Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Zgodzę się, że ta pozycja na liście (koniakowe oxfordy) jest kontrowersyjna, ale dołączyłem je ze względu na to, że jednak warto mieć koniakowe buty (właśnie do nieformalnego granatu).

 

Oczywiście ta konkretna lista jest subiektywna, ale myślę, że każdy forumowicz umieściłby czarne full broguesy dość nisko na liście butów, które warto mieć.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniakowe nie są jeszcze takie złe, najgorsze są te w kolorze "TAN" - jedne z pierwszych butów młodych adeptów elegancji, które w połączeniu z równie modnym granatowym garniturem wyglądają fatalnie i TANio - natychmiast odciągają uwagę od twarzy.

 

Co do czarnych full brogue, wielokrotnie spotkałem się z opinią, że jest to "epitome of a business shoe", np. w londyńskim City. Wydaje mi się to konsekwencją tego, że w wielu branżach i profesjonalnych zawodach, na pewnych stanowiskach czarne buty są wyłącznie właściwe, a zdobienia pozwalają uciec trochę od nudy.

 

Za to kompletnie nie rozumiem idei czarnych półbutów z otwartą przyszwą, w których bardzo lubują się Niemcy.

 

Na koniec jeszcze ładne zdjęcie, via voxsartoria:

 

11371242_146813769008479_76921523_n.jpg?

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja naszam koniakowe oksfordy polbrogsy Loake Strand do granatowego garnituru w ramach stroju biurowego nieformalnego. Pasuje calkiem ok, bo i granatowy garnitur jest uniwersalny.

Do szarobrazowego tez pasuja :)

 

Mam jasne cap toe oxford (Yanko). Noszę je szczególnie latem, do jasnych garniturów, czy generalnie do jasnych spodni wełnianych. Do chino, czy jeans'ów bardziej pasują mi buty z jakimkolwiek ażurowaniem lub monki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie są to byty uniwersalne, czy łatwe w zestawieniu. Teraz jestem wewnętrznie rozdarty, bo częściowo się z Tobą zgadzam, gdy wyartykułowałeś tą tezę, a z drugiej strony mam takie buty :). Myślę że będę nadal ich używał właśnie do jasnych garniturów, czy zestawów koordynowanych z jasnymi spodniami. Chcę nawet kupić jasne brogues'y na lato i ciekawe co wtedy - będzie nadmiar :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paowie, moglibyście dorzucić linki lub zdjęcia do najbardziej "kontrowersyjnych" kolorów. Tan tanowi nierówny, a dyskusja bardzo ciekawa.

 

Cap toe Meermina w kolorze chestnut (chyba:)) noszę do niebieskich (i ciemnoniebieskich) chinosów lub szarego garnituru w kratę księcia Walii - nie ma dramatu. Czarne semibrogues wyjmuję faktycznie rzadko i też zakładam je do szarości.

Poniżej monki, ale sam kolor ładnie "wchodzi".

 

Mid-brown-monk-strap-shoe-with-green-soc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniakowe nie są jeszcze takie złe, najgorsze są te w kolorze "TAN" - jedne z pierwszych butów młodych adeptów elegancji, które w połączeniu z równie modnym granatowym garniturem wyglądają fatalnie i TANio - natychmiast odciągają uwagę od twarzy.

 

Co do czarnych full brogue, wielokrotnie spotkałem się z opinią, że jest to "epitome of a business shoe", np. w londyńskim City. Wydaje mi się to konsekwencją tego, że w wielu branżach i profesjonalnych zawodach, na pewnych stanowiskach czarne buty są wyłącznie właściwe, a zdobienia pozwalają uciec trochę od nudy.

 

Za to kompletnie nie rozumiem idei czarnych półbutów z otwartą przyszwą, w których bardzo lubują się Niemcy.

 

Na koniec jeszcze ładne zdjęcie, via voxsartoria:

 

Black bluchers również jankesi lubią. 

Idea jest bardzo prosta:

- są czarne, o zaletach tego "koloru" napisałeś

- otwarta przyszwa ma kilka zalet jeśli chodzi o wygodę, np. ułatwia życie osobom z wysokim podbicie, luźniej zawiązane nie 

 

Z tą otwartą przyszwą jest trochę jak z TANem w Twoim poście, jako "jedne z pierwszych butów młodych adeptów elegancji" muszą być te z zamkniętą przyszwą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, posiadam taki oto zegarek: http://zegarownia.pl/zegarek-meski-adriatica-classic-a1230-5263q Dzisiaj gdy spojrzałem na rękę zobaczyłem pęknięcie szybki. Nie wiem jak to się stało, musiałem w coś uderzyć podczas dnia. Jaki może być koszt wymiany tej szybki? Gdzie w Krakowie mogę takiej wymiany dokonać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.