Skocz do zawartości

Tablica ogłoszeń: wspólne zakupy


Akp69

Rekomendowane odpowiedzi

Czytając wątek. odnośnie płatności za koszule to wpadł mi taki pomysł, że można zrobić zbiorczy przelew z kantora walutowego Aliorbanku. Założenie konta utrzymanie przelewy itd. jest darmowe. Można założyć dowolne konto walutowe. Każdy mógłby wpłacić tam swoją część za koszule a potem zbiorczy przelew walutowy bez żadnych opłat. Można nawet pokusić się o wpłaty w złotówkach i zakup euro po korzystnym kursie tylko wtedy wiadomo że nie da się rozliczyć projektu na zero bo wszyscy musieliby wpłacić chyba jednym w dniu a kurs tam i tak zmienia się dynamicznie .... no ktoś jeden musiałby zarządzać tym kontem i dokonać tego zbiorczego przelewu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w przypadku drugiej opcji jak rozwiązać kwestię płatności za wysyłkę? Rozbijanie tego przez Olgę na kilku zamawiających w obrębie dziesięcioosobowej grupy pewnie nie wchodzi w grę.

Moja propozycja byłaby taka: kilka osób, które wezmą na siebie ciężar dystrybucji po kraju zapłaci również za zbiorową wysyłkę Oldze, a później w trakcie rozsyłania/rozdawania każdy ureguluje należność (za wysyłkę z Włoch i w kraju) względem jego dystrybutora :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, o tym nie pomyślałem.

Zinterpretowałem odpowiedź Olgi w ten sposób: wysyłamy im listę osób z adresami - kilka osób może być przyporządkowane do jednego adresu. Ale faktycznie, jak Olga to ogarnie z płatnością za przesyłkę...? Jeśli przesyłek będzie niewiele (tak z 5), jedna osoba może zapłacić za całość przesyłek, po tym jak otrzyma pieniądze za przesyłkę od wszystkich zainteresowanych...?

Ja prawnik jestem, nie logistyk... wymyślcie coś, mądrzy ludzie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie będzie po prostu tak, że koszty przesyłki od Olgi do każdego z punktów docelowych podzielą się na wszystkich uczestników przypisanych do danego punktu i każdy będzie musiał zapłacić o ten ułamek więcej (np. paczka do Warszawy dla 20 osób, koszt przesyłki 20 euro, każdy dostaje link do płatności z kwotą cena zamówionych koszul plus 1 euro)? Co do dystrybucji między nami, to chyba nie będzie problemu się dogadać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie będzie sprzeciwów/obiekcji, przyjmuję, że w poniedziałek o 12.00 będzie lista definitywna. Proszę o zastąpienie nicków z forum imieniem i nazwiskiem, a także adresem mailowym (nie jest to super jeśli chodzi o ochronę danych osobowych, dlatego jeśli ktoś ma lepszy pomysł, niech szybciutko się zgłasza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zamówieniu w Polkapie cyrkulowała lista z nazwiskami i jakoś nikomu nie przeszkadzało... Mogę to rozwiązanie zaproponować Oldze, ale głupio mi, bo na sporo ustępstw już poszli, a my takiej prostej rzeczy jak lista nie ogarniemy? Może tylko wrzucanie tych danych do google doca jest takie sobie...

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucenie na google doc to faktycznie rozwiązanie, które może powodować opory niektórych z nas. A może po prostu przesłać do @swordfishtrombone na priv zestawienie "nick-dane osobowe" i uczynić z niego kogoś na kształt osoby zaufania publicznego? O ile oczywiście wyrazi zgodę? Dysponując takim zestawieniem będzie mógł przesłać dane kupujących Oldze bez ich upublicznienia na forum.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, PantaRhei napisał:

Jeśli są obiekcje do tej formy przekazania danych to najlepszym rozwiązaniem problemu bedzie przesyłać je bezpośrednio do Swordfishtrombone, który zrobi listę 

Co prawda nie biorę udziału w zamówieniu i tylko przyglądam się z boku, ale domaganie się od kolegi @swordfishtrombone żeby wklepywał dane dla kilkudziesięciu osób i nazywanie tego "najlepszym rozwiązaniem" w sytuacji w której i tak ogarnia kontakt z CO, koordynuje zamówienie itd. jest chyba trochę nie w porządku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyduje zapadają ze strony koordynatora projektu czyli swordfishtrombone i propozycje z mojej strony mogą byc jedynie sugestią i prośbą, wiec prosze nie kreować treści moich postów jako decyzyjne itp. Przykro, ze tak to zostało odebrane... ale skoro tak, to ja mogę pomóc swordfishtrombone/ w tej kwestii...

a pomysl rozwiązania tego problemu, tak wydaje mi sie dobry, czekamy na lepszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to nie jest jakaś tytaniczna praca i niby mogę ją wykonać, ale:

-to spora odpowiedzialność (jak się pomylę, to ktoś nie dostanie zniżki), a doświadczenie naucza, żeby nie brać na siebie odpowiedzialności bez wynagrodzenia :D;

-akurat w ten weekend naprawdę nie mam czasu, może w poniedziałek.

To co, czekamy do poniedziałku, a za wynagordzenie niech posłuży mi wdzięczność i szacunek na forum? :D

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas wydaje mi się, że współczesna technologia musi mieć na ten problem jakąś odpowiedź. A gdyby tak utworzyć dokument chroniony hasłem, a hasło przesłać na PW do zainteresowanych nicków?

Ja zresztą zachowanie kolegów bardzo dobrze rozumiem, to jest klasyczna postawa free rider'a (pasażera na gapę): po co coś robić (płacić za bilet) jak mogę nie robić z takim samym skutkiem. To jak najbardziej normalne i trudno nawet etycznie to zakwestionować (a ekonomicznie to w ogóle jedyna słuszna postawa), ale zrozumcie, że ja też tę postawę reprezentuję :D.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ludzkość już wymyśliła rozwiązanie tego typu problemów: https://docs.google.com/forms/u/0/ 

Tworzymy formularz, dodajemy trzy wymagane pola, domyślnie tylko twórca może widzieć odpowiedzi użytkowników

Każdy może wysłać Imię, nazwisko, email, sprawdzić swoją odpowiedź i nawet ją poprawić, a twórca na sam koniec może to potem wyeksportować do excela (zbiorcze wyniki) - ale bajery!

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.