Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, pablocito napisał:

Ale płaszcz , albo chociaż bosmanka pasowałyby lepiejemoji6.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie wydaje mnie się. Do marynarki tweedowej olejak jest jak znalazł. Do garnituru zgoda - tylko płaszcz.

Co do bosmanki to jestem w mniejszości tu na forum, ale uważam, że dobrze dopasowana bosmanka (nie mylić z dwurzędowym płaszczem) nie ma prawa pasować na marynarkę. To jest kurtka, którą zakłada się na sweter/koszulę i najlepiej wygląda gdy jest dopasowana. Żeby moja bosmanka (kiedyś wrzucę foto) pasowała na marynarkę musiałaby być o dwa rozmiary większa, czyli bez marynarki wyglądałaby jak worek.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mnie się. Do marynarki tweedowej olejak jest jak znalazł. Do garnituru zgoda - tylko płaszcz.
Co do bosmanki to jestem w mniejszości tu na forum, ale uważam, że dobrze dopasowana bosmanka (nie mylić z dwurzędowym płaszczem) nie ma prawa pasować na marynarkę. To jest kurtka, którą zakłada się na sweter/koszulę i najlepiej wygląda gdy jest dopasowana. Żeby moja bosmanka (kiedyś wrzucę foto) pasowała na marynarkę musiałaby być o dwa rozmiary większa, czyli bez marynarki wyglądałaby jak worek.

Nie no nie mówię, ze nie pasuje, tylko, że wolałbym coś niekurtkowego. Co do bosmanki najpewniej masz rację. Ja bym pewnie jakiś trencz założył, no chyba, że za zimno. Całość pod kurtką jest wspaniała. Mnie najbardziej ta kurtka nie koresponduje z butami.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jest w tym o bosmance, prosi się o dobre dopasowanie. To samo powiedziałbym o budrysówce. Mam fajnie dopasowaną, fajnie wygląda ze swetrem, marynarka już pod nią nie wejdzie. I żałuję, że nie mam dwóch. Natomiast co mnie bardziej razi to gładki, błyszczący krawat do grubej marynary.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jest w tym o bosmance, prosi się o dobre dopasowanie. To samo powiedziałbym o budrysówce. Mam fajnie dopasowaną, fajnie wygląda ze swetrem, marynarka już pod nią nie wejdzie. I żałuję, że nie mam dwóch. Natomiast co mnie bardziej razi to gładki, błyszczący krawat do grubej marynary.

Haha każdy teraz ciś wytknie.
Ale trochę ogólny temat: moim zdaniem kurtki pasują raczej do ubiorów bardziej każualowych: dżins, sztruks, longwingi, sztyblety, chukka, czy inne trzewiki, ale nie oksfory, tweed owszem, ale nie jedwabny krawat. Może jestem zbyt ortodoksyjny. W oksfordach, nawet brązowych na pewno lepiej bym się czuł w płaszczu/trenczu. A z bosmanką to, co piszecie brzmi sensownie, ale nie jest tak, że ona powinna się w oryginale zmieścić na mundur?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Blondas napisał:

Natomiast co mnie bardziej razi to gładki, błyszczący krawat do grubej marynary.

Jest on gładki, ale nie błyszczący. Drukowany jedwab w kolorze petrol blue. W sumie sam nie byłem na 100% przekonany, ale jak miałem do tej marynarki kaszmirowy knit to były komentarze, że zbyt miękko i pluszowo ;)

Będę eksperymentował dalej :) Dobrze, że jest przy tej okazji merytoryczna dyskusja.

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe, to krawaty z wełny np. te z moich dwóch poprzednich zdjęć, całkiem dobrze wyglądają wg mnie z gładkim garniturem, nawet z lekkim połyskiem. Ale wełna jest w nich naprawdę gładka, bez połysku. W istocie bardziej zwracam uwagę jak się całość prezentuje na żywo. Twój zestaw też na żywo może inaczej wyglądać niż na zdjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Midlife-Crisis napisał:

Mnie tam wszystko pasuje. Sam mam bardziej przyzwyczajenie niż zasadę, że do marynarki w jakiś wyraźny wzór sięgam po krawat bez wzoru ale z wyraźną strukturą.  Ale też nie trzymam się tego do końca. Raczej wynika to z niepewności.

Ja mam podobną zasadę/obawę, dlatego zawsze jeden element noszę gładki (w tym wypadku koszula).

Gdyby koszula była w prążek to wziąłbym jednokolorową grenadynę. Jeśli marynarka byłaby jednolicie granatowa to np koszula w kratkę + krawat w jakiś drobny wzór. Tak to sobie usystematyzowałem (ech, umysł ścisły lubi filmy, które raz już widział ;) ).

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.