Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

53 minuty temu, Żorż Ponimirski napisał:

Próbowałem. Tak jest przy szyi 42 i 185 cm wzrostu. Albo krawat sięga do pępka albo węzeł wychodzi w najwęższym fragmencie. Ta perspektywa też jest trochę niekorzystna od dołu.

Zawsze możesz zastosować metodę "Poszetki". Sprawdza się na ciut za wąskich krawatach. Wiem, bo stosuję, choć nie w tak ekstremalnym wydaniu. Przy krawatach EoE, gdzie proporcje są dla mnie idealne (mam podobne do Twoich "parametry"- 42/182 cm) nie mam takiej potrzeby.

IMG_0409.jpg&key=dff74884c20ad0a72d67758

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mosze napisał:

@Żorż Ponimirski

Dla mnie góra (biała koszula, biała poszetka) nieco gryzie się z dołem. W garniturze - ok, przy zestawie koordynowanym z monkami dobrałbym mniej elegancką.

Rozumiem, że coś może być zbyt mało eleganckie w stosunku do okazji, ale zbyt eleganckie? Pomijając koszulę smokingową i lakierki nie ma wg mnie takiego pojęcia. Jeszcze niedawno na tym forum czytałem opinie zalecające na początek zakup pięciu białych koszul bez żadnych udziwnień.

@Tanatos70 - czy mógłbyś rozwinąć? Czy chodzi Ci o rozłożenie krawata pod węzłem aby dodać mu szerokości?

@xkoziol wino w dużych ilościach szkodzi na oczy...nawet pite z umiarem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Żorż Ponimirski napisał:

- czy mógłbyś rozwinąć? Czy chodzi Ci o rozłożenie krawata pod węzłem aby dodać mu szerokości?

Chodzi o taką "pożyczkę z ogonka". Najczęściej obserwuję to u nas, na forum  w poszetkowym wydaniu stąd ten powyższy przykład. Tutaj inny, bardziej wyważony:

IMG_0618.jpg&key=3cf040c342701ec46c88d90

Można w ten sposób całkiem udatnie zamaskować hmmm.....  takie sobie proporcje/wykrój krawata. 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach Poszetki ta „pożyczka z ogonka” fajnie wygląda, gdy na zdjęciu widać tylko górną część sylwetki. Przy wysokim wzroście niestety ten ogonek jest krótki i wygląda to średnio. Przynajmniej tak jest w moim przypadku i przy krawatach standardowej długości. Jedyna opcja to zapiąć marynarkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, eye_lip napisał:

Krawat dobieramy do obwodu szyi/wzrostu więc przy prawidłowo dobranym i zawiązanym krawacie obie części są podobnej długości po zawiązaniu.

Trudno dobierać te parametry w krawatach RTW - tym bardziej żałuję, że nigdy nie kupiłem bespoke od @Embassy of EleganceE

Sposób aby oszukać naturę w tym przypadku to spodnie z wysokim stanem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.