Skocz do zawartości

Identyfikujemy Nieznane Marki - Info Na Temat Firm I Metek


Łukasz_

Rekomendowane odpowiedzi

FR to taki włoski odpowiednik polskiego Gino Rossi tylko 2x droższy (1000-1400 zł/parę). Jak dla mnie to jest to ta sama półka co wspomniany już tutaj Santoni. Skóry są bardzo dobrej jakości (przeważnie francuskie). Jeżeli masz okazję zakupić te buty w cenie ok. 200 EUR to są one moim zdaniem tyle warte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FR to taki włoski odpowiednik polskiego Gino Rossi tylko 2x droższy (1000-1400 zł/parę). Jak dla mnie to jest to ta sama półka co wspomniany już tutaj Santoni. Skóry są bardzo dobrej jakości (przeważnie francuskie). Jeżeli masz okazję zakupić te buty w cenie ok. 200 EUR to są one moim zdaniem tyle warte.

Oznaczaloby to, ze Santoni to ta sama polka co Gino Rossi ... co nie jest prawda.

Santoni sa nieporownywaklnie lepsze od Gino Rossi. Wydaje mi sie, ze Fratelli Rosetti rowniez ... aczkolwiek moge sie mylic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh. Pisząc o odpowiedniku GR we Włoszech miałem na myśli jedynie lokalne spozycjonowanie marki na rynku. To chyba oczywiste, że w porównaniu z GR wspomniane marki to inna liga. :? Znowu szukasz zaczepki Grzegorz? :twisted:;) Posiadam dwie pary butów Santoni i FR i jak dla mnie to jest to ta sama półka jakościowa. Santoni dba jednak zdecydowanie bardziej o szczegóły jak np. wytłaczane na wkładce i podeszwie logo producenta zamiast materiałowej metki stosowanej w przypadku większości modeli FR. Fratelli za to na ogół w bardziej estetyczny sposób wykańcza język.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh. Pisząc o odpowiedniku GR we Włoszech miałem na myśli jedynie lokalne spozycjonowanie marki na rynku. To chyba oczywiste, że w porównaniu z GR wspomniane marki to inna liga. :? Znowu szukasz zaczepki Grzegorz? :twisted:;) Posiadam dwie pary butów Santoni i FR i jak dla mnie to jest to ta sama półka jakościowa. Santoni dba jednak zdecydowanie bardziej o szczegóły jak np. wytłaczane na wkładce i podeszwie logo producenta zamiast materiałowej metki stosowanej w przypadku większości modeli FR. Fratelli za to na ogół w bardziej estetyczny sposób wykańcza język.

Ok ...teraz rozumie ...Ja??? ...szukac zaczepki???? :o:roll:;):lol:

A tak powaznie to rzeczywiscie pomyslalem, ze porownujesz te buty ze soba nie w perspektywie danego rynku i sie troche zdziwilem, bo przeciez doskonale wiesz, ze GR to - obiektywnie patrzac - calkowicie inna klasa jak FR czy Santoni. Santoni to najsolidniejsze z "super-modnych" butow jakie mozna dostac bez wiekszych poszukiwan na rynku holenderskim.

To nie jest moj styl, ale przyznaje ze niektore modele maja "odjazdowe"! FR podobaja mi sie (estetycznie) znacznie mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dzień dobry,

mam garnitur FREIHERR VON FALKENHAUSEN. Kupiłem go niedawno w Niemczech z powodu likwidacji magazynów. Firma parę lat temu - według folderu - przeniosła się do USA i likwiduje europejskie ślady... Marynarka jednorzędowa, jasny brąz, na dwa guziki, prosty krój, raczej wąskie klapy, ot, klasyka biurowa, wełna 180 - "Tailormade". Proszę o opinie, ponieważ nie znan zupełnie tej marki, czy są to produkty dobrej jakości i warte zachodu. Materiał miły i delikatny w dotyku. Chcę zamówić koszule, które podobają mi się ze względu na wykończenie, i myślę jeszcze o butach. Te jakby kopia z Wittchen...

Dziękuję za opinie i uwagi. Na stronie internetowej firmy znalazłem same ogólniki i kontakt do USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

pisanie że fratelli rosetti to ta sama półka co gino rossi jest barbarzyństwem. nijak się ma jakość, pozycjonowanie marki, design. fratelli rosetti to nie C&J czy lobb ale bez jaj.

Przeczytaj jeszcze raz moje posty, a w szczególności ten drugi. Bardzo proszę o czytanie ze zrozumieniem i merytoryczne komentarze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma widmo - niegdyś jeden z pomniejszych producentów obuwia z okręgu Northamptonshire. Ich buty można jeszcze od czasu do czasu "złapać" na zagranicznych aukcjach. Ceny zbliżone do C&J. Zapewne nazwa została zakupiona na wolnym rynku i obecnie jest wykorzystywana przez jakąś dużą komercyjną firmę obuwniczą szyjącą buty gdzieś daleko za Uralem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.