Skocz do zawartości

Gdzie można kupić - szukam, poszukuję


mosze

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, owiec napisał:

Wyprzedaż kolekcji jesienno-zimowej w pełni i poszukuję w przystępnej cenie golfa w kolorze: granat, ciemna zieleń, czerń, szary. Czy ktoś przeglądając wyprzedaże nie natrafił na coś ciekawego?

Jeśli rozmiar "M" to zostały ostatnie sztuki w Massimo Dutti: https://www.massimodutti.com/pl/wyprzedaż/swetry%2C-koszulki-i-koszulki-polo/kaszmiru-c1783013p7936002.html?colorId=401&parentId=7951057 - Cena całkiem fajna, 109 zł. Jest też ostatni dzień przecen w CT, tutaj akurat obniżone są ceny niewielu golfów. Jeśli szukasz bardzo grubego, ciepłego, to ostał się jeszcze jeden zdaje się: http://www.ctshirts.com/intl/navy-rib-roll-neck-jumper/KNJ0310NAV.html#q=roll%2Bneck&searchtype=text&start=4

Gdyby ktoś szukał bardzo tanich koszul, to do dzisiaj do końca dnia w CT jest promocja 2 koszule w cenie 1. Summa summarum z przesyłką do PL wychodzi ok. 170 zł za dwie koszule.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/30/2017 at 3:23 PM, timeforalesson said:

Szukam PŁYTKIEJ, klasycznej czapki zimowej. Chodzi o to, aby można ją było w całości naciągnąć na głowę, nie zakrywając przy tym oczu. W większości czapek z sieciówek zostaje mi po założeniu nadmiar materiału, który albo muszę zostawić na czubku głowy, albo zaciągnąć czapkę bardziej na kark, co uniemożliwia np. spojrzenie w górę bez zsunięcia się czapki. Niżej zamieszczam zdjęcia, żeby była jasność o co mi chodzi. Szukam czegoś o zwykłym prostym splocie i w jednym kolorze, najlepiej szarym. Drugie zdjęcie to właściwie ideał.

 

 

Prosze bardzo: https://www.permanentstyle.com/2018/01/introducing-the-permanent-style-watch-cap.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2018 o 20:18, astaroth napisał:

Panowie poszukuję białej formalnej koszuli z mankietami na guziki i kołnierzem: cut away lub high cut awach  . Rozmiar kołnierzyka 39 max 40, która w tali będzie miała przynajmniej 101-102 cm. Niestety nie mieszczę się w rozmiarówkę slim od milera, poszetki, osovskiego slim (normal prawie nie ma). 

Budżet 300 - 330 zł

Kołnierzyk zawsze można przerobić u krwaca, w 2 koszulach zmieniłem kenta na cutaway i jest bardzo zadowolony :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Harth napisał:

Panowie,

Szukam spinek do mankietów. Mam na oku te, ale może polecicie jakieś inne, może polskie, sklepy w których można kupić dobrej jakości spinki?

Zerknij do działu kupię/sprzedam. Jeden z kolegów wystawił świetne spinki Exoxe w bardzo dobrej cenie. Ja mam jedne spinki od nich, zapłaciłem koło 200 złotych i jestem bardzo zadowolony, za 90 kupowałbym bez namysłu... gdyby nie to że akurat mam dużo innych wydatków. Zdjęcia Michał robi marne, ale spinki naprawdę są super. Tutaj dla przykładu te z lapis lazuli u mnie na mankiecie:

F27D7354-AE16-4978-8486-FAEAA5E1CB06.thumb.jpeg.06e75b97e8b083a2c142d6594b06e2d0.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Zajac Poziomka napisał:

Zerknij do działu kupię/sprzedam. Jeden z kolegów wystawił świetne spinki Exoxe w bardzo dobrej cenie. Ja mam jedne spinki od nich, zapłaciłem koło 200 złotych i jestem bardzo zadowolony, za 90 kupowałbym bez namysłu... gdyby nie to że akurat mam dużo innych wydatków. Zdjęcia Michał robi marne, ale spinki naprawdę są super. Tutaj dla przykładu te z lapis lazuli:

Oglądałem je, ale myślę że najbardziej uniwersalne byłyby spinki w całości srebrne. Będę ich używał bardzo rzadko więc chciałbym żeby pasowały do każdego zestawu. Te z Exoxe są czarne lub granatowe a to trochę ogranicza pole do popisu. 

PS: Czy spinki tej firmy można znaleźć gdzieś na internecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Harth napisał:

Oglądałem je, ale myślę że najbardziej uniwersalne byłyby spinki w całości srebrne. Będę ich używał bardzo rzadko więc chciałbym żeby pasowały do każdego zestawu. Te z Exoxe są czarne lub granatowe a to trochę ogranicza pole do popisu. 

PS: Czy spinki tej firmy można znaleźć gdzieś na internecie?

Ja spinek też używam bardzo rzadko, ale nie potrafię sobie wyobrazić do jakiego zestawu poza black tie i white tie mogłyby nie pasować te spinki z lapis lazuli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Zajac Poziomka napisał:

A z mniej budżetowych opcji, tutaj są fajne spinki:

https://www.tateossian.com/tateur/cufflinks/timeless-classic

No własnie najbardziej podobają mi się takie jak te, te i te. Znalazłem jeszcze takie na polskiej stronie. Więc jak widzicie niestety te od Exoxe choć ładne i pasują do 'wszystkiego', to niestety odbiegają od mojego 'typu' :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję zakup garnituru bez wypełnienia /poduszek w barkach. Odwiedziłem wczoraj Albione,Bytom, Lancerto, Próchnik, Vistula, nawet Recman. Niestety wszystkie garnitury posiadały wypełnienie.

Czy ktoś może kojarzy jakiś model garnituru w odcieniu granatu bez wypełnienia z tych firm ewentualnie z SuitSupply?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bartek 00 Myślę, że to graniczy z cudem przynajmniej jeśli mielibyśmy szukać tego garnituru w podobnych cenach co wymienione już marki przez Ciebie. Pytanie też co rozumiesz przez "brak wypełnień". Bo taki całkowicie bez RTW to np. Tombolini linia Zero Gravity, ale cena myślę w granicach 3/4 x Vistula. Może warto się zastanowić nad uszyciem takiego? :)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bartek 00 napisał:

Planuję zakup garnituru bez wypełnienia /poduszek w barkach. Odwiedziłem wczoraj Albione,Bytom, Lancerto, Próchnik, Vistula, nawet Recman. Niestety wszystkie garnitury posiadały wypełnienie.

Czy ktoś może kojarzy jakiś model garnituru w odcieniu granatu bez wypełnienia z tych firm ewentualnie z SuitSupply?

Ryzykowna opcja - jesteś pewien, że marynarka będzie dobrze układać się w ramionach? Całkowity brak wypełnień sam w sobie wg mnie nie powinien być celem, zwłaszcza w przypadku wieczorowego garnituru, a najczęściej jest spotykany w marynarkach sportowych. Wypełnienie nie oznacza od razu poduszek a'la Bytom - są poduszki duże i małe, dodatkowa warstwa materiału itp. W przypadku marynarek bez niczego ważny jest materiał - grubszy może zniwelować niedoskonałości linii ramion właściciela, ale w przypadku cienkiej wełny linia ramion musi być prosta i mieć "dobre" nachylenie.

SS Havana Traveller nie ma (lub ma szczątkowe) wypełnień - na mnie leży słabo (w ramionach).

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek 00 Tak jak pisze mosze.

Zamów traveller'a jak dopuszczasz nakładane kieszenie. Nie jest to jednak garnitur wieczorowy.

Tam lepiej wyglada minimalne wypełnienie. Minimalne z wykrzyknikiem- niestety ciężko z takimi garniturami na rynku.

Sam posiadam taki problem z marynarkami...

Traveller, Mr Vintage leżą Ok. Wypełnienie w barkach powoduje, że wyglądam jak pudło na telewizor. Jeżeli tez masz ten problem to zamów w susu na próbę ( tam jeszcze przydatna opcja zamówienia spodni w innym rozmiarze a to tez mój następny problem , z kompletu są za duze w pasie).

Kolejna zaleta to minimalna podszewka; nie mam dużej tolerancji na dodatkowe warstwy. Moim ideałem są marynarki pozbawione całkowicie podszewki, nawet rekawówki. Takie nosze najchętniej lecz nie jest to jak pisałem rozwiązanie na uroczystości.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomasz Fedak @mosze @S.W. zdecydowanie najlepiej wyglądają moje ramiona bez wypełnienia, dopuszczam jedynie dodatkową warstwę materiału zamiast poduszek. Marynarki bez wypełnienia Lancerto i Lancerto Mr. Vintage,  leżą ok w ramionach. Do tej pory krawcwowa "wyciągała" poduszki raz z lepszym raz z gorszym rezultatem.  Bespoke za wysokie progi (Zbigniew Radlicki byłby jeszcze osiągalny ale nie do końca realizacje jakie widziałem na zdjęciach przemawiały do mnie).

SuSu Traveler faktycznie ciekawa opcja z opcją osobnego rozmiaru, tylko nakladane kieszenie są w tej sytuacji minusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.