Skocz do zawartości

Producenci, marki butów - Crockett & Jones


eye_lip

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
W dniu 24.12.2017 o 08:40, Egonax napisał:

Crockett&Jones rozpoczyna zimową wyprzedaź po świętach. 

https://www.crockettandjones.com/the-article/winter-sale-2017/

Jak to zwykle u nich bywa, trzeba pytać o konkrety w sklepach.

Pytanie do tych co już zamawiali przez sklep stacjonarny wystarczy zapłacić kartą przez telefon podając dane karty czy trzeba zrobić tradycyjnym przelewem na konto bankowe? 

Jakich przcecen można się spodziewać na np Tetbury, Northcote lub Swansea? Może ktoś widział w/w jakimś sklepie internetowym na przecenie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zajac Poziomka napisał:

Czy ktoś z forumowiczów ma może doświadczenie z kopytem 360? Jak wypada rozmiarowo w porównaniu do 348?

Dla stopy podobnie, tylko but jest trochę krótszy. Dla obserwatorów śledzących wątek od niedawna przypominam, że kopyto 348 w C&J Tetbury jest nieco szersze dzięki gumowej podeszwie ;), na skórzanej to samo kopyto jest odczuwalnie szczuplejsze. 

Nie wiem czy podobna zasada działa w przypadku 360tki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Whitesnake napisał:

Dla stopy podobnie, tylko but jest trochę krótszy. Dla obserwatorów śledzących wątek od niedawna przypominam, że kopyto 348 w C&J Tetbury jest nieco szersze dzięki gumowej podeszwie ;), na skórzanej to samo kopyto jest odczuwalnie szczuplejsze. 

Nie wiem czy podobna zasada działa w przypadku 360tki.

To prawda, mam dwie pary 348 na skórze i są odczuwalnie węższe (szczególnie loafersy Merton) niż Tetbury. 348 jest mocno wydłużone, natomiast 360 jest w Twojej opinii raczej "standardowej" długości (jak np. Loake Capitol, Vass F), czy bardziej "krótkie" (jak np. Loake 026)? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Zajac Poziomka napisał:

To prawda, mam dwie pary 348 na skórze i są odczuwalnie węższe (szczególnie loafersy Merton) niż Tetbury. 348 jest mocno wydłużone, natomiast 360 jest w Twojej opinii raczej "standardowej" długości (jak np. Loake Capitol, Vass F), czy bardziej "krótkie" (jak np. Loake 026)? 

Mam problem z odpowiedzią, ponieważ Vass F, Loake Capitol i Loake 026 obieram jako zbliżone długością, to ostatnie jest jedynie znacznie obszerniejsze. 360 pasuje na mnie podobnie jak Vass F, choć w przypadku Vass'a wydaje mi się, że prawa krawędź szybciej się zaostrza na czubku, co po całodziennym noszeniu potrafi przytrzeć mały palec. 

Edit: @Zajac Poziomka Właśnie zdałem sobię sprawę, że w trudno mi się odnieść do butów Loake. Moje mają już tyle lat, że przy ich skórze, mogą w niczym nie przypominać pierwotnego kształtu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Whitesnake Dzięki! Dla mnie 026 jest odczuwalnie krótsze niż Capitol, czy Vass F i patrząc z perspektywy czasu na drugi raz zamówiłbym buty na tym kopycie o pół numeru większe, bo mam mało miejsca na palce (na długość, na szerokość jest OK). Być może dla butów w większych rozmiarach kopyta skalują się na długość trochę inaczej i różnice są mniejsze niż dla małych rozmiarów... No nic, chyba będę musiał po prostu wybrać się do Berga i pomierzyć buty :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 3 pary C&J na kopycie 348 i do wszystkich używam prawideł Saphir, z butami nic złego się nie dzieje. Najlepsze byłyby oczywiście prawidła dopasowane do kopyta, ale te zdaje się kosztują około 300 złotych - według mnie nie warto płacić aż tyle za prawidła.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wreszcie otrzymałem C&J Northcothe. Buty wyglądają rewelacyjnie i są bardzo wygodne od pierwszego założenia. Przy długości stopy 26,5 cm dobry okazał się rozmiar 7.5 UK. Tutaj muszę zaznaczyć pewną zależność. To jest druga para tych butów jaką mam (jedną wymieniłem z powodu wady na podeszwie). W pierwszej parze w prawym bucie miałem ucisk na wysokości palców, gdyż prawa stopa ma większy obwód niż lewa, natomiast w tej parze jest luźniej. Wygląda na to, że buty ręcznie robione w poszczególnych parach mogą się nie znacznie różnić (może ktoś ma podobne doświadczenia?). Co do samego kopyta 348 to początkowo wydawało mi się dziwne bo długie, lecz teraz jak się z nim oswoiłem to coraz bardziej zaczyna mi się podobać. Jest to moja pierwsza para krokietów, mam nadzieję nie ostatnia ;-)

 

IMG_2015.JPG

  • Like 3
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cyklu „nikogo nie urzecze moja historia, ale próbować warto”:
stłukłem duży palec u nogi, a wyjść z domu musiałem. W tej sytuacji obuwie dobrałem nie tyle do reszty stroju/okazji/samopoczucia, ile do stanu zdrowia. Jedyne buty, które byłem w stanie założyć i w nich chodzić, to moje jak dotąd jedyne krokiety: Galway II :-)

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, lubo69 napisał:

Z cyklu „nikogo nie urzecze moja historia, ale próbować warto”:
stłukłem duży palec u nogi, a wyjść z domu musiałem. W tej sytuacji obuwie dobrałem nie tyle do reszty stroju/okazji/samopoczucia, ile do stanu zdrowia. Jedyne buty, które byłem w stanie założyć i w nich chodzić, to moje jak dotąd jedyne krokiety: Galway II :-)

 

mnie to urzekło :mrgreen:

6860-brawa-d.gif

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.