Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

@swodrfishtrombone: a skąd będzie wiadomo, czy pod łatami jest "oryginalne" wytarcie? sytuacja podobna do biletówki w czasach, gdy nikt tam nie umieszcza biletu na pociąg. Wytarcia fabryczne są łatwo rozróżnialne, a noszenie wymęczonej marynarki nie jest chyba zasadne? Inna sprawa, że łaty na łokciach kiedyś pojawiały się w tweedowych zestawach chyba od nowości - jeśli szyte były z myślą o wykorzystaniu na "wsi" przez lepiej urodzonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy do granatowego garnituru (w żabie oczko o niewielkim kontraście) i białej koszuli można założyć krawat z grenadyny w niemal identycznym odcieniu granatu? Co prawda to inna tkanina (wełna i jedwab), ale ich sploty (żabie oczko i grenadyna) sprawiają, że z odległości metra wyglądają bardzo, bardzo podobnie. Długo mi się taki zestaw podobał, ale teraz zaczynam się zastanawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy do granatowego garnituru (w żabie oczko o niewielkim kontraście) i białej koszuli można założyć krawat z grenadyny w niemal identycznym odcieniu granatu? Co prawda to inna tkanina (wełna i jedwab), ale ich sploty (żabie oczko i grenadyna) sprawiają, że z odległości metra wyglądają bardzo, bardzo podobnie. Długo mi się taki zestaw podobał, ale teraz zaczynam się zastanawiać.

 

Pewnie, że można. Czasem lubię takie mono-zestawy, nie zawsze trzeba błyszczeć kolorami.

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też ostatnio bardzo lubię zestawy mono albo utrzymane w jednej tonacji. To z mojej strony takie trochę pójście na łatwiznę. 

 

Inna sprawa, że w moim otoczeniu taka np. poszetka jest nadal rzadkością, i sam fakt zabawy z krawatem i poszetką zwraca uwagę.

 

Więc staram się nie szaleć z kolorami, wówczas mam poczucie, że niezbyt rzucam się w oczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuję spodnie wełniane do granatowej dyplomatki .Zastanawiam się nad kolorem również bo będę miał na sobie szary kardigan więc szary kolor spodni (chyba?) nie za bardzo będzie pasował. Nie mogę za bardzo nic znaleźć oprócz koloru w odcieniu szarego. W suit supply z grubszych spodni tylko szary. W benevento znowu za długi czas oczekiwania na paczkę. Vistula czy bytom nic za bardzo nie mają jeszcze w cenie regularnej. Mam mało czasu bo potrzebuje spodnie do piątku. Może ktoś by mnie poratował :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://m.zalando.co.uk/pier-one-briefcase-brown-pi952ha04-o11.html

Krótkie pytanie - czy jest sens interesowania się ta torba? Budżet w tym momencie ograniczony. Jeśli nie, macie jakieś inne propozycje, gdzie szukać czegoś w tym stylu i kolorze zarówno z raczka jak i paskiem?

Poczekaj aż zajdą pozytywne zmiany w budżecie. Bardzo przyzwoita jakość np. http://www.cholewinski.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma z branży automotive, można powiedzieć, że grono konstruktorów, automatyków, mechatroników, itp. okraszone menadżerami. ;)

 

Zakładając w takim razie wydarzenie wymagające maksymalnie formalnego garnituru, pod uwagę należy brać w takim przypadku jedynie garnitur z gładkiej wełny czesankowej, mimo, że "akcja" będzie miała miejsce zimą? Formalnie skrojona flanela i tak będzie niżej, biorąc pod uwagę stopień formalności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma z branży automotive, można powiedzieć, że grono konstruktorów, automatyków, mechatroników, itp. okraszone menadżerami. ;)

 

 

Nie brzmi to jak grupa, która lubuje się w formalnych strojach. W mojej pracy jak informatyk założy czysty czarny T-shirt i buty ze skóry, to już jest bardzo uroczyście. To Ty znasz tych ludzi (albo podobnych) i środowisko, zdaj się na swoją intuicję, po prostu. Jeśli nie jesteś reprezentującym ich prawnikiem, powinieneś być z grubsza ubrany tak jak reszta ludzi na imprezie. Wtedy zostaniesz najlepiej odebrany (i być może sam będziesz się najlepiej czuł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarła do mnie ostatnio marynarka Havana z SuitSupply. To jest moja kolejna Havana. Poprzednie mam z lnu lub lekkiej wełny, ta nowa jest marynarką zimową z grubszej tkaniny (wełna + kaszmir). Czy jest to możliwe, że przy grubszej tkaninie ten sam model, w tym samym rozmiarze jest ciaśniejszy, czy po prostu nie trzymają rozmiarówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymają, czy nie - marynarka z grubszej tkaniny leży inaczej. W salonie Boggi mierzyłem marynarki i w grubej dwurzędówce w "moim" rozmiarze było mi zbyt ciasno. Czy to znaczy, że przy grubszym materiale należy kupować większy rozmiar? Moim zdaniem, niekoniecznie, po prostu marynarka może inaczej pasować.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie brzmi to jak grupa, która lubuje się w formalnych strojach. W mojej pracy jak informatyk założy czysty czarny T-shirt i buty ze skóry, to już jest bardzo uroczyście. To Ty znasz tych ludzi (albo podobnych) i środowisko, zdaj się na swoją intuicję, po prostu. Jeśli nie jesteś reprezentującym ich prawnikiem, powinieneś być z grubsza ubrany tak jak reszta ludzi na imprezie. Wtedy zostaniesz najlepiej odebrany (i być może sam będziesz się najlepiej czuł).

Znajomość środowiska i ich sposób ubierania się na co dzień to odrębna kwestia, mnie chodzi raczej o to, jak wypada się ubrać na tego typu uroczystość, a przy okazji poznać granice "dopuszczalności" garnituru flanelowego. Nie chcę się wtapiać w tłum, chcę się ubierać tak, jak lubię. ;)

 

Pozwolę sobie ponowić moje pytanie:

 

Zakładając w takim razie wydarzenie wymagające maksymalnie formalnego garnituru, pod uwagę należy brać w takim przypadku jedynie garnitur z gładkiej wełny czesankowej, mimo, że "akcja" będzie miała miejsce zimą? Formalnie skrojona flanela i tak będzie niżej, biorąc pod uwagę stopień formalności?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to kontrowersyjny pogląd, ale dojrzałem do tego, żeby go wygłosić: dla siebie to się można ubierać po pracy, w weekendy lub ewentualnie na różnego rodzaju one-man-show'y (wliczając w to wykłady, odczyty i przemówienia gdy jest się w centrum uwagi); na imprezy firmowe należy się ubierać tak, żeby wyglądało się jak część grupy, którą się reprezentuje. Funkcja społeczna ubioru jest (przynajmniej powinna być, chyba, że się jest jakimś Jacykowem) dalece ważniejsza od funkcji estetycznej.

 

Co do pytania: tak, na formalne uroczystości tylko wełna czesankowa. Nawet zimą (oczywiście na zewnątrz należy się wtedy okryć płaszczem, bo zapewnianie komfortu termicznego to najzupełniej fundamentalna funkcja ubioru, której nigdy nie należy zaniedbywać). Zapewniam, że w ogrzewanym pomieszczeniu nie będzie Ci zimno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, że to impreza oficjalna, dla gości z zewnątrz, każdy jest świadomy tego, że garnitur jest wymagany, tutaj jest jasność. Wątpliwość miałem jedynie co do rodzaju materiału i kroju, stąd pytanie o flanelę i możliwość jej użycia na tego typu uroczystości. 

 

Dzięki za rozwianie wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.