Manolete Opublikowano 28 Stycznia 2021 Zgłoś Opublikowano 28 Stycznia 2021 Przez myśl mi przeszło, że to może jakieś połączenie, np. Od dołu cielak, od góry krokodyl. W każdym razie kwestia już wyjaśniona, dziękuję. Cytuj
ciasteczkowy Opublikowano 28 Stycznia 2021 Zgłoś Opublikowano 28 Stycznia 2021 Jak wypadają podeszwy typu York, gumowe Dainite/Vibram i zwykłe skórzane podzelowane pod kątem izolowania od zimnego podłoża? Są duże różnice? Cytuj
Velahrn Opublikowano 28 Stycznia 2021 Zgłoś Opublikowano 28 Stycznia 2021 Godzinę temu, ciasteczkowy napisał: Jak wypadają podeszwy typu York, gumowe Dainite/Vibram i zwykłe skórzane podzelowane pod kątem izolowania od zimnego podłoża? Są duże różnice? Są bardzo duże różnice. Skórzana izoluje fatalnie, cienka gumowa znośnie, gruba gumowa dobrze. Cytuj
Kamil8710 Opublikowano 29 Stycznia 2021 Zgłoś Opublikowano 29 Stycznia 2021 Cześć Panowie, Szybkie pytanie - jak nazywa się ten rodzaj kołnierza jaki ma jegomość na zdjęciu? dodatkowo może polecacie konkretną markę/model białej gładkiej koszuli z takim kołnierzem? Szukam własnie czegoś takiego z wyższym kołnierzem. Dzięki, Pozdrawiam. Cytuj
ciasteczkowy Opublikowano 29 Stycznia 2021 Zgłoś Opublikowano 29 Stycznia 2021 To kołnierz button-down. Z połączenia tego kołnierza i tkaniny oxford powstaje koszula OCBD (Oxford Cloth Button-Down), bardzo popularna, w zasadzie można znaleźć to w ofercie każdej marki szyjącej koszule dla ludzi lubiących chodzić w koszulach. Ja mam takie koszule z Poszewki i od Osovskiego, obie lubię i polecam. Cytuj
ciasteczkowy Opublikowano 29 Stycznia 2021 Zgłoś Opublikowano 29 Stycznia 2021 10 hours ago, Velahrn said: Są bardzo duże różnice. Skórzana izoluje fatalnie, cienka gumowa znośnie, gruba gumowa dobrze. Po czym poznać cienką gumową od grubej? Gruba to taka commando, cienka to "recessed studs" a'la Dainite? Czy to bardziej skomplikowana sprawa? I czy podeszwie York bliżej do skórzanej czy gumowej? Cytuj
pablocito Opublikowano 29 Stycznia 2021 Zgłoś Opublikowano 29 Stycznia 2021 Podeszwa york to w istocie podeszwa gumowa, tylko ma skórzaną wstawkę na śródstopiu naklejoną i przyszytą na gumę. 1 Cytuj
Gocławianin Opublikowano 29 Stycznia 2021 Zgłoś Opublikowano 29 Stycznia 2021 1 godzinę temu, Kamil8710 napisał: Cześć Panowie, Szybkie pytanie - jak nazywa się ten rodzaj kołnierza jaki ma jegomość na zdjęciu? dodatkowo może polecacie konkretną markę/model białej gładkiej koszuli z takim kołnierzem? Szukam własnie czegoś takiego z wyższym kołnierzem. Dzięki, Pozdrawiam. Wydaje mi się, że ta koszula to hidden button down, bo nie widzę guzików do których przypinany jest kołnierz, ale może być też tak, że skutecznie zasłania je marynarka, wtedy jak pisał @ciasteczkowy bedzie to zwykły button down. Jeśli jest to hbd, to poza stosunkowo nielicznymi wyjątkami, we wszystkich swoich koszulach stosuje je osovski. Cytuj
Velahrn Opublikowano 29 Stycznia 2021 Zgłoś Opublikowano 29 Stycznia 2021 8 godzin temu, ciasteczkowy napisał: Po czym poznać cienką gumową od grubej? Gruba to taka commando, cienka to "recessed studs" a'la Dainite? Czy to bardziej skomplikowana sprawa? Za cienką uważam np. standardową dainite albo vibram mini lug, tudzież aldenowy neo-cork. Gruba podeszwa jest mniej więcej dwa razy grubsza od dainite. Cytuj
flozbi Opublikowano 31 Stycznia 2021 Zgłoś Opublikowano 31 Stycznia 2021 Czy taka skóra jak w butach poniżej, zachowuje się podobnie jak zwykła cielęca? Czy podobnie się łamie i pielęgacja nie jest utrudniona? https://www.peek-cloppenburg.pl/berwick/mezczyzni-buty-double-monk-strap-ze-skory-koniakowy-1245949_10/?reco_trackingtoken=productpage_Mobile|area3-productpage_Mobile|A|Shop-Default-Kampagnen|productpage-SameBrand|P2P Cytuj
eye_lip Opublikowano 31 Stycznia 2021 Zgłoś Opublikowano 31 Stycznia 2021 Nie idź tą drogą, tandeta straszna. 1 Cytuj
Krzysiek_W Opublikowano 31 Stycznia 2021 Zgłoś Opublikowano 31 Stycznia 2021 Catawiki - czy ktoś mial przypadek że kupił coś i nie zapłacił? Wygrałem aukcje na nową rzecz o 70% taniej niż regularna cena, ale dopiero wieczorem przyglądając się jednemu elementowi okazało się że jest złożone (z oryginalnych części, ale z innego modelu) plus opakowanie jest też z innego (to mi akurat nie przeszkadza). Napisałem do catawiki że kwestionuje oryginalność, ale nie odpisali, tylko piszą że nie zapłaciłem na czas. W regulaminie jest że jak po 3 dniach nie zapłacę to moja umowa z kupującym wygasa, ale wciąż do catawiki mam zobowiązanie na 9% prowizji, czyli 75€. Co teraz, olać? Windykują go jakoś? Cytuj
Kyle Opublikowano 2 Lutego 2021 Zgłoś Opublikowano 2 Lutego 2021 Panowie, dwa pytania: 1) żona za dwa tygodnie broni doktorat - co by tu jej sprezentować? Zegarek kupowałem z okazji egzaminu specjalizacyjnego, a kolejne mamy zaplanowane na okrągłą rocznicę ślubu, która jest blisko, więc nie chcę zegarkowej kumulacji. Biżuteria raczej nie z tej okazji. Pióro - nie używa takich gadżetów, nie będzie to trafione. Smartwatch związany z pracą (robiący EKG i mierzący poziom tlenu we krwi) kupiłem pod choinkę. Jakieś wino z wyższej półki - cóż, z alkoholem zawsze jest tak, że będzie wyglądał na prezent dla mnie. Coś komuś godnego przychodzi do głowy? Myślałem jeszcze o jakimś sprzęcie do pracy, ale z wyższej półki, z tym, że wypasiony stetoskop sobie ostatnio sama kupiła, a innych lekarskich gadżetów nie kojarzę ( @Velahrn - może jakaś sugestia - okolice kardiologii nieinwazyjnej, wiem, że nie Twój rewir, ale może się orientujesz). Budżet tak w okolicach 2-3 tysiące złotych, więc czerwona Guiletta odpada 2) marynarka MTM w stylu powiedzmy włoskim (znaczy na miękko, bez podszewki, żeby się nosiła jak bluza) w Warszawie - do kogo pójść? Teoretycznie oczywiście znam adresy (praktycznie zamawiałem tylko koszule w kilku miejscach), mam prośbę o rekomendacje oparte na praktyce (własnej albo empirycznie weryfikowanych zamówieniach znajomych), za obiegowe opinie dziękuję (znam - wiem, że Zaremba ponoś wysługuje się studentami itd. ) Cytuj
eye_lip Opublikowano 2 Lutego 2021 Zgłoś Opublikowano 2 Lutego 2021 Kyle, nie empirycznie ale patrzę z przyjemnością na to co oferuje Bartek (Tasso). 1 Cytuj
Velahrn Opublikowano 2 Lutego 2021 Zgłoś Opublikowano 2 Lutego 2021 Godzinę temu, Kyle napisał: @Velahrn - może jakaś sugestia - okolice kardiologii nieinwazyjnej, wiem, że nie Twój rewir, ale może się orientujesz). Budżet tak w okolicach 2-3 tysiące złotych, więc czerwona Guiletta odpada Bardzo dobrze się orientujesz, bo nie ma takich gadżetów. Crocsy to 300 zł i są praktycznie niezniszczalne (ja mam te same od 13 lat), ciuchy medyczne to jakieś grosze, piórami nikt nie pisze, bo pisadła ciągle się gubi i każdy używa długopisów Bica albo takich z napisem "Bisocard". Najdroższym sprzętem używanym przeze mnie w pracy jest stetoskop Littmana, który kupiłem za 350 zł. Wypasiony Littman Cardiology Master kosztuje 800 zł i jest szczytem obecnych możliwości akustycznych (wyłączając stetoskopy elektroniczne). No, jest opcja przenośnej sondy do USG podpinanej do smartfona, ale to kilkanaście tysięcy złotych. Ja bym sugerował rękawiczki robione na miarę od pana Jamrozińskiego, choć są dużo poniżej budżetu, bo nawet szyte ręcznie, ze skóry renifera albo sarny, to koszt 350 zł. Uważam też, że super prezentem byłby piękny kaszmirowy szal (a nawet paszmina) z kaszmiru od Johnston of Elgin - na ebayu może wyrwać takie do 200 GBP, choć Brexit trochę skomplikował sprawy. Drake's robi też piękne szale z mieszanki jedwabiu i kaszmiru, drukowane w bajeczne wzory - moim zdaniem są one zdecydowanie dla pań i panów.. 3 Cytuj
Kyle Opublikowano 2 Lutego 2021 Zgłoś Opublikowano 2 Lutego 2021 16 minut temu, Velahrn napisał: Wypasiony Littman Cardiology Master kosztuje 800 zł i jest szczytem obecnych możliwości akustycznych (wyłączając stetoskopy elektroniczne). Ja bym sugerował rękawiczki robione na miarę od pana Jamrozińskiego, choć są dużo poniżej budżetu, bo nawet szyte ręcznie, ze skóry renifera albo sarny, to koszt 350 zł. Uważam też, że super prezentem byłby piękny kaszmirowy szal (a nawet paszmina) z kaszmiru od Johnston of Elgin - na ebayu może wyrwać takie do 200 GBP, choć Brexit trochę skomplikował sprawy. Drake's robi też piękne szale z mieszanki jedwabiu i kaszmiru, drukowane w bajeczne wzory - moim zdaniem są one zdecydowanie dla pań i panów.. Stetoskop ma właśnie taki za 800 zł. Rękawiczki rzecz za mało pamiątkowa trochę. Ja bym sie ucieszył, ale to tutejsza specyfika. Szalik fajny pomysł, niestety na gwiazdkę 2019 dostała kobiecego Gralla w postaci LV, więc poniekąd bym się powtórzył, a chciałbym coś wyjątkkowego. Ale w sumie mnie to natchnęło, żeby popatrzeć na gadżety od Hermesa, może budżet na coś wystarczy. Dziękuję za odpowiedź i czekam na więcej pomysłów.. 34 minuty temu, eye_lip napisał: Kyle, nie empirycznie ale patrzę z przyjemnością na to co oferuje Bartek (Tasso). Dzięki Filip, w sumie pierwsze słyszę, ale zadzwonię popytać. Mam rozumieć, że to prowadzi ktoś nam znany, z forum, albo skądinąd? Cytuj
eye_lip Opublikowano 2 Lutego 2021 Zgłoś Opublikowano 2 Lutego 2021 Tak, Bartek zna forum, a kiedyś pracował u konkurencji która na pewno znasz. A ubrania to naprawde fajna włoszczyzna. Cytuj
maciato Opublikowano 2 Lutego 2021 Zgłoś Opublikowano 2 Lutego 2021 Godzinę temu, eye_lip napisał: Kyle, nie empirycznie ale patrzę z przyjemnością na to co oferuje Bartek (Tasso). 7 Cytuj
me.spoke Opublikowano 2 Lutego 2021 Zgłoś Opublikowano 2 Lutego 2021 @Kyle Nie myślałeś o biżuterii? Nie chodzi oczywiście o Kruka czy Yes ale o coś rzeczywiście z duszą. Ja mojej żonie kupuję tutaj: https://galeriauadama.pl/ Wiem, że zabytkowa biżuteria nie jest dla każdego, ale to są niepowtarzalne rzeczy z charakterem, a za sklep mogę ręczyć. 1 Cytuj
jugend Opublikowano 2 Lutego 2021 Zgłoś Opublikowano 2 Lutego 2021 Może obraz? Albo coś innego ładnego, co można oprawić i powiesić w pokoju, gabinecie. Torebka od Hermesa? nie wiem w sumie, czy 3 tys. wystarczą. Cytuj
Kyle Opublikowano 2 Lutego 2021 Zgłoś Opublikowano 2 Lutego 2021 8 minut temu, jugend napisał: Może obraz? Albo coś innego ładnego, co można oprawić i powiesić w pokoju, gabinecie. Torebka od Hermesa? nie wiem w sumie, czy 3 tys. wystarczą. Z obrazem mamy taki kłopot, że kiedyś jeden nam się spodobał na wyjeździe, nie kupiliśmy, a teraz żałujemy i żadnego innego nie chcemy nawet oglądać Torebka od Hermesa - budżet x10 Wpadła mi jeszcze myśl, żeby kupić złotą monetę typu krugerrand "na szczęście" (złoto drogie, ale przy tej skali nie chodzi o inwestowanie) plus coś pomniejszego do użytku osobistego. Cytuj
Forto Opublikowano 2 Lutego 2021 Zgłoś Opublikowano 2 Lutego 2021 Ja zaproponuję:1. czytnik e-booków2. Sluchawki do muzyki/audiobookowWysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka Cytuj
Krzysiek_W Opublikowano 2 Lutego 2021 Zgłoś Opublikowano 2 Lutego 2021 @Kyle a może taki sprzęt od Hermesa? Pięknie się prezentuje, jak z mozaiki - sam się nad tym nawet zastanawialem, ale w domu dzieciaki stluką, a w pracy różni ludzie przychodzą jak mnie nie ma w biurze https://www.hermes.com/au/en/product/mosaique-au-24-gold-tea-cup-and-saucer-P026016P/ 2 Cytuj
Kyle Opublikowano 3 Lutego 2021 Zgłoś Opublikowano 3 Lutego 2021 19 godzin temu, Krzysiek_W napisał: @Kyle a może taki sprzęt od Hermesa? Przyyznam, że bardzo ładne. Żona lubi akurat zestawi filiżankowe. Trochę martwi łatwość stłuczenia gadżetu za niemałe pieniądze. Ale kierunek fajny. A ktoś kojarzy ktoś firmę od takich zestawów, która byłaby trochę mniej premium od Hermesa, ale bardziej od Rosethala i podobnej półki? Z Hermesa biorą pod uwagę jeszcze: https://www.hermes.com/pl/en/product/tile-weave-muffler-H259069Sv04/ https://www.hermes.com/pl/en/product/mini-constance-belt-buckle-printed-leather-strap-24mm-U_BELT_24pH064545CK05pH081646UAAB070/ https://www.hermes.com/pl/en/product/h-belt-buckle-reversible-leather-strap-32mm-U_BELT_32_HOMMEpH064544CC06pH075394CAAC090/ Cytuj
Krzysiek_W Opublikowano 3 Lutego 2021 Zgłoś Opublikowano 3 Lutego 2021 Szaliki i paski chyba już żona ma bo tak pisałeś, ale możesz jeszcze pomyśleć o porcelanie z Ćmielowa jeśli żona lubi takie bibeloty - piękne są, mieszczą się w budżecie 1 Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.