Skocz do zawartości

Jakie buty mam dziś na sobie


kamil

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A ja mam prośbę do Kolegów, którzy znają się na fotografowaniu o porady jak fotografować buty. Przeglądając ostatnie serie zdjęć widzę, że piękne w realu buty prezentowane są w skrajnie niekorzystny sposób. Nie miałem okazji oglądania z bliska wielu z tych butów, więc zestawiając zaprezentowane tu zdjęcia i następujące po nich bardzo przychylne komentarze mam bardzo mieszane uczucia. Mówiąc wprost poprzez nieumiejętne zdjęcia, jakby przypadkowe i nieprzemyślane, wiele z prezentowanych butów wygląda po prostu źle. Czy mogę więc liczyć na jakieś porady foto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Czy mogę więc liczyć na jakieś porady foto?

 

1. Nie używanie trybu "głupawki" w aparacie.

2. Foto w słońcu/w studio srebrna parasolka - zdjęcia o ostrych konturach.

3. Ustawienie manualnego balansu bieli - odwzorowanie kolorów w otoczeniu

4. Foto w cieniu, przy lekkich chmurach, w studio przy białej parasolce - kontury stobowane,brak ostrych rys i cieni

5. Pomiar światła i ostrości - punktowy, centralnie ważony, itd....

6. Odpowiednie operowanie czasem otwarcia migawki i przesłoną - możliwość korekty ostrości.

 

Nie wspominam o markach aparatów, obiektywach itp. Generalnie nawet najgorszym aparatem, można zrobić całkiem fajne zdjęcia. Szkoda, że pozostały same cyfrówki, bo kto dawniej bawił się analogami, a nawet wywoływał samemu zdjęcia, to przeszedł najlepsze szkolenie w realu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesadyzmu - też robię zdjęcia komórką, albo tabletem i jak na takie urządzenia efekt jest całkiem przyzwoity. Zresztą w tym dziale chodzi o pokazanie literalnie co ma się w danej chwili na nogach - do wystudiowanych, artystycznych zdjęć obuwia mamy osobny temat ;)

 

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/2746-buty-bardziej-artystycznie/page-2?hl=buty#entry136292

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, macie rację, nie chodzi o wystudiowane zdjęcia z doborem odpowiedniej ilości luksów. Chodzi o robienie zdjęć aparatem w telefonie i uniknięcie prostych błędów kompozycyjnych i perspektywicznych. Dla przykładu zdjęcia brązowych Lodingów pokazane ostatnio jest w mojej ocenie ok. Ale jest wiele zdjęć, które nawet przez autorów są ocenione negatywnie i opatrują je jakimiś komentarzem np. patrz pod innym kątem gdyż cholewka jest niższa/wyższa, kolor jaśniejszy/ciemniejszy, smukłość taka albo inna, itd., itp. 

Oceniając buty bardzo ważnym elementem są kształt kopyta i proporcje. I dlatego proszę o rady kompozycyjne i wskazówki jak ewentualnie uniknąć dziwnych i nienaturalnych skrótów/wydłużeń perspektywicznych. Nawet robiąc zdjęcia telefonem można uniknąć takich błędów. Ale na co zwrócić uwagę może podpowie nam/mnie ktoś mający taką wiedzę. Chodzi o uwagi typu - aparat odsuń maksymalnie od fotografowanego obiektu i przesuń do przodu aby uniknąć sztucznego wydłużenia nosków i efektu kolumnowych, rozsadzających buty nóg, itd., itp.  Mnie takiej wiedzy brakuje i widzę, że chyba pozostaje metoda prób i błędów :-(

 

Aby nie było, że nie jest na temat, wklejam moją próbę ujęcia butów - były już raz, ale teraz w innym zestawieniu.

 

 

 

 

post-3322-0-47782700-1407421012_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne, a te z lewej?

 

Te z lewej to Massimo Dutti. Tu lepsze zdjęcie: https://forum.butwbutonierce.pl/topic/2390-ke-nowe-nabytki/?p=136731

 

Trochę czasu i środków Saphira w nie zainwestowałem. Skóra jest przeciętna, słabo i nierówno chłonie kremy, ale przez to wyszła dość ciekawa (przynajmniej dla mnie ;)) patyna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój post niestety nie był zgodny z tytułem wątku; zdjęcie nie zostało zrobione dzisiaj, a wczoraj i tylko takie jak wkleiłem wyżej. Nie mam więc możliwości pokazania na zdjęciu pozostałej części ubioru. Wyglądało to mniej więcej tak jak tu: 

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/1453-co-mam-dziś-casualowego-na-sobie/?p=137344 (ta sama szara marynarka i pleciony pasek, a koszula niebieska). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.