są trudniejsze od pasujących do praktycznie wszystkiego, błękitnych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Zazwyczaj nie mam problemów z koordynacją kolorów i wzorów ( a nawet całkiem dobrze mi to wychodzi), ale od ponad roku nie mam pomysłu na szarą casualową koszulę button down od Hackett'a. Koszula zacna, więc tym bardziej szkoda. Żeby pokazać o co mniej więcej chodzi poniżej zamieszczam zdjęcie podobnej koszuli (zdjęcie zrobione komórką mojej koszuli nie oddaje jej koloru i struktury materiału). Metodą prób i błędów doszedłem do zestawienia jej z beżowymi chinosami, w tym z crittersami w tym właśnie kolorze i jeansami. Nie mam za to kompletnie pomysłu na założyć na nią. Jaki sweter? Jaka marynarka? A może macie pomysł na jakąś inną całość?

 

Pozdrawiam,

post-3107-0-79865900-1382475091_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwo nie będzie ale można próbować ocalić ją od zapomnienia i kurzu ;)

 

Jeśli chodzi o marynarki to poszedłbym albo w jeszcze ciemniejszy, wyraźnie odróżniajacy się od koszuli odcień szarości (ryzyko, że będzie się wyglądało ponuro) albo  taki bury brąz najlepiej w jakąś kratę.   Możesz poeksperymentować z  ciemniejszym odcieniem fioletu. Cieżko znaleźć jakieś dobrze ilustrujące to zdjęcia - nie bez przyczyny :D

Pochodź po sieciówkach/TKmaksach itd i poprzymierzaj różne marynarki do tej koszuli, aż coś zaskoczy. 

post-480-0-23592700-1382479023_thumb.jpg

post-480-0-40585400-1382479136_thumb.jpg

post-480-0-29575100-1382479476_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.