Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tak.

Dla mnie, młodego studenta, ubierającego się smart casual (marynarki, koszule casual button down, chinosy, raczej dopasowane kroje, na to najczęściej trencz), torba jest po prostu idealna, i nie zamieniłbym jej na inną.

Natomiast jakbym był np wykładowcą na mojej uczelni, i chodził w garniturze, to wolałbym bardziej ala aktówka, ze skóry czysto licowej, w czarnym kolorze. Moim zdaniem z tego typu skóry, torba nawet w kolorze czarnym byłaby zbyt informal.

Powtarzam, to tylko moje zdanie ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

whale, podkreślam aby skupić się na moich dwóch przykładach- Twój odbiega od moich typów. Odnośnie koloru to moim zdaniem kolor czarny nie jest wyznacznikiem "formal style". I dodam, że jestem osobą którą można przekonać :)

Proszę też o opinie o skórę licową- czy ona bardziej pasuje do stylu formalnego-biznesowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że już poprawiono zdjęcie (ewentualnie mi przeszedł poranny hmm nastrój :-D)

A żeby nie było offtopu - akurat ta beżowa kurtka mi się podoba. Prosty styl, bez zbędnych udziwnień. Sam poluję od dawna na coś podobnego (tyle, że raczej w odcieniach granatu). Dobrze połączyłoby się tak (jak koledzy już wspominali) ze sztruksami, flanelą, ciężką wełną. Kolor proponowałbym kontrastowy - brąz, granat (może rudy?). Jeansy bym raczej odpuścił - chyba, że jednolite, bez przetarć, w ciemnym kolorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaki dół do takiej kurtki? Eskdale, długa. Ma przykryć marynarkę. Jeansy chyba najbezpieczniejsze? (...)quote]

Kolorystycznie powinny pasować takie spodnie: http://www.ceneo.pl/4219912#tab=click

No i nie zapomnij o bereciku i gumofilcach :lol:

Ale czemu do tej kufajki chcesz zakładać marynarkę?

I co to pytanie robi na forum o klasycznej męskiej elegancji?

Pozdr,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, na początek jeansy (całkowicie bez przetarć), później pomyślę nad sztruksami. Flaneli nie mam. To Barbour, model Eskdale. Kupiłem ten, bo jest nieco dłuższy i bardziej matowy niż Liddesdale. W dodatku lubię beżowy, więc kupiłem beżowy. Co prawda za granatem też się będę rozglądał, ale to albo później, albo na wiosnę. dzięki za wypowiedzi. Wojvv, a co przepraszam bardzo robi na forum klasycznej, męskiej elegancji np. pikowana kurtka Reserved? Oj, klasyczna elegancja jak się patrzy. Ja rozumiem, że kolor może nie pasować, ale bez przesady. Choć nie mam zamiaru się kłócić, więc jak sobie chcecie to skasujecie sobie. Dla mnie eot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Wojvv, a co przepraszam bardzo robi na forum klasycznej, męskiej elegancji np. pikowana kurtka Reserved? Oj, klasyczna elegancja jak się patrzy. Ja rozumiem, że kolor może nie pasować, ale bez przesady.

Moim zdaniem to także nieporozumienie. Nie jesteśmy lemingami, które muszą wszystko mieć co promują sieciówki i opłacani przez nie blogerzy.

Stajenna kurtka noszona w mieście do garnituru to jakiś absurd.

Ja wolę "na wierzchu baranicę a pod spodem smoking" ;-)

Pozdr,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stajenna kurtka noszona w mieście do garnituru to jakiś absurd.

A kto tutaj napisał, żeby taką kurtkę nosić w mieście do garnituru?

Faktycznie... nikt.

Moim zdaniem nadaje się idealnie dla eleganckiego "inżyniera Karwowskiego" do pracy na budowie. Odpowiednie buciki do tego (z wykończeniem naturalnym - filcowym), kask i voilà.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robicie off top. Nie pytałem o to co myślicie o tej kurtce, to akurat pytanie na które sam sobie odpowiedziałem przy zakupie. Pytałem o dół do niej. Więc proszę o koniec off topu.

ja tam lubię pikowane kurtki. Granatową też kupię, jak eyelip, kozioł czy kyle. Wtedy spokojnie możemy umówić się na spotkanie inżynierów i stajennych, wieśniaków. Tylko wideł brak. A z widłami chociaż możnaby na wiejską iść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.