Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

W obu góra jest zbyt krótka i przez to biodra wyglądają na szerokie, mało męskie.

Wg. mnie wyłączna wina w tej kwestii leży w ustawieniu aparatu. Jest na wysokości bioder i skierowany w górę. Absolutnie najgorszy sposób fotografowania męskiej sylwetki. Robi efekt o którym właśnie piszesz.

Same zestawy bardzo w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obu góra jest zbyt krótka i przez to biodra wyglądają na szerokie, mało męskie.

Wg. mnie wyłączna wina w tej kwestii leży w ustawieniu aparatu. Jest na wysokości bioder i skierowany w górę. Absolutnie najgorszy sposób fotografowania męskiej sylwetki. Robi efekt o którym właśnie piszesz.

Same zestawy bardzo w porządku.

Niestety mylisz się, aparat ustawiony był na wysokości klatki piersiowej z obiektywem 35mm (szeroki kąt). Portretowanie tego typu obiektywami niestety daje pewne przerysowania, ale ograniczył mnie brak miejsca więc musiałem użyć takiej ogniskowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanie kolorystyczne. Nabyłem bardzo ładny płaszczyk jesienny (za chwilkę w nowych nabytkach), jednorzędowy, w kolorze jasnobrązowym (płowym). Czy do takiego płaszcza pasuje szary kapelusz fedora czy też muszę zdobyć kapelusz brązowy? Jak sadzicie?

Moim zdaniem powinien być ok, zazwyczaj brąz i jego odcienie nie kłócą się z szarością, ale dla pewności mógłbyś zrobić jakieś zdjęcie "podglądowe" :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem w second-handzie taki oto płaszcz/marynarkę wojskową (może pomożecie ustalić jak nazywa się mój nabytek?).

Mam zamiar zmienić guziki, bo złote wydają mi się zbyt ekstrawaganckie, jaki kolor polecacie?

Czy mogę to nosić na co dzień jako coś pomiędzy płaszczem a jesienną marynarką?

http://zapodaj.net/ef3d1caa51934.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się, że leży ładnie, rękawy do skrócenia (typowe i bezproblemowe); co do długości - sensowna ocena wymagałaby zdjęcia całej sylwetki, przy czym powinno być zrobione z poziomu bioder (ani od dołu, ani od góry). Standardowa długość - do kroku (ma zakrywać z tyłu pośladki), w przypadku krótkich nóg lepiej wybierać nieco krótsze, co optycznie poprawi proporcje. To tak na szybko.

Pytanie i dyskusję przeniosę do wątku "Forumowa Poradnia Stylistyczna".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za porady.

Muchę wezmę bordową:)

Koszula z listwą na pewno ładniej by wyglądała. Byłaby bardziej "odświętna", mniej "bieliźniana') Jeśli uda mi się zakupić taką to zmienię, jeśli nie to chyba dużego faux pas nie zrobię.

Koszula nie jest zużyta tylko nie uprasowana - my bad ;)

Ostateczny wygląd prezentował się jak w załączonym zdjęciu.

post-2693-13658923093851_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jak się NALEŻY ubrać do teatru ???

W Polsce? Proponuje ciemny garnitur, biała lub niebieska koszula, w miarę formalny krawat, czarne buty ze skóry licowej. To nie jedyny dopuszczalny wariant, z pewnością jednak bezpieczny. Prawda jest taka, że nawet w zestawie koordynowanym będziesz zapewne overdressed w stosunku do reszty towarzystwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.