Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 5.10.2016 o 22:19, Lebowski32 napisał:

 

Popieram w pełni zabawę w strollera, gratuluję, jestem za!

Uwagę mam z trochę innej strony - krawat jest zbyt mało formalny. Takie wielkie kropki są w stylu "casualowych" krawatów, jeśli chodzi o modę klasyczną. Wybrałbym poważniejszy, aczkolwiek nadal lekki krawat (np. jednolity ale nadal wesoły kolorystycznie). Zegarek na łańcuchu jest mocno retro-klasyczny, co jeszcze bardziej gryzie się w kontekście takiego swobodnego krawata. Myślę, że mogłeś postawić na strollera, który miałby w sobie powiew świeżej młodości.

Jeszcze czepiając się może trochę nadmiernie - przy Twoim wzroście do strollera ciekawsza będzie bardziej kanciasta kamizelka, mniej w kształcie litery U, która obecnie rozpycha Cię na boki.

Wpinkę z orłem faktycznie bym sobie darował. Symbole narodowe nie pasują do klasycznej mody męskiej, która jest z natury głęboko kosmopolityczna w swojej estetyce.

Fatycznie z tej perspektywy krawat wygląda jakby był w grochy :) 

Co do kamizelki to następna do bardziej brytyjskiej wersji (kamizelka z tego samego materiału co marynarka) będzie bardziej zabudowana a dekolt poprowadzony po liniach prostych. 

Moim zdaniem symbole narodowe pasują do klasyki jak najbardziej... ale to chyba już nie temat na CMDNS. :) 

20161003125836_IMG_9082.JPG

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero zaczynam... przepraszam za błędy i przyjmę każdą konstruktywną krytykę, która mnie rozwinie.

Czy ta poszetka pasuje? Mam wrażenie że nie do końca.

 

Garnitur: VISTULA, granat w delikatny prążek

Koszula: James Button, biała, twill

Krawat: Republic of Ties, rysie

Zegarek: Lorus

Poszetka: James Button (muszę dokupić kilka bo z nimi dopiero zaczynam i mam bardzo mały wybór)

To czego nie widać: buty Loake 200CH, pasek Miller (wszystko w kolorze paska od zegarka).

 

 

Nie potrafię też robić zdjęć, mój telefon jest pancerny ale aparat ma słaby. Dodatkowo kiepskie światło. Przepraszam, postaram się poprawić.

20161009_182427.jpg

20161009_182523.jpg

20161009_182555.jpg

  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, pablo102425 napisał:

Dopiero zaczynam... przepraszam za błędy i przyjmę każdą konstruktywną krytykę, która mnie rozwinie.

Czy ta poszetka pasuje? Mam wrażenie że nie do końca.

 

Garnitur: VISTULA, granat w delikatny prążek

Koszula: James Button, biała, twill

Krawat: Republic of Ties, rysie

Zegarek: Lorus

Poszetka: James Button (muszę dokupić kilka bo z nimi dopiero zaczynam i mam bardzo mały wybór)

To czego nie widać: buty Loake 200CH, pasek Miller (wszystko w kolorze paska od zegarka).

 

Pablo, warto przeczytać artykuł, do którego @R50 odniósł się parę stron temu w tym wątku. Niby to proste i oczywiste, ale jednak olśniwające.

Moim skromnym zdaniem garnitur biurowy (albo na uroczstą okazję jak tutaj z białą koszulą), a rysie to country a raczej forest. Poszetka do szafy. :-P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, będę musiał się wspomóc translatorem bo po rosyjsku i czesku przeczytam. A z angielskim mam problem. Ale dziś się doedukuję.

 

Poszetka wiem, nie pasuje, powili dokupię aby mieć większy wybór.

A jeśli chodzi o krawat, mam pełno z motywami zwierzęcymi ze względu na moją pasję, też muszę pokombinować co z czym łączyć. W sumie jest to jedyne miejsce gdzie ktoś rzetelnie mnie i moje pomysły oceni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pablo102425 napisał:

Poszetka wiem, nie pasuje, powili dokupię aby mieć większy wybór.

Poszetka to nie jest obowiązkowy element stroju. Jeżeli masz tylko taką, która nie pasuje, to lepiej nie wkładać do brustaszy żadnej :) Garnitur bez poszetki też może wyglądać ładnie. Daję plusik na zachętę :) 

  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Zajac Poziomka napisał:

Poszetka to nie jest obowiązkowy element stroju. Jeżeli masz tylko taką, która nie pasuje, to lepiej nie wkładać do brustaszy żadnej :) Garnitur bez poszetki też może wyglądać ładnie. Daję plusik na zachętę :) 

Mam ich 10 :-) ale żadna według mnie nie pasuje. A ta pasowała kolorem do koszuli i marynarki. Niestety nie mam totalnie wyczucia smaku i wyobraźni. Muszę się tego uczyć. Całe życie spędziłem w dresach i kolarskiej lycrze. Od dzieciaka też musiałem zakładać garnitury ale zawsze było to ubranie przypadkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...A ta pasowała kolorem do koszuli i marynarki....

U mnie na telefonie ta koszula jest biała, a marynarka granatowa. Przy koszuli błękitnej lub niebieskiej poszetka zaczyna pasować. Jeżeli masz wątpliwości to tak jak kolega wcześniej pisał biała poszetka zawsze się obroni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.