Skocz do zawartości

Tablica ogłoszeń: wspólne zakupy


Akp69

Rekomendowane odpowiedzi

  1. swordfishtrombone - 2/3
  2. MichałBrit - 2
  3. Bacio - 2
  4. Blekit - 2
  5. Xune - 1
  6. Wodzu - 2
  7. blondaas - 1/2
  8. anarion - 2
  9. Ataman - 1
  10. Kostek - 1/2
  11. NieMy - 2
  12. albinos - 2
  13. kamizelka - 1/2
  14. Beny23 - 2
  15. mbb - 1/2
  16. Shinobi - 2/3
  17. Torunianin - 2/3
  18. TDab - 2
  19. Siata - 2
  20. PantaRhei -1
  21. xkoziol - 3
  22. Friedman - 1/2
  23. kszychu1993 - 1/2
  24. Azaghal - 2
  25. zixart - 2/3
  26. marian o - 1/2
  27. faber -1
  28. alabuz - 1/2
  29. Brazzi - 1
  30. mateo_belmondoo - 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  1. swordfishtrombone - 2/3
  2. MichałBrit - 2
  3. Bacio - 2
  4. Blekit - 2
  5. Xune - 1
  6. Wodzu - 2
  7. blondaas - 1/2
  8. anarion - 2
  9. Ataman - 1
  10. Kostek - 1/2
  11. NieMy - 2
  12. albinos - 2
  13. kamizelka - 1/2
  14. Beny23 - 2
  15. mbb - 1/2
  16. Shinobi - 2/3
  17. Torunianin - 2/3
  18. TDab - 2
  19. Siata - 2
  20. PantaRhei -1
  21. xkoziol - 3
  22. Friedman - 1/2
  23. kszychu1993 - 1/2
  24. Azaghal - 2
  25. zixart - 2/3
  26. marian o - 1/2
  27. faber -1
  28. alabuz - 1/2
  29. Brazzi - 1
  30. mateo_belmondoo - 2
  31. Mihau_ - 1/2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PantaRhei napisał:

Kolega Kostek stworzył listę na Google docs. myśle, ze dla czystości wątku tam warto sie wpisywać....

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1h8KqLwGsz6BvtVdFzMr7bRt1F7pjsscyZvTSt4cegJM/edit?usp=sharing

Wygląda na to, że arkusz jest edytowalny przez każdego, stąd ryzyko, że ktoś skasuje/pozmienia/uaktualni niezgodnie z intencją osób zamawiających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, ja sobie zmniejszyłem o jeden, jak doczytałem trochę więcej szczegółów, ale dotarło do mnie, że wygodnie by było zrobić obok okienko z sumą wszystkich koszul, żeby mieć rozeznanie, ile będzie wszystkich, nawet zacząłem wklepywać formułę, tylko że jak jest np. 2/3 to nie bardzo się da. Może zmienić u każdego na tę mniejszą liczbę i obok w uwagach ewentualnie napisać coś pokroju +1? Bo jak się ma arkusz kalkulacyjny, to się aż prosi, żeby sprytnie kalkulować, zamiast ręcznie to podliczać.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MichałBrit napisał:

Hm, ja sobie zmniejszyłem o jeden, jak doczytałem trochę więcej szczegółów, ale dotarło do mnie, że wygodnie by było zrobić obok okienko z sumą wszystkich koszul, żeby mieć rozeznanie, ile będzie wszystkich, nawet zacząłem wklepywać formułę, tylko że jak jest np. 2/3 to nie bardzo się da. Może zmienić u każdego na tę mniejszą liczbę i obok w uwagach ewentualnie napisać coś pokroju +1? Bo jak się ma arkusz kalkulacyjny, to się aż prosi, żeby sprytnie kalkulować, zamniast ręcznie to podliczać.

Racja. Zrób to proszę (nie znam się za bardzo na arkuszach kalkulacyjnych, ale myślę że dodatkowa rubryka z +1 to najlepsze wyjście), jeśli masz ochotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, swordfishtrombone napisał:

...ale łatwo wrócić do stanu sprzed edycji, więc nie ma się co przejmować. To chyba dobra inicjatywa. Zachęcam do wpisywania się w google docu.

Chyba, że po "złej edycji" pojawi się ileśtam "dobrych edycji". Wówczas usunięcie tej złej pociąga za sobą konieczność usunięcia dobrych. Nie czepiam się - mam doświadczenie :-)

Liczmy więc, że z arkusza skorzystają tylko Forumowicze i to zgodnie z przeznaczeniem arkusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można zabezpieczyć już wypełnione rubryki przed edycją. Gdzieś tam widziałem taką opcję.

Jako, że nowa strona, podaję jeszcze raz link, żeby nie zaginął: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1h8KqLwGsz6BvtVdFzMr7bRt1F7pjsscyZvTSt4cegJM/edit?usp=sharing

Edycja: Komórki od A2 do C33 mogą w tym momencie być edytowane jedynie przeze mnie. Gdyby ktoś chciał wprowadzić zmiany do swoich cyferek, proszę o kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, torunianin napisał:

A czy Olga nie może nam wystawić kodów rabatowych z ustalonym rabatem i każdy z nas sam zrobi zamówienie podając jeden ustalony adres wysyłki?

A może taki Kickstarter: kod na 10%, działa tylko jeśli zamówienia złożone do dnia... na adres... przekroczą liczbę 20 koszul, kod na 20%, działa tylko jeśli zamówienia złożone do dnia... na adres... przekroczą liczbę 50 koszul, w przeciwnym wypadku rabat spada do 10%.

7 minut temu, swordfishtrombone napisał:

No, ryzyko ataków Anonymous na taki arkusz jest raczej niewielkie. W razie czego jeśli wszyscy są zmotywowani, to łatwo go odtworzymy (przed zamówieniem i tak przejdziemy na 'twardy' format i każdy sprawdzi dwa razy).

Ale ryzyko ataku konkurencyjnego producenta koszul (bez nazwisk) jest już większe;-)

Niesamowita jest siła sprawcza forum przy okazji takich akcji... Nie zamierzałem, ale niewykluczone że sam wypróbuję Olgę (pun not intended). A niby chodzi tylko o marne pięć euro i nawet nie wiadomo ile to złotych, bo kurs się codziennie waha...

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się skusisz na koszulę z materiału wyższej jakości (ja mam tylko jedną, z materiału za 75, w dodatku z popeliny, więc niewiele mogę o jakości tkanin powiedzieć), to już jest nie 5, tylko 7,50. Dodaj do tego zamortyzowane koszty przesyłki (bo przesyłka z Olgi to min. 20 EUR!) i już masz sporą oszczędność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, KIERMAN napisał:

przelew na konto paypal przejdzie jedynie, kiedy zostanie dokonany z konta bankowego i takim samym imieniu i nazwisku jak konto PayPal. 

Fakt, właśnie to sobie uświadomiłem. Potwierdzam.*

* źródło: infolinia Paypal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może. Nie wiem tylko, jak Olga sie zabezpieczy przed sytuacją, w której faktycznie da nam jakiś kod, zakładając, że zamówionych zostanie powiedzmy 50 koszul, a faktycznie zamówionych będzie 5. Ale to w końcu oni mają online business i powinni te sprawy jakoś ogarniać. Ich sklep działa OK...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w którym momencie następuje zapłata? Jeśli po wykonaniu koszuli i przed wysyłką, to może być tak jak napisałem: kod zadziała każdorazowo dopiero w momencie, jeśli wpisany jest np. 20 razy. Klient A zamawia, wpisuje kod, pojawia się kwota do zapłaty 75 euro, zamówienie jest realizowane. W tzw. międzyczasie zamawia klient B, C itd., wpisując ten sam kod. Kiedy zamówienia dokona klient T, kwota zamówienia dla klientów A - T obniża się o 10% i taka suma ściągana jest z poszczególnych kart przed wysyłką koszul. Taki patent (o ile system sklepu jest w ogóle w stanie go przełknąć) generuje oczywiście ryzyko dla wszystkich zamawiających, że klient T nigdy się nie zdecyduje i rabatu dla nikogo nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, swordfishtrombone napisał:

Przy składaniu zamówienia (oczywiście).

Pytam, bo kiedyś zamawiałem teczkę u Henry'ego Tomkinsa. Henry działał tak, że przyjmował zamówienie, nie pobierał zapłaty, wykonywał teczkę MTM na swoje ryzyko, po wykonaniu kontaktował się z klientem czy mu wszystko pasuje, i dopiero po uzyskaniu potwierdzenia pobierał umówioną wcześniej kwotę z karty i wysyłał teczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teczka to jednak nie koszula. Formularz zamówienia Olgi jest bardzo szczegółowy, wszystko jest doprecyzowane w momencie składania zamówienia (i jeszcze można dodać w komentarzach np. obwód bicepsa albo kąt pochylenia ramion...). Margines błędu nie jest wielki, a skorygować go można przy kolejnym zamówieniu (dlatego też tylko za pierwszym razem można zamówić w Oldze jedną koszulę, później trzeba minimum dwie). Producent teczek nie ma tego argumentu, tam wszystko musi być od razu dobrze :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.