Skocz do zawartości

[POLSKA], Lancerto, RTW


Üxküll

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ta marynarke i mam wrazenie ze jest dziadkowa. Poza tym mam problem bo nie pasuje do wiekszosci moich koszul. Z blekitnym jakos tak slabo wyglada mam wrazenie. Z rozowym za to super. Do niebieskiej pepitki tez nie bardzo, mam wrazenie ze zbyt pstrokato. Moze kwestia pewnoaci siebie i przezwyczajenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Zamówiłem sobie na próbę (skuszony promocją ;-)) dwie koszule z kolekcji Michała i Lancerto. Trudno jest kupić fajne "button down" z ładnym kołnierzykiem, a te koszule chyba aspirują do tych fajniejszych. Miałem pewne wątpliwości po przejrzeniu zdjęć Michała z jego strony, czy nie poszli lekko po bandzie z długością wyłogów. No i muszę przyznać, że moje obawy okazały się uzasadnione, Koszula ogólnie jest bardzo fajna (wziąłem różowy len i biały oksford), ale kołnierzyk ją jak dla mnie dyskwalifikuje. Coś co miało być atutem okazało się IMO wadą. W miarę fajnie prezentuje się jedynie rozpięty (z krawatem wygląda trochę groteskowo), ale tylko jeżeli rozepnę dwa guziki. Ustawia się wtedy szpanersko "na sztorc" i jest o.k. ;-). Poza tym zauważyłem efekt nieestetycznego uginania się kołnierzyka w jego bocznej części, który chyba jest spowodowany nadmiarem materiału (za długi kołnierzyk ?). Ten efekt widać w pewnym stopniu na zdjęciu Michała:

http://mrvintage.pl/wp-content/uploads/2017/02/Mr-Vintage-pl-Lancerto-Mr-Vintage-2.jpg

Wygląda na to, że zamierzenie było szczytne, ale efekt (przynajmniej jak dla mnie) wyszedł lekko karykaturalny.  W moim małym rankingu wygrał jednak E.Berg (wiem, jest trochę droższy), którego kołnierzyk "na guziczki" ma jak dla mnie proporcje bliskie ideałowi (przynajmniej w tej jednej lnianej, którą mam). Trochę szkoda, bo ta różowa ("oksfordu" nawet już nie rozpakowałem) była poza tym naprawdę świetna.

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że mierzyłem koszulę z kolekcji z Osovski'm ;), oksford button down i byłem zszokowany zarówno długością wyłogów, jak i wysokością samego kołnierza. Wg mnie - zakładam, że wymiar kołnierza jest stały i nie zależy od nominalnego wzrostu - ten kołnierz może wyglądać dobrze (proporcjonalnie) na wysokich (powiedzmy, 190+), ale dla osoby normalnego wzrostu to jest przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mosze napisał:

Pamiętam, że mierzyłem koszulę z kolekcji z Osovski'm ;), oksford button down i byłem zszokowany zarówno długością wyłogów, jak i wysokością samego kołnierza. Wg mnie - zakładam, że wymiar kołnierza jest stały i nie zależy od nominalnego wzrostu - ten kołnierz może wyglądać dobrze (proporcjonalnie) na wysokich (powiedzmy, 190+), ale dla osoby normalnego wzrostu to jest przesada.

Myśle, ze wzrost jest tu najmniej istotny. Chodzi (jak zawsze) o proporcje. A w szczególności o długość szyji. Osobiście mam na codzień do czynieni z mierzeniem sylwetek o wzroście 170-175 cm o tak długich szyjach, że stójka o wysokości niemalże 5 cm i długości wyłogów rzędu 9,5 cm jest rozsądnym i uzasadnionym wyborem. Ba! Sam jestem tego przykładem. Oczywiście trzeba to umieć skoordynować rownież z pozostałymi elementami jak np. szerokością wyłogów marynarki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
9 minut temu, Monkiusz napisał:

A marynarek nowych jak nie było - tak i dalej nie ma. Spora wtopa, tym bardziej, że dalej nie ma wieści kiedy będą. 

Podobno materiał dotarł w końcu ale fabryka nie miała wolnych mocy żeby odszyć te marynarki, miały się pojawić po 22.05 ale faktycznie nadal cisza niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, abnegat napisał:

Dziś dzwoniłem na infolinię i przypuszczalna data pojawienia się nowych (granatowych) marynarek w sklepach to połowa czerwca, ale konsultant podkreślił, że termin może ulec zmianie.

Strasznie to slabe. Ile juz czasu minelo od startu kolekcji?

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia Thursday, April 27, 2017 o 23:01, Tanatos70 napisał:

Zamówiłem sobie na próbę (skuszony promocją ;-)) dwie koszule z kolekcji Michała i Lancerto. Trudno jest kupić fajne "button down" z ładnym kołnierzykiem, a te koszule chyba aspirują do tych fajniejszych. Miałem pewne wątpliwości po przejrzeniu zdjęć Michała z jego strony, czy nie poszli lekko po bandzie z długością wyłogów. No i muszę przyznać, że moje obawy okazały się uzasadnione, Koszula ogólnie jest bardzo fajna (wziąłem różowy len i biały oksford), ale kołnierzyk ją jak dla mnie dyskwalifikuje. Coś co miało być atutem okazało się IMO wadą. W miarę fajnie prezentuje się jedynie rozpięty (z krawatem wygląda trochę groteskowo), ale tylko jeżeli rozepnę dwa guziki. Ustawia się wtedy szpanersko "na sztorc" i jest o.k. ;-). Poza tym zauważyłem efekt nieestetycznego uginania się kołnierzyka w jego bocznej części, który chyba jest spowodowany nadmiarem materiału (za długi kołnierzyk ?). Ten efekt widać w pewnym stopniu na zdjęciu Michała:

http://mrvintage.pl/wp-content/uploads/2017/02/Mr-Vintage-pl-Lancerto-Mr-Vintage-2.jpg

Wygląda na to, że zamierzenie było szczytne, ale efekt (przynajmniej jak dla mnie) wyszedł lekko karykaturalny.  W moim małym rankingu wygrał jednak E.Berg (wiem, jest trochę droższy), którego kołnierzyk "na guziczki" ma jak dla mnie proporcje bliskie ideałowi (przynajmniej w tej jednej lnianej, którą mam). Trochę szkoda, bo ta różowa ("oksfordu" nawet już nie rozpakowałem) była poza tym naprawdę świetna.

Rowniez kupilem koszule i faktycznie kolnierzyk jest monstrualny. U Osovskiego jest 7cm wyglada to dobrze, u Milera w OCBD jest troche kuso a w Lancerto faktycznie pojechali po bandzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet z krawatem źle? Bo bez rozumiem, że odstaje, ale na zdjęciach pod krawatem nie wyglądało aż tak tragicznie imo. Wrzucicie jakieś fotki? 

A co do marynarek to no comments już po prostu. "Wkrótce w sprzedaży" trzeci miesiąc poleci. Jestem strasznie tym faktem poirytowany bo krój marynarki jak i rozmiar dla mnie jest perfect, ale co z tego gdy jeden z interesujących mnie modeli już wyszedł (niebieska krata), a granatowych wciąż brak w ogóle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjecia na szybko. Koszula rozpakowana z pudelka dlatego taka wygnieciona. Krawat wiazany na szybko. Nie wiem czy zostawie ta koszule wlasnie przez te wylogi. Bawelna oxford z gatunku tych cienszych, bedzie pewnie bardziej podatna na zagniecenia.

20170526_110409.jpg

20170526_110702.jpg

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Monkiusz napisał:

A co do marynarek to no comments już po prostu. "Wkrótce w sprzedaży" trzeci miesiąc poleci. Jestem strasznie tym faktem poirytowany bo krój marynarki jak i rozmiar dla mnie jest perfect, ale co z tego gdy jeden z interesujących mnie modeli już wyszedł (niebieska krata), a granatowych wciąż brak w ogóle. 

Warto sprawdzać co jakiś czas gdyż rozmiary się jeszcze pojawiają lub zadzwonić (wiele egzemplarzy jest w salonach po Polsce i są wstanie ściągnąć konkretny rozmiar do sklepu internetowego).

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. My tu niejedno już widzieliśmy, więc skoro ten kołnierzyk wydaje się przynajmniej niektórym przesadnie wielki, to widocznie coś jest na rzeczy. Miałem jedną brać, ale się wyleczyłem.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, FONos napisał:

Warto sprawdzać co jakiś czas gdyż rozmiary się jeszcze pojawiają lub zadzwonić (wiele egzemplarzy jest w salonach po Polsce i są wstanie ściągnąć konkretny rozmiar do sklepu internetowego).

Potwierdzam. Mozna napisac do bok i jesli marynarka jest w sklepach moga ja sciagnac do sklepu online.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.