Skocz do zawartości

Identyfikujemy Nieznane Marki - Info Na Temat Firm I Metek


Łukasz_

Rekomendowane odpowiedzi

William Hunt Savile Row

Holland Esquire

Firmy oczywiście nie są anonimowe. Spotykam je w TKMaxx; rzeczy są z reguły mocno przecenione, z bardzo wysokimi cenami wyjściowymi. Pytanie - jakiej jakości należy oczekiwać? Czy ceny wyjściowe (rzędu paru kilo zł za płaszcz) są serio, czy to ściema?

Odkopuję po ok. 6 tygodniach, sorry, pewnie już nieaktualne, ale jakoś dopiero teraz znalazłem.

W londyńskim TKMaxx kupiłem marynarkę gun club W. Hunt. Jako że miałem wątpliwości przed zakupem, najpierw pogooglałem i wybadałem sprawę. Wyszło mi, że jest to firma raczej lowendowa jak na standardy Savile Row, szyjąca czasami rzeczy róznej jakości, nie do końca klasyczne. Jednak piszący porównywali ją z pozostałymi krawcami z SR, więc na pewno nie jest źle.

Ja z marynarki jestem zadowolony. W cenie katalogowej moim zdaniem nie warto, ale po obniżce 70% myślę że tak.

Edit: PS Ceny wyjściowe w TKMaxx to osobna bajka. W tymże londyńskim sklepie widziałem sweter przeceniony bodaj z 299 na 75 funtów, a obok doczepiona była metka z innego sklepu, z ceną 49CHF:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Przepraszam za marne zdjęcia. Zgadywałem co może być pomocne przy identyfikacji.

[attachment=2]but.jpg[/attachment]

[attachment=0]oznaczenie2.jpg[/attachment]

[attachment=1]oznaczenie1.jpg[/attachment]

Dla tego sklepu buty robił Alfred Sargent.

Mam nadzieję, że nie za późno. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

najbardziej rozpoznawalnym elementem metki ...

Dla mnie z kolei najbardziej rozpoznawalnym hasłem z metki jest Armand Thiery. Mają sporo sklepów we Francji: http://www.armandthiery.fr/

Zgodnie z informacjami z nieocenionej wikipedii: Armand Thiery to sieć sklepów RTW, założona w 1841 roku w Saint-Ghislain, w Belgii. Dziś składa się z trzech marek: "odzież męska", "odzież damska" i "Toskania". Posiada 430 placówek.

Więcej na: http://fr.wikipedia.org/wiki/Armand_Thiery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Niedawno kupiłem 2 pary butów. Wydają się bardzo dobrej jakości i dotychczasowe ich używanie to potwierdza. Obydwie pary wykonane technologią GYW, ze skórzaną podeszwą itd.

Te firmy to:

Samuel Windsor

Chapman & Moore

Obydwie angielskie i (podobno) ręcznie robione...

Ma ktoś jakieś informacje o tych markach/spotkał się z nimi/korzystał z ich produktów?

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.