Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście na wszystkie plamy stosuję Vanish Oxi Action ten w proszku. Zalewam dwie miarki wrzatkiem, tak okolo pół szklanki i powstałą papkopianą polewm plamę. Po pół godziny wrzucam do pralki i spokój. W zasadzie nigdy mnie ten sposób nie zawiódł (poza rdzą i smarem ) i nigdy nie zniszczył tkaniny/dzianiny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością będzie się brudzić o auto szczególnie w obecnej pogodzie. Deszcz, śnieg wszystko cały czas mokre, wystarczy przytrzeć od drzwi lub zderzak jak będziesz coś wyciągał. Niestety jasne kolory są bardzo podatne na zabrudzenia, mając na uwadze właśnie płaszcz, który używamy na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hawk

Tylko też pytanie o zachowanie materiału. Np. jasnoszare spodnie flanelowe, trochę błotka i kurzu zawsze złapią, ale jak to wyschnie - nie ma śladu. Czyścić w ogóle nie muszę. Dla porównania dodam, że mam biały płaszcz z lnu. W ogóle się nie brudzi.

Na ten płaszczyk z SuSu mam chrapkę, mierzyłem na żywo, piękny jest, a został moj rozmiar jeszcze :D

Nie wiem tylko, czy za czas jakiś po prostu nie będzie on miejscami pożółkły, etc, choćby wskutek wsiąkania wody z deszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wziąć pod uwagę fakt, że obok smogu w czasie zimy jest też problem w KrK ze sadzą. Tradycyjne piecyki wyrzucają jej w powietrze spore ilości, więc może też sporo spaść na taki ładny płaszczyk. Nie mam pojęcia jak zachowa się tkanina po kontakcie z deszczem czy innymi zabrudzeniami to wyjdzie w praniu :-D

Aha i nie myśl, że zniechęcam Cie do zakupu, jeśli Ci się podoba to kupuj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, 

właśnie dotarły do mnie buty na zimę - yanko kopyto g 960 rozmiar 7uk, posiadam również yanko garniturowe na kopycie f 915 z tym że o rozmiar większe tj. 8uk - kopyto jest znacznie węższe, dlatego palce nie dochodzą do końca. Chciałem Was zapytać, czy macie ktoś z Was ma podobne zestawienie? Zimowe 7 uk wydają się być dobre, jednakże boje się, że po jakimś czasie zaczną nawiedzać mnie nieprzyjemności związane ze zbyt małymi butami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Awopiotr napisał:

@Harth jeżeli klapy będą szersze od krawata o 0.5 cm to nie wpuszczą Cię do kina lub muzem😀

Daj sobie spokój z dokładnymi pomiarami! Takie różnice nie mają praktycznego znaczenia.

A jakie mają? :)

Dopytuję ponieważ mam marynarki o szerokości klapy od 6 do 8 cm. Przez to nie wiem jaką optymalną szerokość krawatów dobrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, blekit napisał:

Celuj w krawaty o szerokości 8.5-9 cm, w ostateczności 8 cm. Cieńsze to raczej tylko knity.

Albo krawaty Vistuli :). Na moje nieszczęście tylko takie mam. Po za tym ostatnio kupiłem 4 garnitury w Vistuli z klapami do max 8 cm... Jeszcze wtedy nie wiedziałem że klapy powinny być szersze :(. Stąd moje dylematy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem niedawno okazyjnie marynarkę uszytą z materiału włoskiej firmy Guabello. Skład to 97% wełna i 3% "other fibers". Co może to oznaczać i dlaczego nie jest konkretnie wymienione czy to poliester czy np bawełna. Marynarka jest we wzór pinstripe, czy to może nitki, które tworzą ten wzór są z innego włókna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.