Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

http://clarks24.pl/index.php/site/produ ... 2855,2,24/

Czy według was nadają się one do garnituru?

Pewnym problemem może być tu gumowa podeszwa, poza tym wszystko OK. Od biedy mogą być, nie będzie tak źle. Producent podaje, że to but "na specjalne okazje" :mrgreen: , czyli według firmy Clarks do fraka chyba ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy według was nadają się one do garnituru?

Oczywiście - klasyczne oksfordy z nakładanym noskiem. Na zdjęciu wyglądają ładnie. Nie wypowiadam się, czy warto, bo nie wiem.

Dzięki za odpowiedzi. Miałem okazję je mierzyć i robiły naprawdę pozytywne wrażenie. Co prawda faktura skóry jakby mniej "błyszcząca" od droższych modeli renomowanych marek, ale nic z czym dobra pasta by sobie nie poradziła. Niestety zwątpiłem, gdy pani w sklepie na pytanie czy nadadzą się do garnituru spojrzała na mnie jak na wariata:). Nie wiem, może coś w sposobie zadania pytania było nie tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkość i kształt węzła powinno się dobierać do proporcji twarzy. Sam wzrost nie mu tu znaczenia. Jeśli twarz jest szczupła i wąska, to taki też powinien być węzeł. Jeśli twarz jest szeroka, okrągła, to taki też powinien być węzeł. Na zdjęciu nie widać twojej twarzy, więc trudno o trafną poradę.

A ja tam, nie myśląc o twarzy za bardzo, zawsze wiążę four-in-hand :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie temat się już przewinał, ale nawet nie wiem jakich haseł użyć, żeby wyszukać odpowiedzi w ogromnej ilości postów związanych z butami.

Czy moglibyscie podać jakie buty najbardziej pasują do wieczornych przyjęć/spotkań biznesowych?

Chodzi mi tylko o klasyczne buty zgodnie z zasadami męskiej elegancji?

Jaki model jest najbardziej elegancki?

I czy sposób szycia podeszwy tez ma znaczenie? Goodyear vs. Blake welted lub jakiś jeszcze inny sposób szycia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thnx. To był Moj typ. Ale zastanawiałem się czy wlasnie buty z nakładanie noskiem nie są mniej eleganckie/formalne. Tak jakoś kojarzy mi się to z typowo biznesowym butem na dzień do pracy/biura/spotkania, ale mam wrazenie ze na wieczornych spotkaniach/bankietach (nie black tie) buty z nakładanie noskiem są juz mniej spotykane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, takie buty z prostym noskiem, bez ażurowań, są bardzo formalne. Jedynie mogą mieć proste noski, a nie nakładane.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej, tutaj masz artykuł Doktora: http://formalstyle.blogspot.com/2012/04 ... wo_28.html

Zapewne też doda on w tym temacie coś więcej ode mnie. Gorzej jak przywołamy Adama z lasu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, takie buty z prostym noskiem, bez ażurowań, są bardzo formalne. Jedynie mogą mieć proste noski, a nie nakładane.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej, tutaj masz artykuł Doktora: http://formalstyle.blogspot.com/2012/04 ... wo_28.html

Zapewne też doda on w tym temacie coś więcej ode mnie. Gorzej jak przywołamy Adama z lasu ;)

:-)

Dziękuje za link. O takie coś mi wlasnie chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd masz takie informacje? Jak dla mnie, to wszystkie, które wymieniłeś, są be do garnituru. :)

Pozdrawiam, Dr

Proszę bardzo - na 12 stronie tematu "Dandysi " ( na forum bespoke :D ) widnieje zdjęcie Clarka Gable w letnim garniturze i koszulce polo z KRÓTKIM rekawem ( powołuję się na to zdjęcie już drugi raz w moim pisaniu na forum bespoke ... pan Gable na tym zdjęciu wręcz wkręca mnie w ziemię ...jak dla mnie to idealny przykład mężczyzny który NOSI garnitur a nie mężczyzny ubranego/przebranego w garnitur )

zdjęcie było zrobione pewnie w latach 40 tych lub 50 tych - kiedy panowały chyba "nieco " bardziej rygorystyczne zasady ubierania się niż teraz - jakoś nie wyobrażam sobie ówczesnych mężczyzn chcących uchodzić za elegancko ubranych np. w bojówkach czy dzinsach zakładanych do koszul z krawatem i marynarek - co obserwujemy w obecnych czasach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy skoro "elity " zaczną się ubierać jak angielska arystokracja to od razu będą jak angielska arystokracja ?????

Czym "ulica " rożni się od , hmmm , "elit " zapatrzonych w księcia Karola ??? Czym "ulica " różni się od "elegantów " zapatrzonych w Pitti Uomo ???

Tak naprawdę WSZYSCY kogoś naśladujemy - z mniejszym lub lepszym efektem

A może prześledźmy rodowody ubrań ? Jaki rodowód ma koszulka polo ? Jaki dżinsy ?A jakie bojówki ?I co w takim razie bardziej pasuje do marynarki ??

P.S

Oglądałem w życiu może ze trzy filmy z Clarkiem Gable - trudno mi powiedzieć jakim naprawdę był aktorem ( i jakim człowiekiem ) ... Ten jego garnitur z czarnym polo bardzo mi się podoba , jeśli kiedyś kupię/uszyję szary letni garnitur to tylko taki - co nie znaczy że " chciałbym być jak CG "

Ale napewno ubiorę go nie raz do czarnego polo z KRÓTKIM rękawem - nie bacząc na opinię innych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie rzeczywiście, nawet nie zwróciłem zbytniej uwagi na nosy idące do góry. Pewnie kolejny but do którego ciężko stopę włożyć. Muszę się zdecydowanie bardziej opatrzyć, a najlepiej w niedalekiej przyszłości zdecydować się na jakieś causalowe klasyki w oparciu o porady z forum :)

Tutaj już chyba dosyć ok? Chodzi o sam fason :)

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ludzie nie mają w czym wybierać to wybierają z byle czego... Taka rzeczywistość. Zawsze jak przechodzę obok Wojasa to czekam, że może kiedyś wyjdzie coś poza te ich standardowe koszmary, i zawsze jestem rozczarowany :P Bo inni miewają nawet lepsze momenty: http://www.kazar.pl/pl-produkt-3389-13254-1-17275.html (choć wiadomo, że cudów nie ma)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.