Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

a propos rękawów to są one dobrej długości, tylko na tym zdjęciu jakoś niefortunnie przypozowałem. Siegają mi równo kości łódeczkowatej nadgarstka. Kolor marynarki to nie czarny tylko ciemny granat, niestety nie mam dostępu do lepszego sprzetu fotograficznego :roll: jutro bede u krawca odbierał spodnie z ojcem to zapytam jaki był by koszt zwężenia w barkach i wytaliowania.

PS. dzięki wszytkim za rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężka sprawa. Zaznaczam, że poniższe przemyślenia są wzięte z teorii; sam mam dość mocno zbudowane nogi, ale nie aż tak, żebym nie mógł spać :)

1. Ciemny kolor optycznie wyszczupla, jasny - poszerza. Spróbuj kombinacji z ciemnymi spodniami i jaśniejszą marynarką. Nawet przy ciemnej marynarce (granat) stosuj ciemne spodnie (np. ciemny szary w zestawie koordynowanym).

2. Można wypróbować spodnie w paski (prążki) - podobno również wyszczuplają.

3. Dobrze zaprasowane kanty (i materiał, który je trzyma) sprawi, że nogi z przodu będą wyglądać na szczuplejsze.

4. Rozbudowanie góry - przynajmniej w chłodniejsze dni można pomyśleć o grubszym swetrze pod lekko luźniejszą (w klatce/ramionach) marynarkę.

5. Preferuj marynarki optycznie poszerzające w ramionach - tzn. takie, w których szwy ramion idą łukiem maksymalnie na bok (ramię "wystaje" na bok stosunkowo mało bądź wcale).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy granatowe jeansy typu slim, z dość cienkiego materiału, można łączyć z mokasynami typu penny loafers koloru popielatego?

Skarpetki czy nie?

O ile wiem to jeszcze patrole sartorialnej policji nie biegają po ulicach, żeby sprawdzać czy ktoś przypadkiem nie połączył czegoś z czymś. Czyli parafrazując samego siebie: można.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy granatowe jeansy typu slim, z dość cienkiego materiału, można łączyć z mokasynami typu penny loafers koloru popielatego?

Skarpetki czy nie?

O ile wiem to jeszcze patrole sartorialnej policji nie biegają po ulicach, żeby sprawdzać czy ktoś przypadkiem nie połączył czegoś z czymś. Czyli parafrazując samego siebie: można.

Wolę spytać, bo przypadkiem trafię na kogoś z forum i pojadą ze mną, a jak można to można.

Pierwsze mokasyny w życiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wybieram się niedługo na wesele (nie moje) w związku z czym mam pytanie. Czy do granatowego garnituru, czarnych broguesów i białej koszuli granatowy krawat we wzór paisley nie będzie zbyt nudny? Postaram się później wrzucić zdjęcia.

Garnitur jest granatowy. Jestem wysoki, więc węzeł powinien być szeroki, tak? Bawełniana, biała poszetka się sprawdzi?

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garnitur jest granatowy. Jestem wysoki, więc węzeł powinien być szeroki, tak?

Wielkość i kształt węzła powinno się dobierać do proporcji twarzy. Sam wzrost nie mu tu znaczenia. Jeśli twarz jest szczupła i wąska, to taki też powinien być węzeł. Jeśli twarz jest szeroka, okrągła, to taki też powinien być węzeł. Na zdjęciu nie widać twojej twarzy, więc trudno o trafną poradę.

Drugie kryterium wyboru rodzaju węzła, to rodzaj kołnierzyka. Na zdjęciu prezentujesz kołnierzyk klasyczny, a do niego pasuje praktycznie każdy rodzaj węzła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem wariant w jasnoniebieskim, gładkim krawatem i wygląda lepiej, tak więc gładki krawat, lniana poszetka i (zgodnie z tym co powiedział mr.vintage) szeroki węzeł. Dziękuję za rady, odwalacie kawał dobrej roboty. Postaram się wrzucić zdjęcie całości kiedy już zdobędę pasek i naprawię zegarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzaj węzła to nie wszystko - równie ważna jest charaketerystyka (w uproszczeniu: grubość) krawata. Jeśli jedwab jest wystarczająco mięsisty, a wypełnienie 'treściwe', to w zupełności wystarczy węzeł 4-in-hand. I w ciemno właśnie ten węzeł bym Ci polecał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Tzw. cricket/tennis sweater jako element każualowy na jesionno-zimowe wyjścia np. do kina - Yay or Nay? W kontekście klasyki i mimo wszystko mocno sportowych konotacji tego elementu garderoby.

Mi osobiście takie połączenie np. z dżinasami całkiem się podoba. Tu mocno przeadzone, ale jednak interesujące zestawienia:

http://www.rugby.com/blog/image.axd?pic ... -GTown.jpg

No i kolor: chyba jedna granatowy bardziej pasuje na zimę niż biały.

_______

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Tzw. cricket/tennis sweater jako element każualowy na jesionno-zimowe wyjścia np. do kina - Yay or Nay? W kontekście klasyki i mimo wszystko mocno sportowych konotacji tego elementu garderoby.

Mi osobiście takie połączenie np. z dżinasami całkiem się podoba. Tu mocno przeadzone, ale jednak interesujące zestawienia:

http://www.rugby.com/blog/image.axd?pic ... -GTown.jpg

No i kolor: chyba jedna granatowy bardziej pasuje na zimę niż biały.

_______

pzdr

Yay! :)

Jak znajdziesz taki to daj znać gdzie :) Mi się bardzo podoba.

Wg mnie zdecydowanie kolor granatowy.

Biały to tylko włożony w spodnie, do tego białe adidaski i na disco:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za opinie.

Yay! :)

Jak znajdziesz taki to daj znać gdzie :)

michau - widziałem takie w P&C szukając budrysówki. Są białe i granatowe właśnie. Bardzo fajna struktura materiału. Do klasycznej wersji brakuje im jednak lamówek na rękawach i na dole swetra. Jest jedynie pod szyją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy post tak więc witam wszystkich bardzo serdecznie. Na razie czuję się wśród forumowiczów jak kopciuszek w parcianym worku, ale mam nadzieję, że małymi kroczkami będzie to ulegało zmianie.

Mam takie pytanie odnośnie butów:

http://clarks24.pl/index.php/site/produ ... 2855,2,24/

Czy według was nadają się one do garnituru?

Od dłuższego czasu poszukuję butów na ślub i niestety wybór w moim mieście (Olsztyn) sprowadza się do naostrzonych nosów. Ten akurat model miałem okazję mierzyć do jeansów i wyglądały OK, ale zastanawiam się czy sprawdzą się również do garnituru.

Po lekturze forum, mam świadomość, że nie są to buty klasowe ani wysokiej jakości, niestety jednak na chwilę obecną tylko na taki przedział cenowy mogę sobie pozwolić. Będę wdzięczny za każdą opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.