Skocz do zawartości

marian o

Użytkownik
 • Zawartość

  121
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  10

Ostatnia wygrana marian o w Rankingu w dniu 25 Wrzesień

marian o posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

792

O marian o

 • Tytuł
  Zwykły

Informacje o profilu

 • Płeć
  Not Telling
 • Lokalizacja
  Kraków

Ostatnie wizyty

1279 wyświetleń profilu
 1. sartoria mariana

  W ramionach jest tylko przechodząca na plecy konstrukcja przodów - płótno z klinem i domette (zdjęcie). Wydaje mi się, że właśnie błędy konstrukcji klina odpowiadają za nierówności widoczne z przodu w linii ramion (choć z tyłu wygląda to całkiem dobrze). Większych wypełnień w ramionach nie stosowałem i chyba nie będę. Wg mnie długość marynarki jest nie tylko "odpowiednia" (kryje co trzeba), ale przede wszystkim mi odpowiada. Rękawy faktycznie na zdjęciu mogą wydawać się krótkie, ale z dłuższymi mam problem przy klawiaturze itp., więc taka długość to raczej kwestia praktyczna. Proporcje będzie widać lepiej na zdjęciu całej sylwetki (zrobię jakoś wkrótce i wrzucę).
 2. sartoria mariana

  Pełne dwa dni w tej marynarce już za mną - na chłodniejszy okres będzie w sam raz. Poniżej kilka zdjęć "na manekinie" - sporo rzeczy do poprawy (linia ramion (kilka głupich błędów), rękawy (wszycie dolnej części - zwłaszcza w prawym rękawie) no i ciut chyba za ciasno (choć czuję się dobrze), ale myślę, że ogólnie wstydu nie ma.
 3. Co mam dziś na sobie

  Marynarka: sartoria mariana Koszula: Camiceria Olga Krawat: SuSu Poszetka: poszetka.com But w butonierce: But w Butonierce.
 4. sartoria mariana

  Żona pyta gdzie bażant?
 5. sartoria mariana

  Panowie, bardzo dziękuję, ale na przyjmowanie zamówień jest zdecydowanie za wcześnie. Swego czasu trochę fotografowałem (nawet studiowałem zaocznie na PWSFTViT) i dopiero po 5 latach pracy w ciemni odważyłem się powiedzieć, że jestem w tym dobry. Co najmniej tyle też czasu będę potrzebować by przyjąć zamówienie na marynarkę. Tymczasem zachęcam Kolegów, którzy coś tam kroją, szyją, prują itd. (a wiem, że co najmniej kilku to robi lub nosi/ło się z takim zamiarem) by wrzucali coś czasem/częściej na Forum, a to nie tylko po to by się wzajemnie od siebie uczyć, ale by wzbogacić Forum (na którym – może to tylko moje odczucie – coraz większą przewagę zdobywają posty z bazarku i okolic).
 6. sartoria mariana

  Po dłuższej przerwie wracam do projektu
 7. Benevento - Tailored to Perfection

  Jasny i ciemny popiel.
 8. sartoria mariana

  hmm... bez wielkich słów... to końcówki tkanin z http://matex-tkaniny.pl/
 9. sartoria mariana

  Dzięki Jeszcze nie... ale czasem myślę, że będę mógł sobie dorobić na emeryturze...
 10. sartoria mariana

  Kilka zdjęć przed przerwą "wakacyjną" (w tym jedno "zaległe"). Do projektu wracam w lipcu (do tego czasu pozostaje mi lektura Classic Tailoring Techniques for Menswear A Construction Guide by Roberto Cabrera, Denis Antoine).
 11. sartoria mariana

  Sage Hounds Tooth Red OC (320 grams) z zimowej wyprzedaży w https://shop.huddersfieldtextiles.com/ Na płótnie https://www.macculloch-wallis.co.uk/p/4179/tailoring-canvases/mw/wool-hair-canvas, https://www.macculloch-wallis.co.uk/p/4131/tailoring-canvases/mw/chest-canvas i https://www.macculloch-wallis.co.uk/p/4164/non-fusible-woven/mw/lightweight-domette Nowy szablon jak na zdjęciu. Pewnie skończę przed jesienią
 12. Konkurs z EoE

 13. Camiceria Olga Milano

  Składając zamówienie miałem sporo wątpliwości, bo... materiału doświadczyłem jedynie na małym zdjęciu, a miarę ściągałem z siebie kilka razy weryfikując/uśredniając/analizując wyniki w kontekście uwag kolegów o szerokości rękawów, głębokości pachy itd. Przez chwilę zastanawiałem się też czy „dla bezpieczeństwa” nie podać wymiarów „on the shirt”, ale przecież... podanie takich wymiarów w znacznym stopniu pozbawiłoby moją koszulę „stylu” tej pracowni, a i tak nie wyeliminowałbym możliwości błędnego pomiaru koszuli (pomiar koszuli obarczony jest chyba nawet większym ryzykiem błędu). Wychodząc z założenia, że to zamówienie składane jest „na próbę”, a efekt końcowy będzie mniej lub bardziej udaną, ale zawsze niespodzianką, zdecydowałem się na zamówienie tylko jednej a nie większej ilości koszul. Miłym zaskoczeniem jest to, że koszula jest aktualnie (po praniu) najlepiej dopasowaną koszulą jaką mam choć przy kolejnym zamówieniu lekko zmienię niektóre wymiary (w zakresie 1-1,5 cm). Generalnie jestem bardzo zadowolony (o czym już napisałem Ciro), a zdjęcie koszuli wrzucę wkrótce w jakimś zestawie do CMDNS.
 14. sartoria mariana

  Zdjęć z pracy nad marynarką w kratę niestety nie mam Wrzucam za to kilka zdjęć flanelowych spodni, które świetnie sprawdziły się tej zimy
 15. Tablica ogłoszeń: wspólne zakupy

  Z ziemi włoskiej do Rzeczpospolitej Krakowskiej! Dziękuję @swordfishtrombone za pomysł i organizację.
×