Skocz do zawartości

Piwa dla dżentelmena


Fingor

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 26.01.2017 o 23:44, baniaartur napisał:

Nie sposób jest przeczytać cały wątek od początku do końca, a nie da się ukryć, że od pewnego czasu przestały mi smakować piwa "popularne". Od pewnego czasu o wiele bardziej pasują mi piwa z browarów rzemieślniczych, choć nie ukrywam, że wybieram je trochę po omacku. Czy macie jakieś źródła (blogi, książki), gdzie mógłbym uzupełnić swoje braki w zakresie browarnictwa? Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc :)

z Blogów to jeszcze:

BrowarnikTomek

Polskieminibrwary

piwnygaraż

piwolucja

smakpiwa

thebeervault

ruszył też pierwszy piwny podcast robiony przez 3 blogerów: na dnie fermentora:

https://www.facebook.com/nadniefermentora/?fref=ts

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechała do mnie szwagierka i teściowa. Zażyczyły piw smakowych. Kupiłem z tenczyna, ciechana i coś tam jeszcze. Dla siebie kormorana i behemota, ale każą z moją Żoną mi dopijać swoje wynalazki. Już mi sie odbija pigwą, gruszką i maliną. Chciałem uciekać do miasta, ale już za późno. 6 kobiet i ja sam. Wspomnicie mnie kiedyś koledzy. Lepiej umrzeć niż pić na kolanach.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 5 weeks later...
Dnia 25.03.2017 o 00:13, Hush napisał:

Cantillon.Ostatni browar robiący prawdziwego, tradycyjnego lambica.
 

Browar Cantillon można zwiedzić będąc w Brukseli http://www.greydragon.org/trips/Brussels Dec04/index3.html. Podobno (tak mówi przewodnik oprowadzający po browarze), dachówki podczas remontu zostały ładnie poskładane tak aby zachować żyjątka fruwające w powietrzu.

Wrażenie robi 'miska' do szczepienia brzeczki drożdżami, w celu dzikiej / spontanicznej fermentacji, płytka, o dużej powierzchni:

 cantillon211.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natknąłem się na taki projekt:

http://www.frela.pl/

 

Co myślicie? Jako że jestem miłośnikiem niebanalnego szkła do piwa, odnoszę się do tego pozytywnie. Tylko czy na pewno potrzeba aż tyle pieniędzy na uruchomienie produkcji? Mam nadzieję, że nawet jak nazbierają mniej to prędzej czy później ten model szkła pojawi się w produkcji. Bo fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Ostatnia butelka piwa BwB, przechowywana w celach poznawczych od premiery, została właśnie wypita. Członkowie stowarzyszenia BwB na ostatnim walnym zebraniu zadekretowali kolejną produkcję na jesieni. Z uwagi na wyraźny deficyt ilościowy grudniowej produkcji, piwa ma być więcej i w szerszej dystrybucji. Pomysły na piwo mile widziane :D

piwko.jpg.e25808455265a5319e7c2d43b2c88382.jpg

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Po latach piwowstrętu trafiłem na browca, który przełamał dominację wina w mym "trunkospisie". Co ciekawe Komes Barley Wine  robi ten sam browar miłosławski, który robił bardzo przeze mnie lubiane (nim go przerobił na niepijalnego wg mnie "ciemnego redsa") piwo "Fortuna". http://www.browarfortuna.pl/nasze_piwa/barley-wine Wydaje mi się w smaku podobne do "Piwa Świętego Mikołaja", ale może mnie pamięć zawodzić, bo Samichlaus piłem ostatnio chyba 7-8 lat temu. Na etykietce piszą, że piwo "zmienia swój smak w ciągu 36 miesięcy". Może kiedyś kupię tak z 1000 butelek, to może z 10 przetrwa do tego czasu. ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.