Skocz do zawartości

Jakie buty mam dziś na sobie


kamil

Rekomendowane odpowiedzi

@ 4inhand Dzięki!

@ Immune

Dzięki za sprostowanie i rozwinięcie (jesteś chyba najbardziej pracowitym z użytkowników :)) nie wiem czy nie przeczytałem tego, co napisałem odnośnie CJ na którymś zagranicznym blogu. Pomyślałem, że cena i jakość się zgadza i nie weryfikowałem tego. Nie chciałem oczywiście świadomie nikogo wprowadzić w błąd. Czyli rozumiem, że Highland produkuje dla linii Polo RL.

Buty ze sklepu internetowego RL, oto link do nich:

http://www.ralphlauren.com/product/inde ... Id=4281932

... z wysyłką na dwa razy oczywiście :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

[...] nie wiem czy nie przeczytałem tego, co napisałem odnośnie CJ na którymś zagranicznym blogu. Pomyślałem, że cena i jakość się zgadza i nie weryfikowałem tego. Nie chciałem oczywiście świadomie nikogo wprowadzić w błąd. Czyli rozumiem, że Highland produkuje dla linii Polo RL.

Fakt, iż butów nie wyprodukował C&J niczego im nie ujmuje. Powiem więcej, wiele razy, a ostatnio dwa tygodnie temu, miałem okazję oglądać te buty i jest to naprawdę produkt pierwszej klasy. Tak, Highland jest podwykonawcą dla RL, ale jedynie w przypadku linii Polo i butów niesznurowanych.

Tutaj masz potwierdzenie:

Dołączona grafika

Allen-Edmonds i Alden aktualnie robią dla nich jedynie buty sznurowane, z dwoma wyjątkami

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Immune, chciałem tylko sprostować, nie jestem jakimś wielkim apologetą CJ ;). Zdaję sobie również sprawę z jakości moich butów. W końcu głównie na informacjach z tamtego linka bazowałem przy zakupie.

Po prostu zauważyłem, że CJ jest bodaj najczęściej wymienianym producentem na forum i przypomniała mi się tamta ciekawostka, chciałem się więc nią podzielić. W sumie mogłem to zweryfikować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekstra kolor !

A jakie do tego paski: od spodni i zegarka?

Nie wspominając już np. o teczce/aktówce...

mam już jeden komplet (pasek do zegarka i do spodni :)) szukam następnych... napewno będę chciał kupić jakaś aktówkę/teczkę w tym kolorze (może jakaś vintige?), jeśli ktoś by spotkał bardzo prosze o info :)

ps. buty w rzeczywistości mają delikatnie bardziej stonowany kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to bawełniana mieszanka zefiru i gabardyny. Producent zalecał wszyć jedną warstwę, natomiast ja poprosiłem o dwie. Plusem jest dodatkowe uszczelnienie cholewki, jednak co kilka założeń jestem zmuszony delikatnie przeprasować całą powierzchnię, aby nie robiły się złogi. A design? Cóż, główny medalion zapożyczyłem z butów Strugar, które miałem okazję oglądać w zeszłym roku na wakacjach w Chorwacji, a ażury boczne starałem się poprowadzić intuicyjnie. Gdybym miał możliwość ingerencji w cholewkę przed nabiciem jej na kopyto buta i zszyciem to pewnie wyszłoby porządniej. W tej chwili, w dużym powiększeniu, wygląda to trochę niechlujnie.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Type - piękne buty. To była akcja włoszczyzna? Bo akurat nie przypominam sobie tego modelu.

Tak z akcji włoszczyzna :) Bartek chyba dorzucił je pod koniec, bardzo przypadły mi do gustu... w rzeczywistości okazały się piękniejsze niż na zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę ;) Zdjęcia z telefonu , może później dorzucę lepszej jakości bez lampy .

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Ja z kolei prosiłbym o identyfikacje owego obuwia (tekst z wnętrza plus nazwa "By appointment to her majesty the Queen & shoe LTD . K SHOES" , marka KSHOES nic mi nie mówi ) . kupiłem już jakiś czas temu na allegro za 65 pln , mam nadzieję że nie przepłaciłem .

Pozdrawiam

Marcelo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o czym myślał kolega Jackar1 to może i byłoby jakieś trafienie gdyby nie fakt.... no właśnie - że Kshoes to niewielka rodzinna firma obuwnicza produkująca od ponad 150 lat dla Clarks obuwie damskie. To tylko pokazuje w jaki sposób używa się dzisiaj wyszukiwarki.

Otóż Kshoes, o które się tutaj rozchodzi, to była niegdyś bardzo poważna marka obuwnicza, o czym min. świadczy przepisana przez Ciebie fraza. Wytworzyła się na skutek połączenia kilku gildii szewskich jeszcze w XIX wieku i w drugiej jego połowie przekształciła się w duży dom obuwniczy. Wówczas dostała tzw. royal warrant, czyli potwierdzenie wysokiej jakości produkowanych dóbr lub sprzedawanych usług. Dokument ten wskazuje również na to, że dany producent został pozytywnie zweryfikowany i jest dopuszczany do obrotu dobrami na dworze królewskim (oczywiście mówimy tutaj cały czas o brytyjskiej rodzinie królewskiej). W dzisiejszych czasach znaczy to mniej więcej tyle, że może być rozpatrywany jako jedna z partii dopuszczona do przetargu. Na podobnej zasadzie działa np. dom mody Ede & Ravenscroft, który to od ponad 300 lat co ok. 6 lat przygotowuję specjalną kolekcję butów Edward Green dla rodziny królewskiej oraz John Lobb Bootmaker England. O Savile Row i krawcach nie wspominam, bo to temat rzeka.

Reasumując, buty Kshoes to niegdyś jedna z dość dużych firm obuwniczych działających prężnie na brytyjskim rynku i jedna z pierwszych, która wprowadziła zautomatyzowaną produkcję. Ale żeby nie było tak pięknie, oczywiście musi być jakaś skaza na tym pięknym diamencie. Otóż z informacji, które znalazłem wynika, iż Kshoes już od ponad 20 lat jest zarządzany w całości przy pomocy kapitału zagranicznego i w związku z tym zmienił swój profil produkcyjny na buty z przedziału "sport & leisure" oraz "smart elegant", które to wytwarzane są w Chinach, importowane do Wielkiej Brytanii, a następnie sprzedawane z powrotem na wschodzie, w Indiach, Chinach oraz Hongkongu.

Royal Warrant pozostał w teorii, bo przecież który PR-owiec zrezygnowałby z takiego błogosławieństwa. :)

P.S. Gdybyś porobił kilka dodatkowych zdjęć podeszwy buta oraz jego wnętrza, wówczas być może bylibyśmy w stanie powiedzieć coś więcej.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.