Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, jak to jest z kierunkiem zakładek w spodniach? Nie mam jeszcze niestety żadnego doświadczenia ze spodniami z zakładkami, więc to dla mnie czarna magia, a chcę takie zamówić.

Zakładki mogą być skierowane do wewnątrz lub na zewnątrz. Czy to jest różnica czysto estetycznych preferencji czy są jakieś praktyczne różnice wynikające z tych rozwiązań? Czy np. w zależności od typu sylwetki wybiera się kierunek zakładek?

I czy to odróżnienie zakładek skierowanych dotyczy tylko podwójnych zakładek czy pojedynczych też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.countryattire.com/barbour-men-s-heritage-liddesdale-navy-mqu0240ny92.html

Czy ktoś posiada ten model kurtki? Tradycyjna liddesdale jest przez swój obszerny krój niestety nie dla mnie. Jakby ktoś podał wymiary (najlepiej któregoś z mniejszych rozmiarów) to byłbym wdzięczny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yhym, dziękuję za szybką odpowiedź. Klatka w sumie nie jest największym problemem, głównie to że jest prosta na całej długości. Nie mam jakiegoś ogromnego parcia na dopasowanie kurtki, ale jestem bardzo szczupły i przydałoby się te kilka cm mniej w talii. Na stronie heritage wygląda na wytaliowaną (tak też głosi opis), czy tak właśnie jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Kupiłem garnitur na wesele, który wymaga delikatnego skrócenia rękawów. 1-1,5 cm. Krawiec zaproponował mi skrócenie po ukosie tak żeby nie zbliżyć się za bardzo do guzików. w najszerszym miejscu cięcie bedize ok 1-1,5 cm, a przy guzikach ok 0,5cm. Twierdzi, że angielskie marynarki są w ten sposób cięte. Zastanawiam się czy to jest ok. Do tej pory spotkałem się tylko z nogawkami ciętymi po ukosie. Z góry dziękuje za pomoc. (Na zdjęciu oryginalny rękaw przez przeróbkami) 

 

Przechwytywanie.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, wojcisz napisał:

Cześć,

Kupiłem garnitur na wesele, który wymaga delikatnego skrócenia rękawów. 1-1,5 cm. Krawiec zaproponował mi skrócenie po ukosie tak żeby nie zbliżyć się za bardzo do guzików. w najszerszym miejscu cięcie bedize ok 1-1,5 cm, a przy guzikach ok 0,5cm. Twierdzi, że angielskie marynarki są w ten sposób cięte. Zastanawiam się czy to jest ok. Do tej pory spotkałem się tylko z nogawkami ciętymi po ukosie. Z góry dziękuje za pomoc. (Na zdjęciu oryginalny rękaw przez przeróbkami) 

Ja specem nie jestem ale wydaje mi się, że wtedy mankiet nie będzie równo wystawał spod marynarki chyba, że koszule też ciachniesz po skosie. Z drugiej strony wydaje mi się, że 1,5 cm spokojnie można skrócić bez szkody dla guzików ostatecznie nawet zostawić tylko 3 guziki bo zdaje się to tylko imitacje więc powinno dać się wypruć bez śladu. Pomijam, że dziwnie są przyszyte te guziki z przerwą na środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to dobry wątek, ale nie znalazłem bardziej odpowiedniego :) e - mailuje w sprawie rozmiaru butów z crownhill i meermin w poszukiwaniu butów na wysokie podbicie. 

Co do wysokiego podbicia otrzymałem od ww. krótką radę - weź o 1 lub 0,5 rozmiaru większe i nie będzie problemu z wysokim podbiciem. Czy na prawdę tak to działa ? Ktoś ma jakieś doświadczenia ? 

Do tej pory w moich oxfordach przyszwa się niestety nie schodziła, ale jakoś trzeba było z tym żyć. Czy w monkach pownno być lepiej, czy monki lepiej zniosą wysokie podbicie, czy będzie to samo i zostają mi jak zawsze buty w otwarta przyszwą ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję dobrej jakości skarpet typu invisible socks w ciemnych kolorach (Pedemeia odpada), czyli takich jeszcze mniejszych stopek. Najlepiej bawełna i len + elastan. Póki co męczę się z "bambusowymi" skarpetami noname które notorycznie się zsuwają pomimo silikonu na pięcie. Poszukuję też dobrej jakości tradycyjnych stopek przed kostkę ale w jednolitych, żywych kolorach :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.