Skocz do zawartości

Gdzie można kupić - szukam, poszukuję


mosze

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam granatowej lub brązowej dwurzędowej marynarki. Znalazłem taką na CT za 745 zł. Link. Pytanie, czy jest to dobra cena - mam niewielkie doświadczenie w wyborze tego typu odzieży. I od razu drugie: Czy jest jakaś sensowna alternatywa? Interesują mnie szerokie i dosyć długie klapy. Będę niezmiernie wdzięczny za pomoc, uwagi i jakieś linki.

 

marynarka-dwurzedowa-ct.thumb.png.8c7374f09d14cd4da0de32b8b66795bb.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Sylar napisał:

Kiedyś w mango(rowniez outlet) widziałem

Mój Pier One po ponad roku bardzo intensywnego noszenia ma się nieźle.

Ostatnio zaś kupiłem za 150 zł trench Kiomi w barwie wojskowej zieleni/khaki i jestem bardzo zadowolony.

Jedyne minusy to poliestrowa podszewka i brak pagonów. Pierwszy minus jak na razie mi jeszcze nie dopiekł, drugi... kwestia estetyki 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, timeforalesson napisał:

Szukam PŁYTKIEJ, klasycznej czapki zimowej. Chodzi o to, aby można ją było w całości naciągnąć na głowę, nie zakrywając przy tym oczu. W większości czapek z sieciówek zostaje mi po założeniu nadmiar materiału, który albo muszę zostawić na czubku głowy, albo zaciągnąć czapkę bardziej na kark, co uniemożliwia np. spojrzenie w górę bez zsunięcia się czapki. Niżej zamieszczam zdjęcia, żeby była jasność o co mi chodzi. Szukam czegoś o zwykłym prostym splocie i w jednym kolorze, najlepiej szarym. Drugie zdjęcie to właściwie ideał.

 

 

Taka czapka po angielsku nazywa się docket hat albo docker cap. Pogooglaj, na pewno coś znajdziesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, timeforalesson napisał:

Z tego co widzę, to te dokerki są nad uszy, a ja szukam czegoś co mi uszy zakryje, przynajmniej w części. W dodatku w polskim internecie są same akrylowe twory, a ja jednak wolałbym bawełnę, może nawet kaszmir. W każdym razie dzięki za odpowiedź, będę szukał dalej i może na coś natrafię.

Ja mam czapkę stąd - http://www.kiltsandcashmere.com/mens-highland-dress/headwear.html?limit=30 - ale byś musiał zamówić i zobaczyć, jak leży na twojej głowie. U mnie zakrywa uszu, nie zakrywa karku, nie spada na oczy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DanielMagic - idź do kuśnierza. Doszycie kołnierza to jest prosta robota i każdy kuśnierz to zrobi. Poza tym będzie miał też dostęp do skór. Zachęcam jednak do skorzystania z futer sztucznych - można je prać i pewnie uda się znaleźć jakieś w lumpeksie lub tak jak ja to zrobiłem w pralni chemicznej, pośród nieodebranych  z pralni kurtek i futer. Ja sam zdecydowałem się na klasyczną brązową nutrię (sztuczną), ale świetnie prezentują się też bobry kanadyjskie. Brązowe futra karakułów to też dobry wybór. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam PŁYTKIEJ, klasycznej czapki zimowej. Chodzi o to, aby można ją było w całości naciągnąć na głowę, nie zakrywając przy tym oczu. W większości czapek z sieciówek zostaje mi po założeniu nadmiar materiału, który albo muszę zostawić na czubku głowy, albo zaciągnąć czapkę bardziej na kark, co uniemożliwia np. spojrzenie w górę bez zsunięcia się czapki. Niżej zamieszczam zdjęcia, żeby była jasność o co mi chodzi. Szukam czegoś o zwykłym prostym splocie i w jednym kolorze, najlepiej szarym. Drugie zdjęcie to właściwie ideał.
street-style_knit_cap1.jpg
25012624_1647020352054027_6510711181357875200_n.jpg
Taką czapkę w ofercie ma Hugo Boss. Na duży mróz się nie nadaje, ponieważ jest cienka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.12.2017 o 19:02, bukharin napisał:

Panowie,

zdaję sobie sprawę że pytanie jest banalne, ale może dzięki temu szybko zamkniemy sprawę. Czy moglibyście pomóc w wyborze ubrania na tę nieszczęsną (z uwagi na powszechność pytań) studniówkę?

Jeśli chodzi o garnitur (smoking i inne, jak na ten wiek/status, ekstrawagancje odrzućmy na początku), zastanawiam się czy zamawiać z Suit Supply czy szukać czegoś sensownego w Bytomiu i jemu podobnych sklepach. Czasu nie jest dużo i wiem że pewnie trzeba będzie poprawiać u krawca, ale wg. strony, SuSu wysyła garnitury w cztery dni, a wyglądają one nieco lepiej. Jeśli się pomierzę, to raczej nie przestrzelę rozmiaru, prawda? Chyba zdecyduję się na granatowy, z uwagi na uniwersalność, oraz brak szczególnej chęci wyróżnienia się z tłumu (taniec walca połączonego z polonezem nie jest moją mocną stroną). Polecacie któryś konkretny model?

Tak, nie podałem zakresu. Chodzi mi o garnitur którego nie założę raz, ale będzie dobry na inne okazje, ale jednocześnie zachowując rozsądek: 2000 za garnitur blogera raczej odpada. W zależności, czy będzie to 1500 czy 600 zł, albo poproszę ojca o sfinansowanie (generalnie głupio by mi było wyskoczyć z czymś rzeczywiście drogim), albo zapłacę z oszczędności, traktując to jako swego rodzaju inwestycje. Także, jeśli ktoś zechce przedstawić dwie opcje, w dwóch przedziałach, będzie świetnie.

Z butów zdecydowałem się na czarne oksfordy Berwicka, odpowiednia półka cenowa. Przejdę sie do macaroniego, gdyż nie chcę źle trafić z rozmiarem. Mam białą lnianą poszetkę, więc nie będzie raczej potrzeby zakupu nowej. Zamówię muchę z poszetki (wydaje mi się, że większość/wszyscy będą w muchach, nie krawatach), choć nie jestem pewien którą (mam bordową, również od nich, lecz z tym 'zapięciem', a obawiam się lekkiej śmieszności takiej 'wiązanej muchy).

Z góry dziękuję,

 

Wg mnie wszystko zależy od tego, czy chce Ci się bawić w odsyłanie garnituru do SS. Jeżeli nie szukasz niczego ekstrawaganckiego, szerokich klap, wszyć etc., to granatowy Bytom z dobrego materiału na studniówce ujmy nie przyniesie. Zwłaszcza, że rośniesz. Za zaoszczędzone pieniądze kup dobrą koszulę i buty, a zwłaszcza krawat i poszetkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super butelkowa zieleń z grenadyny garza fina od poszetka.com jest tutaj:
https://www.poszetka.com/product-pol-3944-KRAWAT-z-grenadyny-garza-fina.html
Pozdrawiam,
Daniel


Dziękuję. Ten którego szukam nie jest typową grenadyną tylko grubo tkanym jedwabiem. Spróbuję jeszcze w dziale kupię/sprzedam, jeśli się nie uda to pewnie zdecyduję się na ten z poszetki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie poszukuję białej formalnej koszuli z mankietami na guziki i kołnierzem: cut away lub high cut awach  . Rozmiar kołnierzyka 39 max 40, która w tali będzie miała przynajmniej 101-102 cm. Niestety nie mieszczę się w rozmiarówkę slim od milera, poszetki, osovskiego slim (normal prawie nie ma). 

Budżet 300 - 330 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.