Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

93-95 cm to nie jest klasyczna długość budrysówki.

Najbardziej klasyczny model budrysówki, czyli 512 marki Gloverall ma ok. 102 cm długości (http://www.gloverall.com/shop-item?id=1)

Obecnie jest tendencja do szycia krótszych budrysówek, również Gloverall ma modele krótsze, ale jeśli mówimy o klasycznej budrysówce, to jej długość jest nieco powyżej 100 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy, w takim razie pozostaje mi zmierzyć takiej długości budrysówkę w jakimś sklepie, nie decyduję się jednak na kupno na odległość, tym bardziej, że to pierwszy płaszcz/kurtka. Michał, Ty jesteś chyba podobnego wzrostu co ja. Ta budrysówka z bloga (granatowa) ma ile cm długości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się zapytam przy okazji. Czy klasyczna budrysówka z czystej wełny jest do dostania tylko u krawca?

To pytanie już się tutaj przewijało akurat. To typ okrycia wierzchniego stale narażonego na wodę i wilgoć gdzie czysta wełna nie zdałaby egzaminu. Jest więc jako dodatek nylon (poliamid). Masters wyżej dobrze prawi, nie spocisz się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pytanie już się tutaj przewijało akurat. To typ okrycia wierzchniego stale narażonego na wodę i wilgoć gdzie czysta wełna nie zdałaby egzaminu. Jest więc jako dodatek nylon (poliamid). Masters wyżej dobrze prawi, nie spocisz się ;)

Teoretycznie tak, ale nie jestem marynarzem i prawdopodobnie będę jej używać w warunkach atmosferycznych podobnych do tych, w których używam zwykłych płaszczy. ;) Co do dodatku tworzyw sztucznych w płaszczach, to problem jest w tym, że jest ono odczuwalne po wejściu do ciepłego pomieszczenia/samochodu, więc dotychczas z tego samego powodu starałem się wybierać płaszcze z tkanin naturalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartazz moja budrysówka ma aż 35% domieszek i do tej pory, bez wzgledu na to czy chodziłem po galerii handlowej czy siędziałem w tramwaju lub autobusie, jeszcze ani razu się w niej spociłem, a zawsze noszę gruby sweter i szalik.

Poza tym największa ilosć wełny jaką udało mi się znaleźć w budrysówce w sklepach stacjonarnych wynosiła 80%, więc znalezienie takiej wykonanej z niej w 100%, to naprawdę nie lada wyczyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartazz moja budrysówka ma aż 35% domieszek i do tej pory, bez wzgledu na to czy chodziłem po galerii handlowej czy siędziałem w tramwaju lub autobusie, jeszcze ani razu się w niej spociłem, a zawsze noszę gruby sweter i szalik.

Na to akurat nie ma co patrzeć, bo dochodzi jeszcze osobista odczuwalność ciepła. Ja nawet będąc w cienkim płaszczyku, po wejściu do galerii handlowej od razu go zdejmuje, bo inaczej bym się zagotował.

Poza tym największa ilosć wełny jaką udało mi się znaleźć w budrysówce w sklepach stacjonarnych wynosiła 80%, więc znalezienie takiej wykonanej z niej w 100%, to naprawdę nie lada wyczyn.

No i o to mi właśnie chodziło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo zastanawiałem się czy zakładać nowy temat, czy dołączyć ten post do jednego z już dostępnych. Jednak to co chciałbym tu zamieścić obejmuje tematycznie kilka już istniejących wątków, vide: Koordynacja kolorystyczna; Krawat - kluczowy i niedoceniony, jak dobrać odpowiedni?; Forumowa poradnia stylistyczna; Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki - stąd też, decyzja o założeniu tematu.

Ponieważ dysponuję tylko jednym ciepłym garniturem na zimę, a nie chciałbym pojawiać się na różnych okazjach ubrany dokładnie tak samo, pozwoliłem sobie trochę poeksperymentować. Wynikło z tego dużo dobrego dla mnie, ale mam także nadzieję, że te osoby, które też nie mają (jeszcze) przepastnej szafy wypełnionej ubraniami na każdy dzień tygodnia, odniosą z tego wpisu jakąś korzyść.

Niebieski prążkowany garnitur wymieszałem z różnymi koszulami i krawatami, przez co odczucie formalności tych zestawów zmieniało się w zależności od wybranej konfiguracji. Z przyczyn technicznych, całość zawieram w 4 postach.

Z koszulą jasnoróżową w drobną szarą kratę

post-4283-13658923843371_thumb.jpg

post-4283-13658923843653_thumb.jpg

post-4283-13658923843933_thumb.jpg

Ciąg dalszy poniżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy mój post, więc witam wszystkich miło.

Proszę o radę, co Panowie sądzą o tej dwurzędowej marynarce?

Byłaby to moja pierwsza dwurzędówka, więc długo się zastanawiam nad jej kupnem.

Jak ogólnie oceniacie Massimo Dutti? Jakieś doświadczenia z welwetem?

ogólnie można skrócić post do pytania: brać czy nie brać ;)

(link do marynarki: http://www.massimodutti.com/webapp/wcs/ ... %2BWELWETU )

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

z góry dziękuję i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote="bukaJ"

Proszę o radę, co Panowie sądzą o tej dwurzędowej marynarce?

Niby jest ok, ale te wąskie wyłogi zwężają w ramionach przez co wygląda się bardziej jak chłopiec, niż mężczyzna (może to tylko efekt na zdjęciu).

Ps. Rozumiem obawy przed kupnem czegoś bez mierzenia, ale w tej cenie są dużo lepszej jakości marynarki/garnitury dostępne na ebay.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.