Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

28 minutes ago, xkoziol said:

@blekit - czy nie starasz się trochę na siłę wprowadzać jesiennego klimatu?

 

1 hour ago, alabuz said:

Twój strój to +10 do wieku.

Nie wiem jak gdzie indziej, ale we Wrocławiu jesienne klimaty niepodzielnie rządzą od kilku tygodni. Dodatkowo biorąc pod uwagę specyfikę miejsca, po którym dzisiaj spacerowałem, uznałem że neutralna i stonowana kolorystyka będzie najbardziej odpowiednia. Marynarka jest mniej wytaliowana i bardziej "angielska" w stylu od innych, które mam, ale akurat w przypadku tweedu jest to moim zdaniem zaleta i czuję się w niej dobrze (jak zresztą w całym dzisiejszym zestawie). Dlatego nie sądzę, że wprowadzam cokolwiek na siłę albo jakoś szczególnie się postarzam. 

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.10.2016 o 18:26, Beny23 napisał:

Dzisiaj na odsłonięciu pomnika króla Jagiełły w Central Park

 

@Beny23 z czystej ciekawości: byłeś jako gość, czy współorganizator? Czy pomników bohaterów z innych krajów jest w CParku dużo, czy też możemy odczytywać to jako mega ukłon w stronę Polski? 

Ps- czy garnitur nie jest ciut za mały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On November 2, 2016 at 4:38 AM, Wuj said:

@Beny23 z czystej ciekawości: byłeś jako gość, czy współorganizator? Czy pomników bohaterów z innych krajów jest w CParku dużo, czy też możemy odczytywać to jako mega ukłon w stronę Polski? 

Ps- czy garnitur nie jest ciut za mały?

@Wuj

Byłem jako gość. Pomnik ma ciekawą historię. W 1939 reprezentował Polskę w pawilonie New York World's Fair ale po wojnie nie mógł wrócić do kraju więc w 1946 zainstalowano go w samym sercu Central Parku. Wpadłem na niego kiedyś zupełnie przypadkiem biegając po parku. Pomnik restaurowano już kiedyś w 1986 a tego lata poprawiono mocowanie z bazą i odnowiono brązowe wykończenie rzeźby. Moim zdaniem to najładniejszy pomnik w całym parku a do tego związany z Polską co cieszy.

Garnitur nie jest za mały. Odkąd poznałem Hugo Jacometa z Parisian Gentlemana spodobały mi się krótsze rękawy odsłaniające więcej niż 1 cm mankietu koszuli. Kwestia gustu, mi się to podoba. Tak zdecydowałem z Mikem w jego pracowni krawieckiej Michael Andrews Bespoke. Myśle jeszcze czy nie przerobić spodni żeby miały manszet.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Beny23 napisał:

Garnitur nie jest za mały. Odkąd poznałem Hugo Jacometa z Parisian Gentlemana spodobały mi się krótsze rękawy odsłaniające więcej niż 1 cm mankietu koszuli. Kwestia gustu, mi się to podoba. Tak zdecydowałem z Mikem w jego pracowni krawieckiej Michael Andrews Bespoke. Myśle jeszcze czy nie przerobić spodni żeby miały manszet.

 

Myślę, że koledze @Wuj chodziło nie tylko o rękawy marynarki, ale też np. o bardzo mocno marszczące się na wewnętrznej stronie ud spodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Beny23 napisał:

@Wuj

Byłem jako gość. Pomnik ma ciekawą historię. W 1939 reprezentował Polskę w pawilonie New York World's Fair ale po wojnie nie mógł wrócić do kraju więc w 1946 zainstalowano go w samym sercu Central Parku. Wpadłem na niego kiedyś zupełnie przypadkiem biegając po parku. Pomnik restaurowano już kiedyś w 1986 a tego lata poprawiono mocowanie z bazą i odnowiono brązowe wykończenie rzeźby. Moim zdaniem to najładniejszy pomnik w całym parku a do tego związany z Polską co cieszy.

Garnitur nie jest za mały. Odkąd poznałem Hugo Jacometa z Parisian Gentlemana spodobały mi się krótsze rękawy odsłaniające więcej niż 1 cm mankietu koszuli. Kwestia gustu, mi się to podoba. Tak zdecydowałem z Mikem w jego pracowni krawieckiej Michael Andrews Bespoke. Myśle jeszcze czy nie przerobić spodni żeby miały manszet.

 

No po prostu kawał z Ciebie polskiego draba, więc chyba trudniej złapać złotą proporcję w garniturze.

No i cieszy, że Polonia wykazuje jakiś minimalny poziom integracji. Szkoda, że takich przykładów, jak Twój, jest wciąż mało, a chodzą Panowie w kontuszach i ułani podhalańscy. Z opowieści wujka - obecnie wziętego adwokata, który w latach 80' ogarnął w USA kilka ładnych kilometrów kwadratowych azbestu i wykończeniówki, pod tym względem jako naród jesteśmy żenujący i nasza diaspora nadaje się do niczego.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie Beny23 - Fabio pokazuje jak ważne są detale. Wysoko położony guzik,  mały węzeł krawata,  krótkie wyłogi kołnierzyka i te świadomie skrócone rękawy marynarki powodują, że mimo zachowania teoretycznych proporcji podziału sylwetki na pół, całość sprawia opisane wyżej wrażenie.

To że Beny jest zadowolony z efektu nie zmienia faktu,  że porównując garnitury obu Panów mamy wrażenie kusości jednego z nich. Może chodzi tylko o jeden centymetr?

A przy okazji - Fabio ma koszulę z krótkimi rękawami? 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.