Skocz do zawartości

Identyfikujemy Nieznane Marki - Info Na Temat Firm I Metek


Łukasz_

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Witam,

Natknąłem się na firmę francuską J. M. Weston, czy koledzy zechcieliby podzielić się wiedzą na temat obuwia tej firmy? jaka to półka jakościowa w stosunku do wymienianych na forum firm brytyjskich lub włoskich

Pewnie wychodzę na głupka odpisując na ten post, który zapewne jest jedynie półżartem :) , ale napiszę tylko, że J.M. Weston to taka sama legenda jak brytyjski Crockett and Jones lub Church's. Jeżeli chodzi o półkę jakościową RTW to jest to najwyższa półka butów RTW dostępnych na rynku, z wyłączeniem butów RTW szytych przez najlepsze na świecie zakłady szewstwa miarowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim osobistym mniemaniu Weston ma dostęp do najlepszych skór na świecie. Tak, napisałem to - najlepszych na świecie. Moim zdaniem ani Lobb, ani Green, ani też żaden z mistrzów włoskich lub japońskich nie dysponuje takimi skórami vintage jak zakład Weston'a. Miałem okazję będąc we Francji w zeszłym roku oglądać kilka skór najlepszej jakości (nie tych vintage) i już one zrobiły na mnie ogromne wrażenie (pozytywne). Oczywiście piszę tutaj o skórach używanych do produkcji butów na miarę, nie mniej jednak ich linie RTW są również bezkonkurencyjnej jakości pod tym względem w obrębie określonej półki cenowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Natknąłem się na firmę francuską J. M. Weston, czy koledzy zechcieliby podzielić się wiedzą na temat obuwia tej firmy? jaka to półka jakościowa w stosunku do wymienianych na forum firm brytyjskich lub włoskich

Pewnie wychodzę na głupka odpisując na ten post, który zapewne jest jedynie półżartem :)

Proszę o wybaczenie, niestety jak już nieraz podkreślałem, jestem laikiem, uczę się m. in. dzięki informacjom tutaj zamieszczanym, natomiast dlaczego pytałem, otóż w listopadzie będę w Brukseli i przeglądając dane o mieście, natknąłem się na info o sklepie Westona tam uplasowanym. Dzięki temu co tutaj zostało napisane, na pewno zajrzę tam by na własne oczy zobaczyć najlepsze RTW na świecie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J. M. Weston wykonał moje ulubione czarno-białe trzewiki (co prawda nie RTW ;) ):

Pozdrawiam, Dr

Pozyskałeś? Dlaczego nie w "nowych nabytkach" ?

Przepraszam, niedomówienie. :oops: "Moje" powinno być w cudzysłowie. ;) Te są zrobione dla kogoś innego, nie mniej jednak zamierzam sobie takie zamówić (ale raczej u jakiegoś polskiego szewca ;) ).

Nie bój nic, każdy warty uwagi nabytek do mojej formalnej garderoby będę Wam prezentował, czy to w "Nowych nabytkach" czy w CMDNS, kiedy zarobię na to pieniądze. :D Ale chyba jestem na dobrej drodze.

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] otóż w listopadzie będę w Brukseli i przeglądając dane o mieście, natknąłem się na info o sklepie Westona tam uplasowanym.

Obuwie J.M. Weston można również obejrzeć w Warszawie, dzięki uprzejmości salonu Church's na placu Trzech Krzyży.

Dzięki temu co tutaj zostało napisane, na pewno zajrzę tam by na własne oczy zobaczyć najlepsze RTW na świecie :)

Nie napisałem, że to są najlepsze RTW na świecie - moim zdaniem ciężko określić, która firma jest najlepsza - istnieje zbyt wiele kryteriów takiej oceny. J.M. Weston bezsprzecznie ma dostęp do najlepszej jakości skór - o wiele lepszych niż chociażby często porównywany z nim C&J lub EG. Jeszcze 10-15 lat temu były moim zdaniem najlepszymi na świecie butami RTW - dzisiaj nie sposób tego moim zdaniem jasno stwierdzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem, że to są najlepsze RTW na świecie...

Faktycznie to moje zdanie, najwyraźniej zbyt daleko idące uproszczenie, za co przepraszam, natomiast kontynuując wątek belgijski a w zasadzie brukselski natknąłem się na ofertę firmy Benson Shoe, która swoje początki wywodzi, jak jest napisane na stronie, od produkcji obuwia wojskowego, a pierwotną siedzibę miała w Casablance :) . Ceny oscylują w granicach 200-270 euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w styczniu nic, w ogóle, nie wiedziałem zarówno o rodzajach ani tym bardziej o markach obuwniczych, stąd moje posty. Ciekawi mnie ten Benson, ze względu na przedział cenowy, czy coś może kolega Immune napisać więcej o tych butach? I na swoją obronę dodam tylko jeszcze, że zanim napisałem post o Bensonach, pomny doświadczeń, sprawdziłem że na forum nie padła jeszcze nazwa tej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy na forum wiemy, że w Giacomo Conti zwracają baczną uwagę na formę. A nowoczesne fasony oraz kolorystyka ich kolekcji zostały

zaprojektowane z myślą o gustach Polaków.

Giacomo Conti stała się odpowiedzią na nasze rosnące potrzeby i oczekiwania. Na początku ofertę stanowiły głównie garnitury i koszule, będące swoistą podstawą garderoby każdego eleganckiego mężczyzny. Natomiast po otwarciu pierwszych salonów w Poznaniu i okolicach rychło stało się jasne, że wszyscy forumowicze zachęceni jakością wyrobów i atrakcyjną ceną, obecnie oczekują więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ich sklep w Bonarce w Krakowie.

Prawdę mówiąc sam widok witryny skutecznie mnie zniechęcił. Solarniany, użelowany model w świecącym "garniaku" z luźno odstającym kołnierzem i w butach-potworkach.

Dochodzi do tego bardzo głupawy (przepraszam) z uwagi na rzeczywistą tożsamość marki brand: Giacomo Conti. Nie wystarczyło, że brzmi z włoska, przez co pewnie sporo osób myśli, że to włoski producent (IMO nie jest to najlepsza praktyka rynkowa). Producent postanowił dodatkowo, by marka brzmiała "po hrabiowsku" - stąd wg. mnie nazwisko Dżiakomo brzmi Conti (fr. comte). A może chodziło o Franciszka-Ludwika Bourbon, księcia de Conti? ;-)

W sumie typowy chwyt polskich producentów. Może i dobrze wpisuje się w nasze narodowe aspiracje. Z pewnością natomiast odwzorowuje tendencję nazweniczą połowy budek na Tomexie czy Tandecie, do pospołu sprzedających modę samych Giannich, Romano, Giorgio, Carlo, czy Paolo.

Sądząc już po samej nazwie, nie spodziewałbym się szczególnego wysmakowania stylistycznego. A jakość? mogę przewidywać, doświadczeń nie mam i mieć nie chcę.

Skojarzenia brandowe: Sunset Suits, New Men i wspomniane wyżej stoiska z Tomexu.

Ah, ta włoska elegancja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy coś na temat firmy obuwniczej Jones z UK dowiem się? chodzi mi jakość ich obuwia, skala porównania do innych marek angielskich

O którą firmę pytasz?

1) Jones (buty RTW)

2) Jones & Sons (RTW, Bespoke)

3) Jones Bootmaker (RTW)

Wszystkie występują czasami pod nazwą "Jones".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saxone of Scotland - co możecie powiedzieć o tej firmie? Mają sporo butów "full-skóra" w cenie 320 PLN.

http://futuremuseum.co.uk/Collection.as ... escription

Do późnych lat 60-ch ubiegłego wieku bardzo szanowana i znana szkocka marka obuwnicza szyjąca według tradycyjnych metod. Obecnie brand skomercjalizowanego koncernu obuwniczego Barrats, który po opuszczeniu Northampton przerzucił całą produkcję butów do Włoch, gdzie aktualnie równiez prudukowane są buty Saxone. Zdecydowana większość butów szytych w technologii Blake, wybrane modele z lepszych gatunkowo skór to GYW.

Podstawowa cena tych butów to na pewno nie 320 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saxone of Scotland - co możecie powiedzieć o tej firmie? Mają sporo butów "full-skóra" w cenie 320 PLN.

http://futuremuseum.co.uk/Collection.as ... escription

Do późnych lat 60-ch ubiegłego wieku bardzo szanowana i znana szkocka marka obuwnicza szyjąca według tradycyjnych metod. Obecnie brand skomercjalizowanego koncernu obuwniczego Barrats, który po opuszczeniu Northampton przerzucił całą produkcję butów do Włoch, gdzie aktualnie równiez prudukowane są buty Saxone. Zdecydowana większość butów szytych w technologii Blake, wybrane modele z lepszych gatunkowo skór to GYW.

Podstawowa cena tych butów to na pewno nie 320 PLN.

Znaczy sie mam rozumieć, że za 320 PLN warto?

Buty faktycznie są szyte, napisy Blake również sa, made in italy, bodaj na jednych made in portugal. Wyglądają nieźle ale w ręku wydają się strasznie twarde, nie mierzyłem z braku czasu. W środę przebadam je mocniej ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.