Skocz do zawartości

Tablica ogłoszeń: wspólne zakupy


Akp69

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, swordfishtrombone napisał:

Wydaje mi się, że przy każdej zamówionej koszuli możesz modyfikować wymiary, więc możesz z jednego konta zamówić dla dwóch osób. Tak na 90%. Ktoś może potwierdzić/zaprzeczyć?

Z tego co pamiętam z jednego konta w sklepie możesz zamówić koszule tylko o takich samych wymiarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę rozwinęła się korespondencja w tym wątku i w związku z tym proszę o potwierdzenie ścieżki zamówienia:

1. Rozumiem, że formularz google doc funkcjonuje jak należy i chętni powinni uzupełnić go o imię, nazwisko, email i adres wysyłki?

2. W wypadku paczkomatów należy podać jego adres w miejscu adresu wysyłki? 

3. Formularz zostanie zamknięty w najbliższy poniedziałek i wysłany do Olgi.

4. Olga otwiera indywidualne konta i na podane w formularzu emaile przesyła numer konta na któryö mam się powołać składając zamówienie.

5. Przesyłam odpowiednią sumę na konto Olgi pod przyznany mi nr indywidualnego konta.

6. Olga wysyła koszule - oznaczone imieniem i nazwiskiem końcowego odbiorcy - pod ustalony przez nas adres do wspólnej wysyłki np. jakiś adres warszawski.

7. Ustalony lider - nazwijmy go Liderem Regionu - którego adres podany zostal w punkcie nr 6 kontaktuje się  z odbiorcami i ustala sposób i koszt wysyłki.

W powyźszym planie działania jest luka - kto, jak i kiedy płaci Oldze za wspólną wysyłkę koszul?

Będę bardzo wdzięczny jeżeli uzupełnicie powyższy plan o istotne, a pominięte przeze mnie działania lub usunęli błędy.

Kwestię umówienia pomocy Liderom Regionu w dalszym rozsyłaniu koszul pozostawiam do momentu ich ostatecznego wyboru i ich decyzji czy takiej pomocy oczekują.

Czy tak wygląda plan działania?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Awopiotr napisał:

 

Nie do końca:

1. Stary google doc idzie w zapomnienie, teraz uzupełniamy prawdziwymi danymi osobowymi formularz google, do którego link jest powyżej;

2. Wpisujemy przynajmniej miasto, potem się szybko w podgrupach zajmiemy resztą (albo i nie, bo póki co Warszawa dominuje bardzo mocno - zobaczymy, jak wszyscy uzupełnią formularz);

3. Formularz zostanie zamknięty, jak wszyscy się wpiszą, mam nadzieję, że to będzie w poniedziałek. Nie wiem, czy z tego formularza można się "wypisać", więc uznajmy go za definitywny;

4. Wysyłamy formularz Oldze;

5. Każdy składa indywidualne zamówienie na stronie Olgi; po wybraniu koszul, a przed zapłaceniem, pisze do Olgi maila, Olga sprawdza, czy jest na liście i odsyła mu jakiś link czy kod z sumą pomniejszoną o zniżkę, którą to sumę każdy indywidualnie opłaca;

6. Olga wysyła koszule (poproszę, żeby były oznaczone nazwiskiem zamawiającego, mam nadzieję, że nie będzie z tym problemu) na kilka zbiorczych adresów;

7. Koszule przybywają na te zbiorcze adresy, tam część (większość, mam nadzieję) jest odebrana osobiście, a reszta rozesłana - to już zorganizujemy w podgrupach (czyli tak, jak zasugerowałeś).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 17 osób (siebie też liczę, chociaż jeszcze nie wypełniłem formularza): Warszawa (11), Wrocław (2), Kraków, Lublin, Głogów, Staszów (po 1).

Dobrze by było, gdybyśmy doszli do 20 osób chociaż, wtedy Olga by miała gwarancję, że będzie 20 koszul. W google docu było chyba ponad 30 wstępnych chętnych...

Edit: było dokładnie 49. No weźcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za wyjaśnienie i korektę. Jesteśmy więc na etapie nr 2 i może do wtorku zamkniemy etap 3. 

Myślę że na etap 4 powinniśmy dać sobie max. tydzień.

Chciałbym ogarnąć całą akcję w terminach bo to działa na mnie uspokajająco :-)

 @swordfishtrombone jesteś Ojcem Założycielem tej akcji i naturalnym jej koordynatorem. Tobie przynależy się prawo narzucania terminów. Jeżeli taki charmonogram etapów 2, 3 i 4 akceptujesz, proszę potwierdź to oficjalnie na forum. Proszę też traktować mój wpis jako prośbę i sugestie w dyskusji a nie narzucanie czegokolwiek :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przepraszam, ale chyba jednak odpadam (jestem z Wrocławia, więc zapewne byłem uwzględniony w tych dwóch sztukach z wro). Ostateczną decyzję podejmę jutro. Po zakupie koszul Eton, które leżą na mnie idealnie, chyba nie będę eksperymentował z pomiarami we własnym zakresie. Dlatego nie wpisałem się jeszcze do formularza Google pomimo wstępnej deklaracji na forum.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie wpisałeś do formularza, to nie ma problemu. Wpis do formularza jest definitywny. Spróbujmy go zamknąć w poniedziałek, wtedy we wtorek wyślę go Oldze, poczekamy na ich OK i będziemy mogli zacząć zamawiać. Myślę, że tydzień na złożenie zamówień to aż nadto, ale OK - powiem Oldze, że zamówimy wszystkie w ciągu 7 dni.

Od złożenia zamówienia do odebrania koszul mijają w Oldze 2 tygodnie (wysyłka jest superszybka, do mnie do Paryża szła poniżej 24h !).

Tymczasem mocna ofensywa Krakowa: Kraków (3), Wrocław (2), Lublin, Staszów, Głogówek (po 1), reszta Warszawa (12).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@swordfishtrombone, nie pamiętam, czy o tym pisałeś - jeśli Olga otrzyma od nas kilka adresów do wysyłki, to za każdą z nich liczy standardowo 20 EUR? W takim układzie kosztami wysyłki z Olgi to punktu zbiorczego dzielą się osoby, które zadeklarowały, że w tym miejscu odbiorą koszule? Wydaje się to dość oczywiste, ale chyba lepiej, żeby zostało to jasne opisane tutaj, żeby nie było niedomówień.

@Gwoli uściślenia - każdy składa indywidualne zamówienie, przechodzi przez wszystkie punkty i w 5-tej zakładce (po podaniu wymiarów) należy wybrać opcję zapisania zamówienia i chęci późniejszej zapłaty:

Unbenannt.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy nie za duży pośpiech, że do poniedziałku - zwłaszcza, że niektóre województwa właśnie zaczynają ferie, więc ludzie wyjeżdżają z rodzinami itp. Ja sam już za 3 godziny będę na tydzień odcięty od świata. A poza tym, to ten pomylony mail to widać ja, musiałem się trochę pospieszyć przesadnie, @gmail.com być powinno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze dwie sprawy, jak będzie wyglądała płatności za te zbiorcze przesyłki dla Olgi? Kto i jak je opłaci?

Druga sprawa to jak pamiętam z pierwszych wpisów mowa była o tym żeby tak zorganizować zamówienie aby płatność wypadła w lutym. Jeśli płatności wypadną w styczniu to niestety odpadnę z zamówienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.