Jump to content
kamil

Jakie buty mam dziś na sobie

Recommended Posts

Niezła firma...

Czy widoczna na zdjęciach delikatna patyna:

1) jest efektem naturalnego starzenia się butów

2) była od początku 'w zestawie'

3) jest złudzeniem optycznym?

Corthay Oiseau Blanc - 2,5 roku

Myślę, że gdzieś pomiędzy 1 i 2 punktem. Delikatne cieniowanie skóry było od początku, ale wraz z wiekiem zamieniło się w patynę. Myślę, że za jakieś 2 lata te buty mogą być naprawdę fajne..

• Upvote 1

Gdzieś czytałem, że jednym z głównych czynników powodujących patynę jest światło słoneczne. Potrafi dawać bardzo ciekawe efekty kolorystyczne - np ciemnobrązowe buty z shell cordovanu potrafią ujawnić skrywany przedtem odcień oliwkowy.

A może próbowałeś kiedyś przyspieszyć proces patynowania wystawiącąc buty na słońce?

Myślę, że gdzieś pomiędzy 1 i 2 punktem. Delikatne cieniowanie skóry było od początku, ale wraz z wiekiem zamieniło się w patynę. Myślę, że za jakieś 2 lata te buty mogą być naprawdę fajne..

Dlatego wszystkie buty powinno się trzymać w bawełnianych workach i kartonach w ciemnym miejscu z ograniczonym dostępem światła słonecznego. Tego o co pytasz nie próbowałem nigdy robić na dużą skalę, ale wydaje mi się że może to jedynie powodować znaczne przyspieszenie procesu starzenia się skóry, nie mającego wiele wspólnego z patynacją.

• Upvote 1

Dlatego wszystkie buty powinno się trzymać w bawełnianych workach i kartonach w ciemnym miejscu z ograniczonym dostępem światła słonecznego. Tego o co pytasz nie próbowałem nigdy robić na dużą skalę, ale wydaje mi się że może to jedynie powodować znaczne przyspieszenie procesu starzenia się skóry, nie mającego wiele wspólnego z patynacją.

Powiadają, że Olga Berluti wystawia nocą buty do patynacji światłem księżyca :)

sorki za logo na skarpetkach - jak szukałem fioletowych, to tylko takie trafiłem

Dołączona grafika

Dziś Samuel Windsor Chukka Boots.

Budżetowce do codziennego "ryzania".

+w miarę wygodne

+zgrabne kopyto

-słaba jakość wykonania

-cienka skóra, słabo przyjmująca woski

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Rezultat akcji 'Włoszczyzna III' w boju:

Przepiękne buty.

Po takich zdjęciach żałuję, że dotychczas nie skusiłem się na akcję Włoszczyzna.

Przepiękne buty.

Ditto.

Kwitek mozna wiedziec, co to za but, producent/model itp.?

Pozdrawiam,

dsc.

Najpierw Alfred Sargent Hadleigh, moje ulubione, niesamowicie wygodne monki z fantastycznej skóry:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Następnie Loake Shoemakers, oxfordy z ażurem:

Dołączona grafika

..a później znów:

Dołączona grafika

Eye-lip dla odmiany zapytam Cię o fantastyczne skarpetki, które zaprezentowałeś przy okazji pierwszego zdjęcia (te błękitne)

Przepiękne buty.

Ditto.

Kwitek mozna wiedziec, co to za but, producent/model itp.?

Pozdrawiam,

dsc.

Producent to Cerbero, nazwy modelu nie znam (na stronie producenta nie ma katalogu), rozmiar na zdjęciu to 44.

Prime Shoes, pozyskane via +Immune+. Wbrew pozorom, garnitur jest ciemniejszy od skarpetek.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Wczoraj na nogach....juz wysłuzone swoje lata maja, mam juz nowa pare,a te pewnie pójda juz do wymiany podeszwy do firmowego warsztatu.. Cheaney

post-583-13658920547792_thumb.jpg

Na przyszłość proponuję kadrować tak, żeby buty nie wypełniały 90% zdjęcia. Trudno jest w takim przypadku powiedzieć cokolwiek o kształcie kopyta czy proporcjach całości.

Sugeruje też, aby wklejać dobrej jakości zdjęcia, które mieszczą się na matrycy laptopa. Tak jak to robi Eye-lip