Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, gajdowskip napisał:

Sprawdź jeszcze Bytom, może mają coś ciekawego w podobnej cenie

Chyba zaryzykuję. Bytom z cameli ma tylko z krytymi guzikami (nie podoba mi się) i dwurzędowy (też średnio) a dalej to już prochowce. Poza tym ciężko z rozmiarami. Chyba zaryzykuję, obejrzę, pomacam, przymierzę, najwyżej oddam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję informacji o konstrukcji krawata, która mogłaby posłużyć jako pomoc w wydzierganiu knita w domowych warunkach. Chodzi mi głównie o to jak dobierać wymiary, jak złożyć i gdzie przeszyć. Mam szansę na prawdziwie hand-and-family-made krawat, ale potrzebuję powyższych informacji, aby to zrealizować. Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję informacji o konstrukcji krawata, która mogłaby posłużyć jako pomoc w wydzierganiu knita w domowych warunkach. Chodzi mi głównie o to jak dobierać wymiary, jak złożyć i gdzie przeszyć. Mam szansę na prawdziwie hand-and-family-made krawat, ale potrzebuję powyższych informacji, aby to zrealizować. Pomożecie?

Może kup knit w SH i na jego podstawie uszyj nowy? Tzn. rozpruj, zobacz gdzie są szycia, skopiuj wymiary i proporcje itp.

 

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to jakiś pomysł. Ale knitów w SH chyba nie ma aż tak dużo, więc będę musiał trochę poszukać.
To prawda, ciężko znaleźć. Ja czasem widuję, ale w znacznej części są z poliestru, więc wykończenie też pewnie jest niskiej jakości. To może mieć wpływ na Twój projekt, jeśli będziesz się takimi inspirować.

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@timeforalesson , bardzo tanio, ale mają tragiczna jakość.  Kupiłem tam pasek do spodni. Rozkleil się po kilku użyciach ... kupuje tam fiszbiny do Kołnierzyka, bo nigdzie taniej nie znalazłem,  a nie widzę wystarczającej wartości dodanej w srebrnych za kilkaset pln. Krawatów nie kupowałem,  bo się bałem. Przyłączam się do pytania, może ktoś opiszę swoje doświadczenia z użytkowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kilka bawełnianych poszetek - są ok, choć bez jakiegoś wielkiego szału (dosyć gruba bawełna, są dosyć sztywne).

Mam też kamizelkę lnianą szytą na miarę - nie jest zła w tej cenie (jakoś poniżej 250 zł), choć wykończenie mogłoby być sporo lepsze (obszycia przy guzikach, etc.)

Natomiast obsługa klienta fatalna, każde zamówienie, jakie mi realizowali (a było ich z 4 łącznie) miało jakiś minus - albo kontakt ze sklepu po zamówieniu, że jednak nie ma jakiegoś modelu zakupionego, albo przesłany nie ten model, który zamówiłem, przy tym zawsze długie oczekiwanie.

Cenowo bdb.

Podłączam się do pytania o krawat, cenowo za krawaty wełniane fajnie to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia krawaty te nie są najlepszej jakości. Trudno się wiążą, słabo wykonane. A ponadto wymiary podanie na stronie nijak się mają do rzeczywistości. Pewnego razu udowodniłem to Panom ze sklepu w Krakowie mierząc przy nich parę sztuk i porównując z długością podaną na stronie. I parę krawatów miało 148 cm a znajdowało się w kategorii 150-159cm, jedna sztuka miała 152 cm a na stronie podane 160-165 cm. Z tego co widzę wiele się nie zmieniło w tej kwestii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 
naszla mnie ochota na zakup szarego garnituru, do dzisiaj w MiMe jest promocja na ONYXa. Niestety nie posiadam garniturów/koszul (mam golf w rozmiarze M - jest ok) z MiMe i nie do konca znam ich rozmiarowke - na stronie oczywiscie patrzylem, ale miara miarze nierowna. Zawsze nosilem 176/100/88, i w takich rozmiarach mam marynarki / garnitury z sieciowek (bytom) czy marynarki (176/100 bytom lub 176/50 vistula). Przeraził mnei troche rozmiar talii w MiMe - tylko 95cm dla 176/100.

Teraz krótkie pytanie, czy MiMe jest bardziej "slim" od Vistuli i Bytomia? Zmieszcze sie? ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.