Skocz do zawartości

Co mam dziś na sobie


Korneliuss

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiejszy jesienny brązowy zestaw:

Dołączona grafika

http://instagram.com/p/QjTSLbHIff/

Marynarka Kaiser, pod to jagnięcy knitowy sweter Ralpha, niżej biała koszula w granatowy prążek, brązowy zegarek i mięciutkie rękawiczki.

W dalszej perspektywie uzupełnione przez grube beżowe chinosy, brązowe zamszowe chukki Loake'a i białą lnianą poszetkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o spodnie, to na zdjęciu, na którym siedzę, bardzo dobrze widać moim zdaniem, że węższe - mimo najszczerszych chęci - one już być nie mogą. Na jednym ze zdjęć na pewno je też "rozpłaszczył" wiatr.

Natomiast rozśmieszyły mnie nieco uwagi do krawata, że jest np. za szeroki :-) (tak, jakby można było w sklepie wybierać krawaty w rozmiarze 48,50,52,54). Przy szerokości moich barów każdy krawat węższy niż klasyczny wygladałby karykaturalnie, zapewne chodzi o to, że węższy koniec nieco wystaje z boku i tym samym krawat "poszerza". Osobiście uwielbiam taką kontrolowaną "niechlujność"we wiązaniu krawata.

Albo, że krawat jest zawiązany za krótko, bo na pierwszy zdjęciu jest ok, a na tym "dynamicznym" jest za krótko, to nie wiem, jak zawiążę dłuższy, to stojąc będzie sięgał aż do kroku, a może w ogóle się nie ruszać? :-)

Bez zgryźliwości oczywiście, za wszystkie uwagi dziękuję.

Niestety nie masz racji. Spodnie za szerokie. Zwęź, a zobaczysz, jak świetnie będziesz wyglądał. :) Teraz jest kiepsko, ale, ale, nie jestem żadnym wyznacznikiem, jeśli czujesz, że jest ok, zostaw. Najprośniej - zmierz szerokość w udach i na dole, przymierz w sklepie dużo węższe, cyknij fotki i sam oceń. Jestem pewien, że będzie duzo lepiej!

Krawat do klap, nie do bar ;). Można krawaty dobierać wg szerokości, można też zwężać te, które już posiadamy :).

Krawat po zawiązaniu mógłby być odrobinę dłuższy, ale źle nie jest. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krawat do klap, nie do bar ;)

Nie jest to precyzyjna porada, bo krawat owszem, powinien być dobrany do klap, ale klapy do sylwetki. Im facet bardziej rozbudowany, tym klapy powinny być szersze. Chodzi o odpowiednie proporcje.

Jeśli potężny facet założy marynarkę z wąskimi klapami w stylu Zary i my poradzimy mu by założył krawat tak samo wąski, to efekt będzie komiczny. Zatem zarówno krawat, jak i klapy powinny być dobierane do sylwetki.

Negatywny przykład:

Dołączona grafika

Dobrze zbudowany Krzysztof Rutkowski założył marynarkę z wąskimi klapami i wąski krawat. Jeden i drugi element teoretycznie do siebie pasują, ale nie pasują do rozbudowanej sylwetki. Do tego krawat ma malutki węzeł w stosunku do szerokiej twarzy. Zbyt duże kontrasty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@static87

Nie wiem jak Ty to robisz, ale w zasadzie KAŻDA twoja stylizacja bardzo mi się podoba. Zdecydowanie należy Ci się wielki like za całokształt, tego i poprzednich zestawów (z pewnością na korzyść działają tu bardzo dobre warunki fizyczne i uniwersalna sylwetka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzekam, narzekam, a to mi się podoba! :)

Ja dziś tak wyglądam:

Dołączona grafika

Len bez podszewki (marynarka), bawełna (koszula), bawełna (podszkoszulka). W biurze jest ciepło. Zrobiłbym zdjęcie całości, czyli jesiennej cebulki z prochowcem, szalikiem i rękawiczkami, ale ostatnio nie mam dogodnego miejsca na zewnątrz :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Proc w innym temacie narzekał na brak klasyki, to ja zaprezentuję dzisiaj garnitur z grubszej wełny na chłodniejsze dni. Tak wiem, klapy miażdżą wszystko co widzieliście do tej pory :D ale rekompensuję to sobie świetnym materiałem i dopasowaniem.

proszę napisz coś więcej o garniturze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Proc w innym temacie narzekał na brak klasyki, to ja zaprezentuję dzisiaj garnitur z grubszej wełny na chłodniejsze dni. Tak wiem, klapy miażdżą wszystko co widzieliście do tej pory :D ale rekompensuję to sobie świetnym materiałem i dopasowaniem.

proszę napisz coś więcej o garniturze ;)

Garnitur zakupiony w sh. Z metki wynika, że to Pierre Cardin ale jak wiemy o niczym to jeszcze nie świadczy. Wełna ma dużą gramaturę ale wypełnienie jest bardzo cienkie co nie pogarsza komfortu noszenia. Ramiona bez poduszek, jednak z lekkim wypełnieniem. Klapy zaprasowane są na 2,5 guzika. Co ciekawe pacha skrojona jest bardzo wysoko, rękawy też są odpowiednio wąskie. Marynarka pasowała idealnie. Spodnie bez zaszewek, wymagały zebrania w pasie i zwężenia nogawek na całej długości. Dół bez mankietów, po skosie o szerokości 22 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na większy coming out...

Dziś piątek, więc bardziej casual. Trudno zrobić sobie samemu w miarę dobre zdjęcie, także sorry za jakość 'widoku ogólnego'.

Red

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Marynarka by Zaremba, krawat Bagio Santo kupiony także u niego.

Koszula Zegna, spodnie H&M, buty Massimo Dutti, poszetka od poszetka.com Skarpety upolowane na flea market w Londynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.