Skocz do zawartości

Gdzie można kupić - szukam, poszukuję


mosze

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, Szary Człowiek napisał:

Szukam "luźnych" chinosów...

Sprawdź sobie wzór Joseph w Tatuum.

Zaletą jest właśnie mniej slimowana nogawka, średni stan (nie biodrówki) i domieszka elastanu/spandexu poprawiająca wygodę i wydłużająca żywotność

Żeby nie było za różowo, są też wady - mimo, że ten wzór jest w ofercie od kilku lat, to niestety nie trzyma rozmiarówki i jakości - w zależności od modelu (wypuszczają kilka kolorów w sezonie) różnie bywa z jakością materiału i dopasowaniem.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Szary Człowiek napisał:

Szukam "luźnych" chinosów. Większość rozmiarówki na naszym rynku na mnie nie pasuje (staję przed częstym problemem - albo za dużo w pasie, albo spodnie opięte na udach/łydkach), a ze względów finansowych nie bardzo mogę sobie pozwolić na wykonywane na wymiar. Któryś z polskich producentów ma może w ofercie spodnie ze względnie szerokimi, niezwężającymi się nogawkami (albo zwężającymi się nieznacznie)? Raczej nie chciałbym przekraczać 200 zł za parę, ale mogę się przemóc, jeśli faktycznie warto.

Ja kupuję chinosy w Charles Tyrwhitt. Bardzo odpowiada mi model single pleated non iron. Nogawki są dosyć szerokie, z jedną zakładką, a sam materiał bardzo przyjemny i faktycznie są mało gniotliwe. Spodnie są dostępne w 3 kolorach, a cena w multi-buy to coś koło 45-50 funtów. Poniżej w kolorach stone oraz fawn:

07B040DC-0F78-4696-A3B1-E9AA782B7EEE.thumb.jpeg.71a7d12405d870cc70d474212ab49dca.jpeg

F98204BF-3C29-46B3-9CD9-6948514C0E6D.thumb.jpeg.eab42c3b6b50dc1291d47c360f0dcf88.jpeg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrBird to coś pomiędzy slim a classic fit w CT. Mniej obcisłe niż slim fit, ale też nie tak workowate jak classic fit. Dla mojego rozmiaru 2 cm więcej w nogawce na wysokości uda niż slim, 3 cm mniej niż classic.

Edycja: jednak w udach mają tyle samo, co classic fit. Za to na pewno są węższe na dole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, m_czaj napisał:

Velahrn - ten Pan nawet trochę podobny do mojego ojca ;D

to co byś zaproponował ze względów "praktycznych"? lipiec, słońce, 30 stopni i ślub na zewnątrz. Nie robimy imprezy boho w stodole ale raczej cocktail party w ogrodzie.. wydaje mi się, że ciemny garnitur, o zamkniętym splocie i pełnej podszewce raczej się nie sprawdzi (jeżeli chodzi o pogodę i koncepcję imprezy).. a uszycie raczej odpada bo zostało mi 1,5 miesiąca :)

 

Fresco/tropic to bardzo dobry pomysł, tylko nie w tym kolorze. Proponowałbym średni szary albo ciemnoniebieski / jasny granat. 6 tygodni to może być wystarczająco na uszycie w systemie MTM.

Z RTW dobre opinie ma Suit Supply.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam porządnego czarnego paska garniturowego (dobra skóra, porządnie uszyty, szerokość ok. 30mm, srebrna dyskretna klamra), rozmiar 85. Cena powiedzmy tak do ok. 150 EUR, ważne żeby był dostępny od ręki bo chciałbym go mieć najpóźniej na początku czerwca. Jakieś sugestie? Niestety większość pasków jakie znalazłem ma szerokość 35mm a to już dla mnie trochę za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Zajac Poziomka napisał:

Szukam porządnego czarnego paska garniturowego (dobra skóra, porządnie uszyty, szerokość ok. 30mm, srebrna dyskretna klamra), rozmiar 85. Cena powiedzmy tak do ok. 150 EUR, ważne żeby był dostępny od ręki bo chciałbym go mieć najpóźniej na początku czerwca. Jakieś sugestie? Niestety większość pasków jakie znalazłem ma szerokość 35mm a to już dla mnie trochę za dużo.

Calówka z Sartolane?:

F6647474-9F60-47BB-A5C4-D3F5227F1A20.thumb.jpeg.cd4a22fb43ff070281f61045e6fe2f46.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Zajac Poziomka napisał:

Okazuje się, że może być ciężko wyrobić się z dostawą TLB przed czerwcem. Jakieś inne propozycje?

Swego czasu 3cm czarny pasek z drobną klamrą kupiłem w Bergandberg, ale widzę, że niestety nie ma go w stałej ofercie.

Może dość często polecany na SF Equus?

https://www.equusleather.co.uk/belts/the-ready-to-wear-pallad-mayfair.html

Nie mam od nich żadnego paska, ale można o nich poczytać dobre opinie w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Wodzu napisał:

Swego czasu 3cm czarny pasek z drobną klamrą kupiłem w Bergandberg, ale widzę, że niestety nie ma go w stałej ofercie.

Może dość często polecany na SF Equus?

https://www.equusleather.co.uk/belts/the-ready-to-wear-pallad-mayfair.html

Nie mam od nich żadnego paska, ale można o nich poczytać dobre opinie w internecie.

Te jasne w środku dziurki w ich paskach jakoś mało elegancko wyglądają, nie za bardzo mi pasują wyglądem do garnituru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Zajac Poziomka napisał:

Te jasne w środku dziurki w ich paskach jakoś mało elegancko wyglądają, nie za bardzo mi pasują wyglądem do garnituru.

Do głowy przychodzi mi jeszcze Brooks Brothers (mam bardzo podobny z Bergandberg):

https://www.brooksbrothers.com/Silver-Buckle-Leather-Dress-Belt/853C,default,pd.html

O ile dobrze kojarzę w Warszawie można kupić tę markę. Może będą również paski. :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi panowie. Do TLB pisałem bezpośrednio, pasków nie ma na stanie i muszą je zrobić. Albo zdążą albo nie ;) Tak czy siak, Toni obiecał że postara się dostarczyć na czas, więc zamówiłem TLB. Jeżeli nie dojdzie, to najwyżej na ostatnią chwilę będę kupować coś stacjonarnie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

poszukuję tkaniny na szycie jak na razie tylko  t-shirt. Chcę aby koszulki były premium, dlatego szukam 100% bawełny organicznej  min. 180g/m oraz bawełny supima. Niestety, nigdzie w polsce nie znalazłem hurtownika bawełny supima, a bawełny organicznej 100% znalazłem tylko jednego. Ktoś poleci lub podeśle jakieś namiary? A może w okolicznych krajach znajdę importera? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.