Skocz do zawartości

Dżinsy


tomek

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, feriak napisał:

Panowie, która firma robi aktualnie lepsze jeansy? Levis czy wrangler? Czy jeszcze jakaś inna w podobnych cenach - tak w granicach +/- 300zł, co polecacie?

 

Piszesz na akord te posty? Pytanie durne typu :"Wisła czy Cracovia"? Pewnie jeansy obydwu firmy są robione  w tym samym sweat shopie w Azji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, zimmermann napisał:


To przecież nie oznacza, że muszą być tej samej jakości?

Tak samo nie oznacza ,że muszą być różnej jakości.Po prostu jeansy marek z tzw.Denim Big Three: Lee,Levi,Wrangler są adresowane do innej grupy konsumentów i to zarówno pod względem geograficznym jak i life style.,Jakość tu nie ma żadnego znaczenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasyczna dyskusja o wyższości marki A nad B bez podania szczegółów. Miałem na przestrzeni ostatnich 10 lat około 20 par ze wszystkich ww. marek i przy intensywnym noszeniu każda wytrzymuje +/- 3-4 lata. Nie liczyłem Confidence Intervals ;)

Warto dodać, że jeansy Lee i Wrangler w takiej formie jaką znamy z Europy nie istnieją w USA (tam to jest typowo robocza marka, bez jakichkolwiek dodatkow stylistycznych typu kroje Slim). Levi'sy występują za to na 3 stopniach jakości (cena sugerowana 68$, 89$ i 128$), w Polsce mamy zdaje się głównie tę środkową klasę za około 450PLN (robione w PL, Meksyku, Turcji, lub Egipcie). Ciekawsotka - w TJMaxx, wszystkie levi'sy, niezależnie od kategorii jakościowej kosztują 20-25$, więc jest szansa na wyłapanie czegoś z selvedge za grosze.

Ja wybieram obecnie Levi's ze względu na konsekwentne nazewnictwo i rozmiary modeli (511 34/32 mogę kupować bez mierzenia). We Wrangler i Lee nie wiem co oznaczają te ich nazwy modeli.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mayor napisał:

Tak samo nie oznacza ,że muszą być różnej jakości.

Jasne, pełna zgoda.

Godzinę temu, Żorż Ponimirski napisał:

Ciekawsotka - w TJMaxx, wszystkie levi'sy, niezależnie od kategorii jakościowej kosztują 20-25$, więc jest szansa na wyłapanie czegoś z selvedge za grosze.

Tylko w TJMaxx, czy zauważyłeś też to w polskich TKMaxxach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, zimmermann napisał:

Jasne, pełna zgoda.

Tylko w TJMaxx, czy zauważyłeś też to w polskich TKMaxxach?

Dawno nie byłem, ale pamiętam z UK, że na Levi'sy i wranglery była jedna cena (coś około 30£), ale wiem, że w niektórych miastach koncerny Levi's/Wrangler nie umieszczają swoich produktów w TK jesli ich regularny salon jest w niewielkiej odległości. Nie wiem czy to jeszcze ma miejsce, ale kiedyś przy Marszałkowskiej w ogóle nie było jeansów tych firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Właśnie moją garderobę uzupełniły najlepsze jeansy jakie kiedykolwiek miałem - incotex 99% bawełna, drugie to incotex 64% bawełna, 25% wiskoza, 10% jedwab.

Zazwyczaj noszę 29W30L lub 29/32, tutaj rozmiar 29 jest idealny, lecz nogawki są do skrócenia / podwinięcia. Fason slim to bez wątpienia slim, nie jest to skinny, ale mocny slim. Jeansy są miękkie i bardzo wygodne, rzekłbym ekstremalnie wygodne - nie czuć ich na nogach. Co ciekawe, przyszły zaprasowane w kant i nawet to wygląda - być może dlatego, że dzinsy nie są udziwnione. Polecam :)

2.thumb.JPG.0cabc43d8edaec41a6a5b6adefd09db4.JPG

1.thumb.JPG.526f0325ef3f4c0d92d0c218713edc02.JPG

 

 

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, NieMy napisał:

Żeby nie było tak słodko, od siebie dodam, że te dżinsy na mnie wyglądały jak legginsy. Podobnie kilka modeli Pantaloni Torino. Potwierdzam natomiast dobrą jakość.

To prawda, u mnie na szczęście efekt getrów nie występuje, co prawda mogły by być 1-2 cm szersze w łydkach, ale ja mam mocno rozbudowane łydki przez taniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Panowie, przeglądałem ostatnio Allegro i zobaczyłem jeansy od Levisa w moim rozmiarze. Kosztowały 8 złotych, uznałem więc, że będą idealne na działkę, do robót i długich spacerów. Dziś przyszła paczka, przy przekręcaniu do prania zobaczyłem, że zostały zrobione w Stanach, a dotatkowo wyglądają na zupełnie nowe. Może ktoś powie mi, co właściwie kupiłem? Długo leżały u kogoś w szafie? 

IMG_20190114_200346.jpg

IMG_20190114_200337.jpg

IMG_20190114_200409.jpg

IMG_20190114_201122.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz usłyszeć, że trafiłeś na żyłę złota?default_icon_e_wink.gif Raczej kupiłeś spodnie w cenie, jaką producent płaci wykonawcy...

Nie ma się co zastanawiać, trza nosić. Bardzo dawno temu (jakieś 20 lat wstecz) kupiłem na Allegro Levisy, które ostatecznie okazały się podróbkami, niemniej jednak bardzo dobrze wykonanymi - wytrzymały dłużej niż oryginalne z Płocka.

W tych Twoich coś mi nie do końca pasuje krój czcionki, wykonanie metek. Nie wiem jednak na pewno, wiem natomiast że w cenie butelki piwa nie ma co drążyćdefault_icon_e_smile.gif

Edit: już wiem na pewno: San FranSisco:-)

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Konie łby pospuszczać!!,.Czy konie mnie słyszą ? Na każdą rzecz można patrzeć z dwóch stron.,Jest prawda czasów o których mówimy i prawda ekranu która  mówi": Na autentycznej metce Levi konie mają łby odwrócone w przeciwnym kierunku

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lubo69 napisał:

Edit: już wiem na pewno: San FranSisco:-)

A teraz wejdźmy na stronę levi.com, której braku powiązania z prawdziwym producentem zarzucić nie można:

https://www.levi.com/GB/en_GB/clothing/men/t-shirts/levis-san-fransisco-city-tee/p/219450025

Wszystko jasne, ale nieco zabawne :-)

Zrzut ekranu 2019-01-17 o 19.56.42.jpg

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.