Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, poratujcie! Na formalną, konserwatywną teczkę na poważne biznesowe okazje (w konserwatywnej branży) lepszy kolor Dark Havana (ciemna czekolada), Australian Nut (mleczna czekolada) czy Burgundy (wino). Tylko proszę bez żadnego dandysowania (dandysowską teczkę już mam).

 

Kolory: http://www.equusleather.co.uk/our-leathers/leather-colours#Sedgwick .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Branża jest chyba tak konserwatywna, jak się da (ale nie usługi pogrzebowe). Programowo jestem przeciwny zupełnie czarnej teczce, budzi we mnie złe skojarzenia.

 

Nie, żebym uważał, że takie bardzo ciemnobrązowe teczki były jakieś szczególnie urodziwe, ale, jak pisałem, teczkę w kolorze tan (i to dwukolorową, w dodatku z czerwonym wnętrzem) już mam i niestety czasem znajduję się w sytuacji (a będę się znajdował coraz częściej), że zwyczajnie mnie jej dandysowość krępuje (chociaż bardzo ją lubię i często noszę na mniej formalne okazje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz wątpliwości to rozejrzyj się jaki kolor mają teczki innych członków z branży (i dlaczego czarne). Ciemny brąz dla odmiany osobiście też czasem noszę ale regułę czarno widzę

 

Branża jest chyba tak konserwatywna, jak się da (ale nie usługi pogrzebowe). Programowo jestem przeciwny zupełnie czarnej teczce, budzi we mnie złe skojarzenia.

 

Nie, żebym uważał, że takie bardzo ciemnobrązowe teczki były jakieś szczególnie urodziwe, ale, jak pisałem, teczkę w kolorze tan (i to dwukolorową, w dodatku z czerwonym wnętrzem) już mam i niestety czasem znajduję się w sytuacji (a będę się znajdował coraz częściej), że zwyczajnie mnie jej dandysowość krępuje (chociaż bardzo ją lubię i często noszę na mniej formalne okazje).

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobra rada, w zasadzie najlepsza, jakiej można udzielić. Istotnie, większość 'seniornych' przedstawicieli branży ma teczki czarne (chociaż jest jeden "hipster", który słynie z noszenia bardzo podniszczonej, brązowej walizeczki tak na oko sprzed wojny, ale on akurat może sobie na to pozwolić). W ogóle to tak jak wszędzie klasyka podupada i wielu ma po prostu torby na laptopa z tworzywa sztucznego (bo lżejsze). To jednak ci sami, którzy do zbyt dużego czarnego garnituru noszą czarne full broguesy, a w zimę przyrzucają taki ubiór parką :).

 

Stanie chyba na dark havana, to rozsądny kompromis między moim wewnętrznym dandysem a potrzebą zjednania sobie niektórych siwych głów. Dziękuję za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda z tych opcji będzie dobra, ale najbardziej konserwatywna to Dark Havana. "Australian Nut" i "Burgundy" Sedgwick'a są w istocie bardzo zbliżone, ale bardziej konserwatywny będzie "Australian Nut" - burgund w niektórych środowiskach może uchodzić za kolor dandysowaty.

 

Co do czarnych teczek, polecam ten wpis:

http://www.the-journal-of-style.com/2013/05/09/the-briefcase-must-be-brown/

 

"Wallets and briefcase should be brown always and made up in vegetable tanned leathers, so they can get a charming patina"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zasadniczo świadom tego, co napisano w artykule i nawet sam doszedłem do tej konkluzji. W kilku dyskusjach nawet ją forsowałem na forum, podpierając się zdjęciami - od kompletnego vintage'a, przez Mad Menów (Don Draper też ma brązową aktówkę, choć na mój gust brzydką jak noc) po Monty Pythonów (skecz Ministerstwo Głupich Kroków). Przyjemnie się zgodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki z grubsza w tym typie (dwa krótkie paski i zamek), z paroma delikatnymi zmianami (m.in. okrągym zamkiem). Długo nad tym myślałem i jestem absolutnie przekonany. Paski będą otwarte podczas spotkań, więc teczkę będzie można otworzyć samym zamkiem:

 

http://www.swaineadeneybrigg.com/store/swaine-adeney/document-cases/westminster-short-strap 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.swaineadeneybrigg.com/store/swaine-adeney/document-cases/westminster-short-strap- a teraz?

 

Punktem wyjścia jest ten vintage: http://bentleyslondon.com/shop/vintage-luggage/f-c-m-leather-briefcase/, ale SAB prezentuje się zacniej na zdjęciu, więc to jego wkleiłem. Rączka ma być jak w SABie, paski jak w vintage'u, dwie komory...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obszywam się na zimę :D W pierwszym rzucie postanowiłem uszyć 3 marynarki, które już od dawna chodziły mi po głowie. 

 

1. marynarka z nakładanymi kieszeniami z wrzosowej wełny w piękny melanż. 

2. marynarka ze skośnymi kieszeniami z prawdziwej perełki --> 100% jedwab o gramaturze około 300g w shepherd's check

3. marynarka z prostymi kieszeniami z przepięknego twillu vintage od Holland & Sherry

 

O ile w przypadku marynarki 1 jestem dość pewny swojego wyboru, to naprawdę zastanawiam się czy: 

 

- dodać skośną biletówkę do marynarki nr 2 z jedwabiu? 

- czy proste kieszenie będą ładne przy tak sportowym twillu w marynarce nr 3? 

- czy dodać do klapy w marynarce nr 3 elementy skórzane - np. dodatkowe oczko na guzik przy kozerce, łaty, a może nawet kołnierz? 

 

Co myślicie Panowie? :D

post-210-0-93263300-1445586185_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- sam pisałeś kiedyś, że biletówki Ci nie służą - moim zdaniem powinieneś się tego trzymać;

- wszystkie marynarki zrobiłbym z nakładanymi kieszeniami, zwłaszcza #2 bez nakładanych kieszeni będzie wyglądać, jak wyciągnięta z lat 80.;

- moim zdaniem będziesz żałował elementów skórzanych w #3, materiał i tak jest bardzo oryginalny i przyciągający uwagę.

 

pzdr

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- sam pisałeś kiedyś, że biletówki Ci nie służą - moim zdaniem powinieneś się tego trzymać;

- wszystkie marynarki zrobiłbym z nakładanymi kieszeniami, zwłaszcza #2 bez nakładanych kieszeni będzie wyglądać, jak wyciągnięta z lat 80.;

- moim zdaniem będziesz żałował elementów skórzanych w #3, materiał i tak jest bardzo oryginalny i przyciągający uwagę.

 

pzdr

 

Jedna z tych tkanin naprawdę wymaga nakładanych kieszeni, ale generalnie nie lubię ich za niepraktyczność - nie da się czegoś do nich włożyć w sposób dyskretny. 

 

Co do biletówki to zgadzam się, tylko że zmieniła mi się trochę optyka. Nie wymagam już od krawiectwa perfekcyjnego dopasowania do jakiegoś szablonu tylko stymulowania mnie. To z kolei wymaga urozmaiceń... ale z drugiej strony faktycznie nie służy mi :P 

No ale tylko jedna trochę crazy? :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie ma materiału na nakładane przy numerze 3.

W takiej sytuacji mimo wszystko dałbym skośne kieszenie i zastanowiłbym się nad biletówką, będzie bardziej sportowo co jest zgodne z charakterem tej tkaniny.

Co do dodatków to kwestia poczucia estetyki, dla mnie maksimum fantazji w tym zakresie są łaty na łokciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.