Skocz do zawartości

Krótkie pytania - krótkie odpowiedzi


Gość Nereusz

Rekomendowane odpowiedzi

Koszule taliuje się właśnie takimi zakładkami, ale tak jak na zdjęciu od Arona (10 min roboty na maszynie do szycia) lub po szwie bocznym (dużo więcej roboty) 

Pierwszy sposób ma też tą zaletę, że jak brzuch urośnie, to można w ciągu 3 min przywrócić koszulę do większego rozmiaru 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vaolin - Jak leży koszula po taliowaniu? Jak leżała przed? Czy krawcowa upinała materiał na Tobie, czy odbyło się to "na gębę" (zbierze pani, kochanieńka, 2cm z brzucha i 1cm z klatki)? Jeśli upinała na Tobie, to nie powiedziała Ci, w jaki sposób zamierza zebrać nadmiar? Jeżeli koszula była wyraźnie zbyt obszerna w klatce, to po zrobieniu zaszewek do połowy pleców prawdopodobnie miałbyś balon u góry. Ogólnie mówiąc, jeżeli wymiary drastycznie nie przystają do sylwetki, to cudów z poprawek nie będzie - pomoże właściwie tylko rozprucie całości i ponowne odszycie - w wielu przypadkach impreza całkowicie nieopłacalna.

Odpowiedź, której udzielisz sobie na pierwsze pytanie ma imho kluczowe znaczenie, jeżeli chodzi o wybór drogi postępowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://eu.suitsupply.com/en/jackets/havana-blue-plain/C848.html?cgid=Jackets

 

Czy Można iść w takim zestawie na studniówkę .Pytam bo mam górę tzn marynarkę .Spodni nie a nie chciałbym kupować  garnitury w sumie takie samego jak marynarka ( lecz ze spodniami) ? 

 

Nie do końca rozumiem drugą część wypowiedzi, ale jeśli pytasz czy można iść w zestawie koordynowanym na bal (badź, co bądź) to masz sporo lekcji do odrobienia w temacie zasad dostosowania stroju do okazji. 

 

Jednak odpowiadając na tak postawione pytanie: można - można też w dresie. Nikt nie zabroni... no chyba, że ochrona nie wpuści. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli ,że jak mam kupić garnitur to tylko granatowy .No i było by tak że miałbym w  dwie takie same  (co najmniej bardzo podobne)   marynarki  plus spodnie :) .I stąd moje pytanie czy przystoi czy raczej nie :) iść  w takim zestawie .A co polecasz z granatowego .Preferuję raczej nie świecące   :)

 

 

A czy to się nada :) z tego coś jeszcze bym ugrał później http://eu.suitsupply.com/en/suits/soho-grey-plain/P3688.html?cgid=Suits 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zostaną mi komisyjnie odebrane punkty reputacji, ale na swoją studniówkę założyłem jasnoszarą dwurzędową marynarę (nie mylić z marynarką) w jodełkę i jakieś ciemne spodnie; buty miłościwie zatarły mi się w pamięci. Tłumaczy mnie tylko signum temporis, w 1988 nie było Suit Supply.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zostaną mi komisyjnie odebrane punkty reputacji, ale na swoją studniówkę założyłem jasnoszarą dwurzędową marynarę (nie mylić z marynarką) w jodełkę i jakieś ciemne spodnie; buty miłościwie zatarły mi się w pamięci. Tłumaczy mnie tylko signum temporis, w 1988 nie było Suit Supply.

 

Jako obywatel miasta włókienników, jak na tamte czasy mialeś niezły wybór innych producentów :-) 

 

Dobrze leży na mnie havana .To co byś polecił z granatowego  zbliżonego rozmiarowo lazio ?

 

W mojej kryształowej kuli nie zobaczyłem "zbliżonego rozmiarowo". 

 

Zadanie dla Ciebie: http://eu.suitsupply.com/en/suits?prefn1=basicDessinSuits&prefv1=Plain&prefn2=color&prefv2=Blue&prefn3=styleFit&prefv3=Classic-Lazio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zostaną mi komisyjnie odebrane punkty reputacji, ale na swoją studniówkę założyłem jasnoszarą dwurzędową marynarę (nie mylić z marynarką) w jodełkę i jakieś ciemne spodnie; buty miłościwie zatarły mi się w pamięci. Tłumaczy mnie tylko signum temporis, w 1988 nie było Suit Supply.

 

Ja na swojej studniowce bylem w granatowym garniturze z bytomia bodajze, bialej koszuli, ciemnym krawacie i czarnych butach (marki nie pomne)... 

Czyli w miare sie dalo w czasach komuny, nawet bez SuSu :P

 

Szkoda tylko ze rodzice mnie wlasciwie przymusili, a nigdy tak naprawde nie wyjasnili o co chodzi z ta cala elegancja... Do dzis pamietam jaki opor stawialem temu garniturowi...

Za to teraz przynajmniej bez wstydu moge patrzec na zdjecia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sloneczna pogode sie nadadza jak najbardziej. Fajne zestawienie z ciemnym brazem.

Na ponury dzien - juz nie tak bardzo...

 

Poszukaj kremowych / off white / jasno-bezowych sztruksow z delikatniejsza faktura lub "grubszych" chinosow lub jeansow. Wazne zeby spodnie wygladaly ogolnie na grube i miesiste.

W P&C widzialem kiedys takie chinos (chyba dockersy). Mozesz tez szukac na zalando.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem niedawno białą koszulę CT, konkretnie tą http://www.ctshirts.co.uk/mens-shirts/mens-formal-shirts/White-twill-non--iron-cutaway-Extra-Slim-fit-shirt?q=gbpdefault||rg009wht|||||1861,4277,||||||||

 

Na rękawach od początku są kanty, których w żaden sposób nie da się rozprasować, nawet po praniu się utrzymują. O co chodzi? Czy oni je fabrycznie zaprasowali? Mieliście takie przypadki z koszulami CT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.