Skocz do zawartości

Gdzie można kupić - szukam, poszukuję


mosze

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, MarianoItaliano napisał:

Można wiedzieć, co kupowałeś w tym sklepie? Kilka razy się zamierzałem, miałem nawet w planie kupno tam marynarki, ale z uwagi na brak opinii jakoś się bałem. Jeśli chodzi o szaliki, poszetki, krawaty, to mają je w podejrzanie niskich cenach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Krzysiek_W napisał:

Jakieś źródło ciekawych poszetek w "normalnych" cenach?

Krzysiek, nie wiem co uznajesz za "normalną" cenę, tutaj są ładne: https://olof1982.com/products/accessories/pocket-squares

Możesz też przejrzeć Yoox:  Yoox->Accessories ->Square Scarves 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, figo napisał:

Można wiedzieć, co kupowałeś w tym sklepie? Kilka razy się zamierzałem, miałem nawet w planie kupno tam marynarki, ale z uwagi na brak opinii jakoś się bałem. Jeśli chodzi o szaliki, poszetki, krawaty, to mają je w podejrzanie niskich cenach. 

Już chyba gdzieś tu pisałem - mam kamizelkę na miarę, powiedzmy, że w relacji cena jakość (ok. 250 PLN lub mniej) jest ok, choć drugi raz bym dopłacił te 200-250 zł do SuSu albo czegoś innego pewnie (jakość wykończenia między innymi trochę kuleje, no i krój też mógłby być lepszy); mam też poszetki, ale tylko bawełniane. Jak będę miał chwilę, może wrzucę zdjęcia. Mieli niedawno jakiś maraton wyprzedażowy i można było kupić np. bawełniane poszetki za 17,99. Wełniane i jedwabne mają droższe, nie wiem jakiej jakości - nie testowałem.

Do krawatów się przymierzałem (również w maratonie wyprzedażowym - np. wełnane krawaty za bodaj 34,99), ale odpuściłem, bo ludzie tu pisali, że słabej jakości są.

Co do szalików - też się niestety nie mogę wypowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Krzysiek_W napisał:

Jakieś źródło ciekawych poszetek w "normalnych" cenach?

W tej chwili na Turnbull & Asser jest finał wyprzedaży, poszetki są po 24 euro (30 euro minus dodatkowe 20%) co jest znakomitą ceną przy ich jakości, tylko wybór wzorów już mocno ograniczony.

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Zajac Poziomka napisał:

Krzysiek, nie wiem co uznajesz za "normalną" cenę, tutaj są ładne: https://olof1982.com/products/accessories/pocket-squares

Możesz też przejrzeć Yoox:  Yoox->Accessories ->Square Scarves 

Olof są kozackie, życzyłbym sobie aby w polsce był sklep z takimi poszetkami, aby można było tam pójść, obejrzeć je i kupić :)

 

a skoro już piszemy o poszetkach:

wczoraj mój synek (7 lat) pyta:

syn: tata, a co to ci tak wystaje tu u góry?

ja: poszetka - to taka chusteczka

syn: aha, czyli to tak, jakbyś się musiał wysmarkać a byś nie miał co?

tumblr_nvoctmzpDi1uve6dlo1_400.gif

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w Polsce kupić v-necki? Szukam swetrów na koszulę / koszulkę polo, więc wycięcie pod szyją trochę większe żeby było widać kołnierzyk, ale na tyle małe, żeby wyłogi kołnierza koszuli wchodziły pod sweter.

Chciałbym swetry w różnych stonowanych kolorach, granat, bordo, szary, zielony, beżowy - fajnie jakby jeden model swetra występował w różnych kolorach żeby można było kupić więcej na raz. 

Budżet tak do 250 zł za sweter. Co polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TKmaxxie się zdarzają. Ja kupiłem ostatnio z beżowy Jack&Jones Premium z domieszką jedwabiu za 80 zł. Wcześniej udało mi się upolować Tallindera z kaszmiru za 200 zł, ale teraz już to nie realne :) Ale dużo zależy też od samej koszuli. Nie do wszystkich mi to pasuje, bo v-neck jest na tyle duży, że kołnierzyk czasami wychodzi na wierzch. Jak coś to też chętnie się dowiem, gdzie jeszcze coś wartego upolowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Wodzu napisał:

Jeśli John Smedley to należy unikać tych z bawełny Sea Island, dobrze pamiętam?

Zdania są podzielone ;) Ja mam dwa i bardzo je lubię (ale są delikatne i powoli dogorywają), a np. @lubo69 na nie narzeka :) Za to co do wełnianych panuje zgoda że w cenach wyprzedażowych (60-70 gbp) są świetne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam że narzekam, ale nie tylko ja, o ile pamiętam. Z drugiej strony miałem tylko jeden sweter z tej bawełny.
Polecam zainteresować się swetrem Reiss Wessex na Zalando w mocnej wyprzedaży, 4 kolory, (prawie) pełna rozmiarówka. Jest to jednak crew-neck, nie v-neck.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne swetry były tydzień temu w TK Maxx. Wełna merynosów. Firma bodajże "Rossini". Cena: 99 zł. Fajne kolory: rudawy, ecru, fioletowy, szary, granatowy, bordowy i zielony. Zdecydowałem się tylko na fiolet i teraz żałuję, bo jakościowo zdaje się być na identycznym poziomie jak swetry Milera. Zresztą nawet krój mają identyczny i szwy wzdłuż ramion. Podjadę w weekend raz jeszcze, mam nadzieję, że jeszcze jakaś sztuka się ostała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, figo napisał:

@marcinkucharski W Łodzi, w Pasażu na Jana Pawła. W środę jeszcze była pełna rozmiarówka :) 

Że w Łodzi to się domyśliłem :) Może podjadę też, bo coś fajnych swetrów zawsze mam niedobór. Nie wiem, czy źle szukam, ale moich rozmiarów zawsze jest mało (jestem niski i szczupły, więc S lub XS), jak patrzę po wieszakach, to zawsze kilka sztuk i przeważnie nic ciekawego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, marcinkucharski napisał:

Że w Łodzi to się domyśliłem :) Może podjadę też, bo coś fajnych swetrów zawsze mam niedobór. Nie wiem, czy źle szukam, ale moich rozmiarów zawsze jest mało (jestem niski i szczupły, więc S lub XS), jak patrzę po wieszakach, to zawsze kilka sztuk i przeważnie nic ciekawego.

U mnie łatwiej, bo typowa M-ka. Rozm. S w środę był w komplecie. Jak jest teraz nie wiem. Na ogół w tikeju nic mi się nie udaje znaleźć, ale tym razem miła niespodzianka. Swetry naprawdę fajnej jakości. Nie wiem czemu nie wziąłem dwóch, trzech. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w środę, na pewno były M i S w brązie. Miałem wziąć, ale jakoś stwierdziłem, że mi brązowy nie potrzebny.

Podobnie jak @Zajac Poziomka polecam Uniqlo. Jakoś dwa dni temu udało mi się upolować dwa golfy: kaszmirowy za 30 euro i merino za 20 oraz v-neck lambwool za 10. Jakościowo zjada na pewno H&M, moim zdaniem także MD. Zresztą część z tego nadal jest dostępna, jak ktoś jest szczupły, to nawet się nie ma nad czym zastanawiać. Tylko rozmiarówka jest wydaje mi się nieco inna. Ja przynajmniej brałem do tej pory rozmiar mniejsze i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak @Lafayette mogę polecić Uniqlo, z tym, że tutaj trzeba uważać z rozmiarem. Ja wszędzie noszę M. Ostatnio kupiłem szary sweter od jednego z kolegów z forum. Sweter pod kątem jakości znakomity, ale musiałem go oddać do zaprzyjaźnionej krawcowej. To była zdecydowanie "elka" +. Zero pretensji rzecz jasna do kolegi - zasugerowałem się ową "emką", a nie spojrzałem specjalnie na wymiary. Tak czy inaczej poprawki kosztowały mnie 10 zł, a jakość swetra naprawdę zadowalająca (w sumie mało powiedziane). Jedynie właśnie ten sweter z TK Maxx póki co nosi mi się lepiej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Krzysiek_W napisał:

Jeszcze w temacie poszetek: na Zalando poszetki są opisywane jako krawaty, niemniej jednak warto zerknąć na von floerke - dość ciekawe, a do tego jedna w "kiwi" o takie -} 🥝 za całe 50zł.

Potwierdzam, mam von floerke, ale w maliny :) udało mi się kupić za 29 zł. Regularna cena to chyba 129 złotych, moim zdaniem warto kupić za <50 zł jak mówi @Krzysiek_W. Na moje oko mają też ręcznie obrabiany rulonik.

 

edit: literówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.01.2018 o 22:10, lubo69 napisał:

Polecam zainteresować się swetrem Reiss Wessex na Zalando w mocnej wyprzedaży, 4 kolory, (prawie) pełna rozmiarówka. Jest to jednak crew-neck, nie v-neck.

Dzięki za cynk, zamówiłem ten brązowy i jasnoszary i ten pierwszy zostawię, bardzo ładny sweter. Zalando nie podaje tej informacji, jest to wełna z merynosów (co można też znaleźć na stronie producenta). Bardzo przyjemny w dotyku, dość cienki ale na gołym ciele nie wygląda wulgarnie, na moje oko trochę grubszy od cieniutkich merino z H&M Premium. Długość dla mnie odpowiednia (186cm), nada się również do noszenia w spodniach, rękawy dość długie choć ja mam długie ręce i są idealne. Jeśli ktoś potrzebuje zwykłego, prostego crew necka to zdecydowanie warto, sweter jest porządnie wykonany i sprawia wrażenie solidnego (choć to wyjdzie w praniu). Ciekawostką jest fakt, że do każdego swetra dołączono trochę włóczki w kolorze swetra do ewentualnego zacerowania uszkodzeń.

PS. Zalando dla każdego koloru podaje ciut inne wymiary przy tym samym rozmiarze z metki. Z ciekawości porównałem oba swetry i różnice faktycznie są - w przypadku M-ki ten jasnoszary jest o jakieś 2-3cm dłuższy, rękawy wypadają podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.