Skocz do zawartości

Producenci, marki butów - Crockett & Jones


eye_lip

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, lubo69 napisał:

Z cyklu „nikogo nie urzecze moja historia, ale próbować warto”:
stłukłem duży palec u nogi, a wyjść z domu musiałem. W tej sytuacji obuwie dobrałem nie tyle do reszty stroju/okazji/samopoczucia, ile do stanu zdrowia. Jedyne buty, które byłem w stanie założyć i w nich chodzić, to moje jak dotąd jedyne krokiety: Galway II :-)

Wzruszająca i prawdziwa historia. Napisałbym do Crockett&Jones, dobry storytelling jest teraz w cenie. 😍

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, hawk napisał:

Wreszcie otrzymałem C&J Northcothe. Buty wyglądają rewelacyjnie i są bardzo wygodne od pierwszego założenia. Przy długości stopy 26,5 cm dobry okazał się rozmiar 7.5 UK. Tutaj muszę zaznaczyć pewną zależność. To jest druga para tych butów jaką mam (jedną wymieniłem z powodu wady na podeszwie). W pierwszej parze w prawym bucie miałem ucisk na wysokości palców, gdyż prawa stopa ma większy obwód niż lewa, natomiast w tej parze jest luźniej. Wygląda na to, że buty ręcznie robione w poszczególnych parach mogą się nie znacznie różnić (może ktoś ma podobne doświadczenia?). Co do samego kopyta 348 to początkowo wydawało mi się dziwne bo długie, lecz teraz jak się z nim oswoiłem to coraz bardziej zaczyna mi się podobać. Jest to moja pierwsza para krokietów, mam nadzieję nie ostatnia ;-)

 

IMG_2015.JPG

Gratuluję zakupu. Są to bardzo "ładne" i wygodne trzewiki! Też mam przyjemność się nimi cieszyć w tym tygodniu, na zmiane z Isley.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
43 minuty temu, Steppenwolf napisał:

Wczoraj kupiłem moje pierwsze C&J (Tetbury). Zważywszy że to dość popularny model na tym forum, mam pytanie: jakie prawidła do nich stosujecie? Zwykłe czy producenta? 

Zasadniczo jeżeli buty nie są wykonane na jakimś "artystycznym" włoskim, czy japońskim kopycie i biorąc pod uwagę sumę, jaką producent butów życzy sobie za sygnowane prawidła, doskonale sprawdzą się jakiekolwiek drewniane 2 lub 3 częściowe (regulowane) w dobrym rozmiarze (np saphir lub tarrago z multirenowacji).

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.