Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

http://www2.hm.com/pl_pl/productpage.0315519003.htmlZakupiłem ten kapelusz .Nie podoba mi się wstążka (jest czarna) Większość moich ubrań jest granatowa ,niebieska ,brązowa ,szara itp(Wymieniać ?) nie czarna.Czy jest w ogóle możliwośc wymiany wstążki  i na jaki kolor byście ewentualnie radzili wymienić . Myślałem nad brązowy ,lub jakimś beżowym,kremowym  jaśniejszym  ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, krótkie szybkie pytanie - jakiej wielkości powinna być dziurka w butonierce? W zakupionym garniturze mam dziurkę tylko takie oczko i zstanawiam się czy powinna być przecięta do końca - tak jak dziurki na guziki, czy właśnie tylko to oczko?

To zależy co chcesz w nią wtykać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecam, jak wcześniej polecałem klipsy - jednak dziś używam ich raczej do spodni, które zakładam na równi z szelkami, jak z paskiem. Przy zimowych garniturach wszywam guziki na stałe, bo tak jest wygodniej i szybciej. Poza tym klipsy maja jedną małą wadę, że potrafią (przynajmniej u mnie) się przesuwać podczas noszenia. Można je wpiąć głębiej, ale z kolei przy zdejmowaniu trzeba uważać, aby nie poharatać podszewki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Kiedy wyobrażam sobie własną robotę przy doszywaniu  to od razu następuje obraz gwałtownego odprucia się guzików. 

 

Ajzach, odnoszę wrażenie że nie wiesz co to ZPT? :) nie takich rzeczy na tych zajęciach uczyli. Teraz wszystko kuleje niestety, jedynie co zaradniejsi szukają porad na YT  :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajzach, odnoszę wrażenie że nie wiesz co to ZPT? :)

 

 

Masz mnie :). Chociaż to było tylko wrażenie, w sprawach manualnych radzę sobie całkiem nieźle. A archetyp mężczyzny-złotej rączki rzeczywiście zanika. Więcej osób wyrzuca przedmioty na śmietnik nawet nie próbując ich zreperować. 

 

Jak to jest w takim razie z tymi szlufkami, można jest pozostawić, doszywając guzik? Ten artykuł na to wskazuje: http://mrmlody.blogspot.com/2013/12/szelki-i-szlufki-w-spodniach.html. Jaka jest wasza opinia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja noszę spodnie na szelki z fabrycznymi szlufkami i doszytymi własnoręcznie guzikami. Dzięki temu mogę czasem zamiast szelek wybrać pasek. Kiedyś rozmawiałem na ten temat ze znanym na forum krawcem - Jego zdaniem nie ma w takiej sytuacji potrzeby odpruwania szlufek. Gdybym jednak szył spodnie na szelki, nie zlecałbym doszycia również szlufek.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, gdzie mógłbym dostać podpinkę do kurtki Barbour'a? i drugie szybkie pytanie ile mogłoby kosztować rozbijanie butów? pozdrawiam :)

1. Stacjonarnie Warszawa Konstancin, Kielman na Chmielnej, Galeria Malta w Poznaniu - pewnie na zamówienie; internetowo polecam Country Attire.

2. Pewnie kilkanaście zł, zapytaj szewca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziłem sobie dzisiaj po peeku w reducie i zauważyłem ciekawy ;) garnitur - miał dwie metki. Na wewnętrznej kieszeni pierre cardin, "uszko" do wieszania na kołnierzu oscar jacobson! Nie żartuję! Co to? Jedna szwalnia, jakiś alians?

 

W Chinach widziałem płaszcze D&G z podszewką z kratę Burberry. Taki produkt dla niezdecydowanych, dwa w jednym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.