Skocz do zawartości

marian o

Użytkownik
 • Zawartość

  126
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  10

Ostatnia wygrana marian o w Rankingu w dniu 25 Wrzesień 2017

marian o posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

859

Informacje o profilu

 • Płeć
  Not Telling
 • Lokalizacja
  Kraków

Ostatnie wizyty

1346 wyświetleń profilu
 1. sartoria mariana

 2. sartoria mariana

  @Zajac Poziomka Ależ oczywiście. Podchodzę do tej zabawy z dużym przymrużeniem oka. Fakt jest jednak taki, że na zdjęciach nikt nie zobaczy, że marynarka "na bażanty" pije pod pachą i że brak mi części podstawowych umiejętności technicznych (stąd wątek czeladnika). Ale oczywiście - mówiąc nieskromnie - postęp jest widoczny
 3. sartoria mariana

  @Krzysiek_W Dziękuję, dziękuję i jeszcze raz dziękuję. Jednak to tak tylko "wygląda" i to tylko gdy jest widziane z daleka. No i nie chwalę się metrami zmarnowanych projektów. Ale za jakiś czas być może chyba zdobędę część umiejętności z poziomu czeladnika
 4. sartoria mariana

 5. Ernestson bespoke

  Oglądam, podziwiam i zazdroszczę (tak krawcowi jak i klientowi). Panowie - gratuluję!
 6. sartoria mariana

  W ramionach jest tylko przechodząca na plecy konstrukcja przodów - płótno z klinem i domette (zdjęcie). Wydaje mi się, że właśnie błędy konstrukcji klina odpowiadają za nierówności widoczne z przodu w linii ramion (choć z tyłu wygląda to całkiem dobrze). Większych wypełnień w ramionach nie stosowałem i chyba nie będę. Wg mnie długość marynarki jest nie tylko "odpowiednia" (kryje co trzeba), ale przede wszystkim mi odpowiada. Rękawy faktycznie na zdjęciu mogą wydawać się krótkie, ale z dłuższymi mam problem przy klawiaturze itp., więc taka długość to raczej kwestia praktyczna. Proporcje będzie widać lepiej na zdjęciu całej sylwetki (zrobię jakoś wkrótce i wrzucę).
 7. sartoria mariana

  Pełne dwa dni w tej marynarce już za mną - na chłodniejszy okres będzie w sam raz. Poniżej kilka zdjęć "na manekinie" - sporo rzeczy do poprawy (linia ramion (kilka głupich błędów), rękawy (wszycie dolnej części - zwłaszcza w prawym rękawie) no i ciut chyba za ciasno (choć czuję się dobrze), ale myślę, że ogólnie wstydu nie ma.
 8. Co mam dziś na sobie

  Marynarka: sartoria mariana Koszula: Camiceria Olga Krawat: SuSu Poszetka: poszetka.com But w butonierce: But w Butonierce.
 9. sartoria mariana

  Żona pyta gdzie bażant?
 10. sartoria mariana

  Panowie, bardzo dziękuję, ale na przyjmowanie zamówień jest zdecydowanie za wcześnie. Swego czasu trochę fotografowałem (nawet studiowałem zaocznie na PWSFTViT) i dopiero po 5 latach pracy w ciemni odważyłem się powiedzieć, że jestem w tym dobry. Co najmniej tyle też czasu będę potrzebować by przyjąć zamówienie na marynarkę. Tymczasem zachęcam Kolegów, którzy coś tam kroją, szyją, prują itd. (a wiem, że co najmniej kilku to robi lub nosi/ło się z takim zamiarem) by wrzucali coś czasem/częściej na Forum, a to nie tylko po to by się wzajemnie od siebie uczyć, ale by wzbogacić Forum (na którym – może to tylko moje odczucie – coraz większą przewagę zdobywają posty z bazarku i okolic).
 11. sartoria mariana

  Po dłuższej przerwie wracam do projektu
 12. sartoria mariana

  hmm... bez wielkich słów... to końcówki tkanin z http://matex-tkaniny.pl/
 13. sartoria mariana

  Dzięki Jeszcze nie... ale czasem myślę, że będę mógł sobie dorobić na emeryturze...
 14. sartoria mariana

  Kilka zdjęć przed przerwą "wakacyjną" (w tym jedno "zaległe"). Do projektu wracam w lipcu (do tego czasu pozostaje mi lektura Classic Tailoring Techniques for Menswear A Construction Guide by Roberto Cabrera, Denis Antoine).
×